Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Sigma 18-50/2.8 EX DC HSM MACRO

    Witam!

    Czy ktoś z forumowiczów wie, czy zmiany to tylko HSM, czy też coś Sigma grzebała w konstrukcji optycznej tego szkła?
    S5Pro, N50/1.8, S10-20/4-5.6, T28-75/2.8, S70-200/2.8, SB-600, Lowepro 650AW, Tamrac Adventure 7

  2. #2
    Witusch
    Gość

    Domyślnie

    W starszej wersji nie bylo macro o ile dobrze pamietam, to raczej dwa rozne obiektywy.

  3. #3

    Domyślnie

    Była bez Macro a potem pojawiła sie Macro ale jeszcze bez HSM(taką wersje kupiłem kilka dni temu)
    SPIDI

  4. #4
    Witusch
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Spidi Zobacz posta
    taką wersje kupiłem kilka dni temu
    podziel sie wrazeniami, moze jakies sample? Tez szukam jakiegos zuma "dolnego", a Sigmy lubie za ich wykonanie i odwzorowanie kolorow. Tylko nie odsylaj mnie prosze do jakichs "pixelpeeperow", bo tych juz sie naogladalem
    Ostatnio edytowane przez Witusch ; 22-10-2008 o 06:59

  5. #5

    Domyślnie

    To moze prościej- powiedz jakie sample cie interesują konkretnie to postaram Ci sie takie przygotować.
    Ja z obiektywu jestem zadowolony. Napewno nie jest idealny i jakby sie uprzeć można w nim znaleźć jakieś wady ale istotna(przynajmniej w mojej ocenie) proporcja cena/jakość wypada tutaj bardzo dobrze.
    Jakość wykonania jest moim zdaniem całkiem przyzwoita, sprawia wrażenie solidnego, nie ma żadnych luzów itp.
    AF działa dosyć sprawnie ale porównując do obiektywów z własnymi silnikami demonem szybkości napewno nie jest.
    Przy maxymalnie otwartej przysłonie nie jest idealnie jesli chodzi o ostrość ale mydłem bym tego nie nazwał. W zasadzie przeszkadza to głównie przy oglądaniu w 100% powiększeniu na komputerze- przy wydrukach myśle że problem będzie niewielki lub żaden. W miare przyykania przysłon jest już tylko lepiej... już 3,2-3,5 wyglądają całkiem przyzwoicie.
    Mam go raptem kilka dni więc nie miałem zabardzo żadnej super okazji żeby go potestować...
    pzdr
    SPIDI

  6. #6
    Witusch
    Gość

    Domyślnie

    Spidi, dzieki, ale myslalem, ze masz cos gotowego. Nie bede Ci zawracal gitary, moze kiedys przy okazji.
    Pozdrawiam

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •