Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 36
  1. #1

    Domyślnie Dyfuzor do lampy wbudowanej?

    Prosze nie krzyczeć jezeli juz bylo,znalazlem na allegro takie cos http://www.allegro.pl/item465782885_...d200_d300.html ,i pytam,czy warto cos takiego kupic? Narazie nie stac mnie na zakup lampy zewnetrznej.Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Zależy jak leży. Ja kiedyś używałem kartonika do lampy wbudowanej. Ten w/w dyfuzor, jeśli się go będzie używało zgodnie z przeznaczeniem i umiejętnie, to na pewno lepiej wszystko wyjdzie niż lampą prosto po oczach.

  3. #3

    Domyślnie

    Ja mam coś takiego i nie jestem zachwycony, fakt lampę dość mocno "zmiękcza" ma bardziej mleczne swiatło i niweluje problem długiej lufy (likwiduje cień). ALE odbija swiatło i wali po oczach
    Nikon D90, Nikon D60, N18-55VR, N18-135, N35 1.8, SB-600, Samsung WB500 i aparaciki po dziadku

  4. #4

    Domyślnie

    Ja mam trochę inny dyfuzor do wbudowanej, ale potwierdzam, co było już powiedziane: owszem rozprasza trochę i zmiękcza, ale też tłumi światło, odbija je i wali po oczach. Generalnie pewnie lepiej, niż z nieuzbrojonej wbudowanej, ale na jakieś super efekty bym nie liczył (to chyba z cyklu półśrodki->ćwierćefekty).


  5. #5
    Rozmowny
    Dołączył
    04 2005
    Miasto
    Częstochowa
    Posty
    383

    Domyślnie

    Stosuję do lampy wbudowanej dyfuzor wykonany z białego pudełka po negatywach. Rozprasza i zmiękcza nieźle bezpośrednie światło lampy błyskowej. ( W pudełku wycieta pozioma szczelina do nasunięcia na lampę. Było na ten temat kiedyś na forum, jednakże nie mogę tego teraz znaleźć.) A co najważniejsze koszt 0,00 złociszy. Jak się jeden dyfuzor zagubi to masz następne pod ręką.

  6. #6

    Domyślnie

    Lepsze efekty uzyskuje się stosując wygiętą wizytówkę przed lapmą błyskową.
    Nikon D90, Nikon D60, N18-55VR, N18-135, N35 1.8, SB-600, Samsung WB500 i aparaciki po dziadku

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez atibor Zobacz posta
    Lepsze efekty uzyskuje się stosując wygiętą wizytówkę przed lapmą błyskową.
    A teraz to chyba sobie żarty ze mnie stroisz?

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez atibor Zobacz posta
    ALE odbija swiatło i wali po oczach
    A gdzie masz oczy jak robisz zdjęcie?
    "Na początku poznaj wszystkie zasady, żeby o nich zapomnieć"
    John Coltrane

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez elanek Zobacz posta
    A gdzie masz oczy jak robisz zdjęcie?
    Bo używa kompaktu i patrząc na LCD wali mu po oczach lampą.

  10. #10

    Domyślnie

    mam taki dyfuzor. Jeśli muszę robić lampą, a nie mam SB, to nie zawaham się go użyć . jednak nie spodziewaj się cudów, zawsze lepiej odbić światło od ściany. jednak 19 pln, to nie 1300. I taka jest różnica.
    Sprzęt, nawet słaby, nie powinien być problemem. Problem to światło, drugi plan i wyczucie chwili.
    http://www.fotolook.pl/main.php/v/fjerzy/

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •