Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19
  1. #11

    Domyślnie

    To jest cały kadr odpowiednio pomniejszony, teraz nie pamiętam ilukrotnie. Jeśli ważne są dla Ciebie szczegóły - mogę sprawdzić dokładnie i napiszę. Oczywiście oryginał to był RAW.

  2. #12

    Domyślnie

    a to jest (jak na razie) szczyt moich możliwości....

    na początek: ob. Tamron 90mm 1:1:


    a to już założone na obiektyw soczewki +1, +2, +3 (Solingor) i TC 1,4 (Solingor):


    oba zdjęcia ucięte do kwadratowego kadru i zmniejszone do 600x600
    niestety przy dołożonej TAKIEJ dodatkowej optyce jakość znacznie spadła
    oświetlenie w obu przypadkach lampą błyskową - trochę za dużą dziurę miałem i widać jakie jest GO przy takich powiększeniach..... (f=11)

    dodane:
    1 gr ma średnicę 15,5 mm - widać więc dobrze, że jest to odwzorowanie 1:1 gdyż zajmuje całą wysokość kadru (matryca ma 15,6 mm wysokości)

    pozdrawiam
    Grzegorz
    D70

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez eKrowa
    o tutaj bede mial pytanie....
    odwzorowanie 1:1.8 ... zawsze sie zastanawiam co te wartosci znacza, prosze o jasniejsze rozpatrzenie tematu...
    nawet jakies wzory o fajne
    Życzę powodzenia używając wzorów do obliczania makro. Jeżeli ktoś używa tylko obiektyw i soczewkę makro to można jeszcze się bawić w obliczenia. Przy bardziej skomplikowanej konfiguracji jest to bardzo trudne i skomplikowane.

    Jest jednak bardzo prosty i w miarę dokładny sposób zmierzenia wielkości odwzorowania makro.
    Bierzemy zwykłą linijkę i kładziemy na stole. Montujemy zestaw makro i patrzymy ile centymetrów widzimy na matówce.
    Jeżeli linijka jest poziomo to obliczamy stosunek szerokości filmu (matrycy) do tego co widzimy na matówce
    Przykład dla filmu 24 x 36:
    Linijka jest poziomo. Szerokość klatki: 36mm

    Widzimy 72mm - mamy 1:2 (36mm do 72mm)
    Widzimy 36mm - mamy 1:1 (36mm do 36mm)
    Widzimy 18mm - mamy 2:1 (36mm do 18mm)

    Przy wartościach pośrednich pozostaje prosta matematyka.
    Przy innej wielkości filmu czy matrycy cyfrowej zmieniamy wielkość 36 na wielkość odpowiednią w danym aparacie.

  4. #14

    Domyślnie

    juz zdecydowałem biore tego Tamrona,
    @grisza piszesz że jakość spada, ciekawe co byś powiedział na jakość z kopaktu z soczewkami,

    a jeszcze jedno pytanie miał kotos z Was doczynienia z Raynoxem 250?

    ps. mam jeszcze jedno pytanie czy po zalozeniu soczewki zmieniła sie Wam odległość od fotografowanego obiektu

  5. #15

    Domyślnie

    Mam ogromną prośbę do tento, czy możesz zrobic próbę zrobienia zdjęcie macro tęczówki oka ? Ta sama prośba do griszy. Bardzo proszę o zaprezentowanie wyników testu. Z góry wielkie dzięki
    Nikon D70+AF 28-80 mm f/3,3-5,6G Nikkor AF 60mm 2,8D Micro

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kacpero
    ... czy możesz zrobic próbę zrobienia zdjęcie macro tęczówki oka ?
    Tak z ciekawości. Czy jesteś okulistą, odczytujesz choroby z tęczówki, czy może przepowiadasz przyszłość?

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Władca Pixeli
    Tak z ciekawości. Czy jesteś okulistą, odczytujesz choroby z
    tęczówki, czy może przepowiadasz przyszłość?
    Okulistą nie jestem, kompletuję sprzęd dla moje ojca który jest irydologiem, rozpoznaje choroby z tęczówki oka. Przy okazji ja skorzystam z aparatu, używałem do tej pory aparatu Pentax MZ-1 ale poszedł do ludzi i czas się przesiąść na cyfrówkę.
    Nikon D70+AF 28-80 mm f/3,3-5,6G Nikkor AF 60mm 2,8D Micro

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kacpero
    Okulistą nie jestem, kompletuję sprzęd dla moje ojca który jest irydologiem, rozpoznaje choroby z tęczówki oka.
    To może zaproponuj Adminowi aby stworzył specjalny dział: „Porady Lekarskie”
    Zamiast portretów forumowicze będę prezentować zdjęcia swoich tęczówek, a Twój ojciec odpłatnie lub w ramach reklamy będzie diagnozował.
    Nie wiem tylko czy choroba „uzależnienie od Nikona” jest wykrywalna tą metodą.

  9. #19
    Anonymous
    Gość

    Domyślnie

    postaram sie jutro zrobic jakas fotke oczka - ciekawe swoja droga co z tego wyjdzie

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •