Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
  1. #1

    Domyślnie konwerter Sigma vs Kenko

    Witam!
    Moje poszukiwania konwertera (x2), lub też obiektywu zawęziłem do dwóch telekonwerterów.
    Kenko Pro, oraz Sigma APO.
    Konwerter będzie musiał gadać z Nikkorem 80-200 2,8 ED.
    Sigmę testowałem, jak dla mnie OK, ale jest jeden problem przy ogniskowej 200 i podczepionym konwerterku nadal D70 pokazuje f/2,8 !!
    Kenko nie miałem i nie było okazji przetestować.
    Proszę podpowiedzcie co wybrać, i gdzie to kupić ?!


    Pozdrawiam
    Body, lampka, statywik no i szkiełka A no i torbę taż mam

  2. #2

    Domyślnie

    Konwertery są przezroczyste i zawsze pokazą nominalną przesłonę.
    Z Sigmy, lub Kenko Pro bierz co tańsze, bo różnicy między nimi nie ma wielkiej.
    Kenko X2 Pro można kupić w idealnym stanie za 500 zł. AF ofkorz wooolny, ale W Sigmie lepiej miec nie będziesz.
    Szary, cichy człowiek.

  3. #3

    Domyślnie

    U mnie TC17EII Nikona pokazuje przysłonę rzeczywistą, a nie nominalną. Może dlatego ta Sigma i Kenko są tańsze?
    Jacek

  4. #4

    Domyślnie

    A cy ten TC17EII smiga na srubokret?
    NIKON forever

  5. #5

    Domyślnie

    Jeśli się nie mylę to TC 17EII to nokor, i to AF-S, więc sam jestem ciekaw czy ma śrubokręt
    Body, lampka, statywik no i szkiełka A no i torbę taż mam

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JK
    U mnie TC17EII Nikona pokazuje przysłonę rzeczywistą, a nie nominalną. Może dlatego ta Sigma i Kenko są tańsze?
    TC 1.4 sigmy tez pokazuje rzeczywista ... moze dlatego ze z sigma ? nie wiem jak dziala z nikkorem bo nie mam jak sprawdzic
    D200 , Sigma 10-20 mm f/4-5.6 EX DC HSM , 18-50mm f2.8 EX DC Macro HSM , Sigma 70-200mm F2.8 EX APO HSM , SIGMA EX Apo Tele Converter 1,4 , Nikkor 105mm F2.8G IF-ED AF-S VR

  7. #7

    Domyślnie

    bradley, nie śmiga. To jest telekonwerter do AF-S. Do śrubokręta to go nawet nie podepniesz bo mechanicznie nie pasuje.
    Jacek

  8. #8

    Domyślnie

    Czy to oznacza, że do mojego Nikora (80-200 f2,8D bez AF-S) ten konwerterek się nie nada?
    Body, lampka, statywik no i szkiełka A no i torbę taż mam

  9. #9

    Domyślnie

    Nada się, nada - jak go sobie młotkiem wbijesz. Zamiast propagować na forum narkomanię (dziwię się, że Ci jeszcze tego avatara admin nie zablokował ), lepiej trochę poszukać po sieci. Tu masz tabelę zgodności obiektywów i telekonwerterów Nikona: http://www.pstryk.com.pl/misc/pstryk-Nikon-AF-comp.pdf . Tam jest wszystko na ten temat.
    Jacek

  10. #10

    Domyślnie

    W moim avatarku nie ma propagandy, to jedynie fotografia reportarzowa.

    Wielkie dzięki za pomoc,

    Pozdrawiam
    Body, lampka, statywik no i szkiełka A no i torbę taż mam

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •