Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24
  1. #1

    Domyślnie cuda prawdziwe w Capture NX

    RAWy z D700 + S12-24 "przekonwertowałem" za pomocą programu (aplikacji?) z Forum do Raw z D3'
    po otwarciu zdjęcia widzę takie "cuda" :



    W podglądzie miniaturek jest wszystko OK, podobnie zresztą po otwarciu w PS.
    Może mi ktos to wytłumaczyć ??

    PS.zdjęcia robiłem przy ściągniętej osłonie p/słonecznej dla DX.
    Im przysłona bardziej przymknięta, tym koło jest mniejsze
    Ostatnio edytowane przez Mont ; 24-10-2008 o 20:19

  2. #2

    Domyślnie

    Przeraził Was bałagan w kadrze ??

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mont Zobacz posta
    Przeraził Was bałagan w kadrze ??
    W rzeczy samej

  4. #4

    Domyślnie

    Czy ten problem jest na innym obiektywie?
    Amatorzy – martwią się o sprzet. Profesjonaliści – martwią się o pieniądze. Mistrzowie – martwią się o światło.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Władca Pixeli Zobacz posta
    Czy ten problem jest na innym obiektywie?
    Nie, sprawdzałem na Tokinie 12-24/4. Ale w PS jest OK.

  6. #6
    pebees
    Gość

    Domyślnie

    Wygląda to na jakąś spapraną obsługę kontroli winiety, czy coś.. tak mi się przynajmniej skojarzyło

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pebees Zobacz posta
    Wygląda to na jakąś spapraną obsługę kontroli winiety, czy coś.. tak mi się przynajmniej skojarzyło

    Masz rację, wyłączyłem w aparacie funkcję korekcji winietowania i jest OK. THX

  8. #8

    Domyślnie

    Może dlatego, że Nikon dla pełnej klatki poniżej 14mm nie schodzi - nie ma w sprzedaży takich obiektywów.

    Też to zauważyłem. Z tą Sigmą tak jest zarówno dla D700, jak też dla D3. Przypomniała mi się stara historia z błędnym działaniem Sigmowego AF z Nikonem D200. Pewnie znów ktoś w Sigmie czegoś nie kupił, albo czegoś nie doczytał.
    Jacek

  9. #9

    Domyślnie

    Był chyba podobny wątek na dpreview...
    Polecam kontakt z serwisem Sigmy - wiem że niektóre ich obiektywy które powodowały problemy, po zmianie oprogramowania działały poprawnie.
    Nie gwarantuje że mam racje, ale spróbowałbym

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JK Zobacz posta
    Może dlatego, że Nikon dla pełnej klatki poniżej 14mm nie schodzi - nie ma w sprzedaży takich obiektywów.

    Też to zauważyłem. Z tą Sigmą tak jest zarówno dla D700, jak też dla D3. Przypomniała mi się stara historia z błędnym działaniem Sigmowego AF z Nikonem D200. Pewnie znów ktoś w Sigmie czegoś nie kupił, albo czegoś nie doczytał.
    Ale u mnie ta Sigma na D700 z wlaczona kontrola winietowania dzialala ok, wiec ja bym sugerowal obiekty do serwisu jednak oddac.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •