Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Monitor Calibration Wizard- jak kalibrować?

    Witam!
    na wstepie musze powiedziec ze nie stac mnie na kalibrator z prawdziwego zdarzenia i chcialbym wykalibrowac monitor programem z tytułu (i prosze nie mowcie mi ze to nie kalibrowanie i ze wychdzoi kicha bo nie uwierze ze przynajmniej 90% uzytkowników tego forum ma kalibrator sprzetowy). czy ktos z was korzystal z tego programu. czy mozecie mi wytlumaczyc jak to powinno sie robic? bo patrzac na te kwadratowe obrazki juz nie rozumiem tego. zawsze monitor kalibrowalem i robilem to poprzez Adobe Gama i tam wiem ze kalibrowalo sie ustawiajac suwak by kwadraty zlewaly sie w jedna calosc.
    Pozdrawiam Remik
    podpis niezgodny z regulaminem

  2. #2

    Domyślnie

    Jedyny dobry sposob na kalibracje bez uzycia kalibratora sprzetowego jest tutaj:
    http://trurl.asua.org.pl/photo/books/calib/practice.xml

    W przeciwienstwie do MCW - działa Aczkolwiek zajmuje troche czasu i zrozumienie procesu i przeprowadzenie dostrajania...
    Marcin "emgieb" Brzozowski
    Jest: kupa klamotow
    Moje fotki: TrekLens

  3. #3

    Domyślnie

    ok dzieki serdeczne
    podpis niezgodny z regulaminem

  4. #4

    Domyślnie

    mam maly problem z programem gapa mianowicie mam go w autostarcie, mam równiez zapisane ustawienia kalibracji i przy odpalaniu systemu wgrywa sie profil bo widac po obrazie ze sie zmienia i po chwili wraca do normalnego stanu. wtedy recznie musze zaladowac profil w gapa. co musze zrobic zeby nie bylo tego problemu?
    podpis niezgodny z regulaminem

  5. #5

    Domyślnie

    Kolego, ja naprawdę proponuję - nie wpędzaj się w cierpienie bez powodu i kup choćby najtańszego Spydera. Wyjdzie szybciej, przyjemniej i na pewno bardziej dokładnie... A o ile mniej bólu. Widzę, że udaje ci się chyba zarabiać na ślubach... Potraktuj to jako inwestycję
    "The more gear you carry, the less likely you are to make a good photograph" - B. Jensen

  6. #6

    Domyślnie

    kolego pominmy te cierpienia i powiedz mi tylko jedna rzecz czy w ustawieniach monitora OSD (monitor CRT) w kolorach RGB co mam ustawic? chodzi mi poszczególny kanal bo jak narazie mam dla kazdego 50% czy mam dobic kazdy do 100% czy zostawic?
    podpis niezgodny z regulaminem

  7. #7

    Domyślnie

    Masz ustawić tak, żeby się skalibrowało... Według wskazań kalibratora lub - jak zakładam - tego dziwacznego softu.

    Prawdę mówiąc nie wiem, jak chcesz to poprawnie zrobić bez sprzętowego kalibratora. To walka z wiatrakami
    "The more gear you carry, the less likely you are to make a good photograph" - B. Jensen

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •