Close

Strona 1 z 11 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 102
  1. #1

    Domyślnie B+W 3.0 i fiolet na zdjęciach. Normalka czy niekoniecznie ?

    Witajcie

    Dzisiaj przetestowałem wreszcie moje cudeńko. Wszystko fajnie ale filtr daje strasznie fioletowy zafarb. Czy to normalne czy ja o czymś nie wiem albo coś źle robię ... ??


    Fotka prosto z puszki


  2. #2

    Domyślnie

    Nikt nie wie ? MOże pomocniczo zapytam jak to wyglada np w przypadku Heliopana czy Hoyi ?

  3. #3

    Domyślnie

    Nie powinno tak być. Mam B+W 0.6 oraz właśnie 3.0, stosuję je zarówno oddzielnie jak i nakręcone na siebie i nigdy takiego gustownego fioleciku u siebie nie zaobserwowałem. Raczej nie stawiałbym tutaj na wadę filtra, gdyż B+W to bardzo 'powtarzalna' firma. Stosuję ich filtry od lat i nigdy nie miałem z nimi problemu.

    Wracając do podstawowego problemu: czemu tak się u Ciebie dzieje? Przyznam szczerze, że nie mam pojęcia.

  4. #4

    Domyślnie

    jakoś nie mogę zlinkować obrazka na swoim własnym serwerze ale kliknąłem balansem bieli w chmurę gdzie powinno być neutralnie i jest znacznie lepiej, próbowałeś?
    Ostatnio edytowane przez jaś ; 19-10-2008 o 20:55

  5. #5

    Domyślnie

    Nie próbowałem. Z prostej przyczyny - wydawało mi się i chyba słusznie że takiego zafarbu nie powinno być. Jeśli jest to najpierw chciałbym z Waszą pomoca dojśc do rozwiązania - czemu ten zafarb jest ?

  6. #6

    Domyślnie

    U mnie też ten filtr barwi, może nie aż tak bardzo ale zawsze muszę rawa lekko skorygować

    Pozdrawiam Jarosław Stryjewski. blog

  7. #7

    Domyślnie

    Właśnie byłem ciekaw jak u Ciebie, Jarku to wygląda.

    Robi sie coraz ciekawiej - 2x zafarb Vs brak zafarbu u spiritwooda

    Ciekawe..... nieprawdaż ?

  8. #8

    Domyślnie

    wtrącę się tylko na moment - będzie 3 : 1 na rzecz zafarbów w filtrach B+W, przy czym ja je usuwam tak jak w wątku Jarka w postprocesie w NXie za pomocą LCH
    szkoda, że to już nie to samo forum...

  9. #9

    Domyślnie

    3:1 zaczyna mnie przekonywać ze to normalka. Choć nie tego się spodziewałem po B+W za niemałe pieniążki.

    Czyli że zostaje tylko walka z RAFem celem doprowadzenia fotki do ładu. No to trzeba bedzie poćwiczyć

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Strus Zobacz posta
    3:1 zaczyna mnie przekonywać ze to normalka. Choć nie tego się spodziewałem po B+W za niemałe pieniążki.
    tak... to był lekko bolesny zawód , ale nauczyłem się z tym żyć (zdjęć z filtrami zbyt dużo nie robię, ale jakoś mimo wszystko pewien niedosyt jest)
    szkoda, że to już nie to samo forum...

Strona 1 z 11 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •