Close

Strona 1 z 22 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 212

Wątek: D700 - grip

  1. #1

    Domyślnie D700 - grip

    Witam

    Czy ma może ktoś jakieś doswiadczenia z tym gripem ?? "ALPHA Digital MB-D10"
    Warto kupować, cena atrakcyjna w stosunku do oryginału, różnice chętnie dołożę do rybiego oka



    Opis w internecie Grip


    Ps. Nie reklamuje, jestem kupującym.
    Ostatnio edytowane przez ekonet ; 03-11-2008 o 21:18 Powód: orto.
    Pozdr. - Grzesiek

  2. #2

    Domyślnie

    z tego co kojarze, to kolega Spidi zlozyl na niego zamowienie i ma troche opowiedziec o nim, jak juz bedzie go mial oczywiscie

    wiecej tutaj:
    http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=72590&page=4

  3. #3

    Domyślnie

    Różnice zamienników i oryginału sprowadzają się do jakości i ilości plastiku. Oryginał jest cięższy, ma gumowy uchwyt(jak widać Alfa też), i solidne, ?metalowe kółka do mocowania z body, które w np Delcie dość łatwo ukręcić, lub zerwać gwint. Nie wypowiadam się o elektronice bo się nie znam. Zamiennika nie polecam do częstego zakładania i zdejmowania
    Ostatnio edytowane przez ekonet ; 03-11-2008 o 21:18 Powód: orto.

  4. #4

    Domyślnie

    Wiadomo że to nie oryginal, grip jak założę tak zostanie, a róznica jest dość duża w cenie.

    Czekam aż ktoś napisze jak się sprawuje na co dzień.
    Ostatnio edytowane przez ekonet ; 03-11-2008 o 21:19 Powód: orto.
    Pozdr. - Grzesiek

  5. #5

    Domyślnie

    @Semi - nie namawiam i nie zniechecam, ale nie moge sie powstrzymac - dlaczego nie kupiles zamiannika D700? D700 to w przyblizeniu 6600, MB-D10 900, zamiennik 400 - czyli oszczedzasz jakies 500 PLN przy wydatku 7500. JA dolozylbym te 500 PLN dla swietego spokoju o wykonanie, wspolprace, mozliwosc awarii itp.

    Oczywiscie bedzie to dzialalo ale czy chcesz miec polowe aparatu dobrze wykonana i polowe jakis szajs ktory inaczej lezy w rekach i ma inne materialy.

    A co powiesz kiedys jak (odpukac) zlapiesz za ta podrobke gripa i tandetny plastik wyslizgnie Ci sie z dloni i rozwalisz obiektyw i aparat?

    Pytanie czy to rzeczywista oszczednosc czy tylko zluda oszczednosci kosztem jakosci i uzytecznosci.
    pozdrawiam Sebastian

  6. #6

    Domyślnie

    można przypuszczać, że gumy po pierwszym lecie będą się odklejały aż miło, gwint wyrobi się znacznie szybciej niż powinien a pamietaj, że masz jeden akumulator w body.... Z mojej strony to tylko przypuszczenia. Przy poprzednim body także rozważałem delte ale ich wykonanie i przeróżne opinie skłoniły mnie do kupna oryginału. Tym bardziej teraz gdy wydałem duża kwote na aparat, nie żałowałem do niego oryginalnego gripa i jestem bardzo zadowolony za mb-d10 warto dać taką a nie inna kwotę.
    ...

  7. #7

    Domyślnie

    No nie pewnie się tak skonczy miałem zamiennik do D200 i bardzo sobie chwaliłem wytrzymał dwa sezony i nie było z nim problemu.

    Pewnie sie skończy na oryginale, ale poczekam na info od ludzi którzy maja ten konkretny zamiennik.
    Ostatnio edytowane przez ekonet ; 03-11-2008 o 21:20 Powód: orto.
    Pozdr. - Grzesiek

  8. #8

    Domyślnie

    A tak z ciekawości spytam - delta to wiadomo, że badziewie - ale może miał ktoś te zamienniki od Hahnela? Cena podobna do Delty, a sądząc po jakości akumulatorów może i gripy robią solidne...
    ... na nic sprzętu kupa gdy fotograf (_._) ...

  9. #9

    Domyślnie

    Faktycznie zamówiłem ten grip z linka w ubiegłym tygodniu. Dzisiaj dzwoniłem do FotoTip zapytać czy wysłali i powiedzieli mi że mają małą obsuwę ze względu na przeprowadzkę ale dziś mieli go wysłać kurierem także licze, że jutor lub pojutrze go dostane. Oczywiście podziele sie wrażeniami. Wiadomo że oryginał to nie będzie i wszyscy którzy go krytykują mają dużo racji... ale z drugiej strony różnica w cenie jest naprawde znaczna!
    Moim zdaniem na tyle znaczna ze warto mimo wszystko podjąć ryzyko a zaoszczędzoną kasę dołożyć do kolejnego upragnionego szkła czy innych mniej lub bardziej potrzebnych akcesoriów. Może przy D700 cena gripa nie robi takiego wrażenia ale w już w przypadku relacji: wartość D300 vs cena oryginalnego MB-D10 w sklepie... daje nieco do myślenia.
    SPIDI

  10. #10

    Domyślnie

    Z plastikowym gripem do D300 / 700 jest jak trochę jak z tandetnym statywem. Wygląda całkiem OK, ale jest miętki. A jak wiadomo, sztywność to podstawa.
    X-T10, XF35, XF18-55, MK320

Strona 1 z 22 12311 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •