Close

Strona 2 z 22 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 212

Wątek: D700 - grip

  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marekm Zobacz posta
    Z plastikowym gripem do D300 / 700 jest jak trochę jak z tandetnym statywem. Wygląda całkiem OK, ale jest miętki. A jak wiadomo, sztywność to podstawa.

  2. #12

    Domyślnie

    Tak z ciekawości - z tym zamiennikiem będzie 8fps?

    edit:
    Już widzę w opisie na ich stronie, że tak

  3. #13
    wojteh
    Gość

    Domyślnie

    wszystko sprowadza się do kasy ... 500 PLN piechota nie chodzi - ale ja uważam jak przedmówcy - ja grip i body traktuję jako jedno - szczególnie mi zależało na 8 kl/s - a tu nie ma sentymentów - trzeba kupić firmowy - by potem na meczu nie okazało się ze idzie akcja a ja mam 5kl/s ... bym się wqrwił na maxa ale jeśli dla kogoś ma to być tylko uchyt by czasami w pionie portret .... nich sobie kupi nawet klocek z drewana

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wojteh Zobacz posta
    a ja mam 5kl/s .a
    To przy 5kl/s nie da się zdjęć robić? Dziwne. Niektórzy nie używają zdjęć seryjnych nawet przy sporcie, ale co ja tam wiem...

  5. #15

    Domyślnie

    Dokładnie... wszystko kwestia kasy a kiedy nie zarabia sie na zdjęciach i traktuje fotografie jako hobby/pasje i to jedną z wielu to naprawde człowiek liczy każdą ciężko zarobioną złotówkę...
    8kl/s- OK, fajna sprawa ale w praktyce nawet kiedy fotografuje bardzo szybko przemieszczające sie motocykle zwykle w zupełności wystarcza mi 7 a czasem nawet i 5 fps więc ta jedna klatka więcej nie jest dlamnie AŻ tak ważna, a już napewno nie jest warta kowty jaką trzeba wyłożyć na to żeby sie nią cieszyć.
    Grip nabyłem poprostu z czystej wygody bo bardzo dużo robie kadrów portretowych chociaż wcale nie są to portrety i po kilku godzinach z apartem w garści taki drobny szczegół może naprawde ułatwić życie.
    Nie będe tym gripem gwoździ wbijał i nie sądze też żeby to był taki totalny badziew i tandeta która rozpadnie sie w rękach w chwile po wyjęciu z pudełka... a nawet jeśli to ma gwarancje!
    Bądźmy rozsądni i nie popadajmy w skrajności. Ktoś użył porównania z kiepskim statywem- może to i dobre porównanie ale wydaje mi się że często lepszy taki niż żaden i nie każdego od razu stac żeby wyłożyć kase na zakup wszystkiego z górnej półki. Tak czy siak ani najlepszy statyw, ani najlepszy grip, ani nawet najlepsze body z najlepszym szkłem za nas roboty nie zrobi... choćby nawet był to oryginany produkt Nikona!
    pzdr
    SPIDI

  6. #16

    Domyślnie

    Przyznam, że zainteresował mnie ten zamiennik. Czekamy na info co i jak - jak już ktoś będzie miał
    Do D80 mam oryginał co prawda, ale może zamienniki nie są takie złe ...

  7. #17

    Domyślnie

    Ja mam do d80 delte i gdyby nie fakt ze ma podswietlany lcd ktory pożera kosmiczne ilości prądu i kółko ktore jest za głęboko to byłby ok, bo nawet jakby lepiej pasował w komorze baterii. Ale przypadkiem wciśnie się podświetlenie w torbie i zanim dojdziesz do celu to juz musisz wkładać nową baterie o ile masz trzecią :/
    D750 D700 D7000 + s10-20 + S20F1.8 N50F1.8 + N24-70 + N70-200 + uv SDEx:SD,CF + SB-800+SB900 PixelK + hexacoopter | Minolta D700si+28-200+5400xi| 300F4 + 120F2.8 + 80F2.8 + 50F4 + 30cm http://www.rafalbociek.rwbb.pl

  8. #18
    wojteh
    Gość

    Domyślnie

    przy motorach - zdjęcia seryjne - wystarczy 5 kl - tu sie zgadzam - robiłem reportaż z Enduro - - ale zapraszam na parkiet - piłka ręczna, koszykówka - pewnie - robiłem kiedyś nawet D80 - ale czy to jest komfortowe???? to tak samo po co 51 pól AF??? skoro wystarcza 11 czy 9.

    Warto sobie pomyśleć - mamy dwutakt koszykarza - ile on trwa????? - wg mnie mniej niż sekundę - a ja mogę strzelić powiedzmy 3-4 zdjęcia - z czego tak naprawdę ostrych możne być tylko 1 lub jeśli wisi na obręczy - mogę wybrać ujęcie gdzie widać jego twarz i uśmiech, że piękny donk wsadził

    jeszcze jedno zasilanie - w trybie sledzenia AF baterie D700 niestety zżera - D300 to był abstynent - mogełem spokojnie 2 mecze obgonić - a w D700 niestety - jeden ......

    pytanie wiec zachodzi takie na ile - zamiennik rożni się tylko wykonaniem a na ile zawodnością???
    Ostatnio edytowane przez ekonet ; 03-11-2008 o 21:51 Powód: orto.

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Spidi Zobacz posta
    ... a nawet jeśli to ma gwarancje!
    Bądźmy rozsądni i nie popadajmy w skrajności. Ktoś użył porównania z kiepskim statywem- może to i dobre porównanie ale wydaje mi się że często lepszy taki niż żaden i nie każdego od razu stac żeby wyłożyć kase na zakup wszystkiego z górnej półki. Tak czy siak ani najlepszy statyw, ani najlepszy grip, ani nawet najlepsze body z najlepszym szkłem za nas roboty nie zrobi... choćby nawet był to oryginany produkt Nikona!
    pzdr
    Gwarancja zapewne nie uwzglednia uszkodzen aparatu z powodu badziewiastego gripa.
    Kiedys kolega kupil jakis badziewiasty hub USB - skonczylo sie tym ze lacznie z hubem wypalilo mu cala magistrale USB w kompie. W ramach gwarancji dostal zwrot kasy za huba . Porownanie moze z innej parafii ale elektornika to elektronika. Kupujac oryginal masz pewnosc ze wszystko bedzie wspolpracowac jak trzeba.
    Wykosztowalem sie na aparat, nei ryzykowalbym podlaczania sprzetu innej marki.

    Oszczedzanie jest dla bogatych - co z tego ze sie kupi taniej jak trzeba bedzie wymienic dwa razy szybciej Ja tam wole kupic cos rzadko ale konkrentnie zamiast kupujac badziewie oszczedzac na kolejne badziewie bo zawsze cos w planach jest.
    Ostatnio edytowane przez skulinski ; 03-11-2008 o 21:53
    Puszki i słoiki...


  10. #20

    Domyślnie

    Wojteh rozumiem co masz na myśli i zapewne masz racje... pytanie moje tylko czy faktycznie ta 1klatka wiecej w praktyce robi zasadniczą różnice(pytam bo nie wiem- przy moim zastosowaniu różnica raczej kosmetyczna...)?

    A co do niezawodności/zawodności to nie wkrótce sie przekonamy(ale na ocene przyjdzie poczekac jakiś cas coby w praktyce przetestować...) sądze że prędzej "zepsuje się" z winy użytkownika cniż samo z siebie. Skoro zamienniki raczej dawały rade w modelach niższych to i tu nie powinno być większego dramatu. No ale nie ma co gdybać... trzeba poczekać kilka dni i będzie wiadomo!
    SPIDI

Strona 2 z 22 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •