Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 28

Wątek: Laptop

  1. #1

    Domyślnie Laptop

    Mam mozliwosc przywiezienia ze USA laptopa i teraz pytanie do bardziej odemnie orietujacych sie forumowiczow. Najepiej z jakiej firmy? I jakie konfiguracje sprzetowa, bo niestety nie wiem. Ma sluzyc glownie do obrobki fotek wiec trzeba duzo ramu ok 4gb mnie interesuje i co do tego jaki procek karte graf itp? Bardzo prosze o pomoc
    Jezeli watek jest w zlym dziale to prosze o przeniesienie

  2. #2

    Domyślnie

    Na laptopie nie obrabia się fotek, to raz, a dwa, 4GB nie widzi żaden system
    www.michalbilko.pl - fotografia tatrzańska

  3. #3

    Domyślnie

    do 3 GB widzi XP a ponad widzi Vista nie wiem jak jest z linuksem


  4. #4

    Domyślnie

    Jak juz gdzies napisalem jedynym lapem do obrobki fotek byl T60 FlexView ze wzgledu na matryce S-IPS. Ale juz nie jest produkowany.

    Co do 4 GB - tyle bez problemu zobaczy kazdy 64-bitowy system operacyjny.
    Ostatnio edytowane przez emgieb ; 18-10-2008 o 13:13
    Marcin "emgieb" Brzozowski
    Jest: kupa klamotow
    Moje fotki: TrekLens

  5. #5

    Domyślnie

    jak zdolalem wywnioskowac z waszych wypowiedzi to problem twki w matrycy? pytanie moze banalne ale mnie nurtuje czemu na lapie nie obrabia sie fotek?

  6. #6

    Domyślnie

    Tak. Praktycznie wszystkie lapki maja matryce TN, ktore nie nadaja sie niestety nawet do podstawowej obrobki - 6 bitow na kanal plus dithering plus kolory mocno zmieniajace sie w zaleznosci od kata patrzenia (zwlaszca w pionie) dyskwalifikuja te matryce. W czasach Pentium M mozna bylo spotkac lapy z matrycami S-IPS (IBM, niektore Sony i LG) oraz MVA (Fujitsu-Siemens), ale to juz przeszlosc niestety. Nawet nowy, niby przeznaczony dla fotografow i grafikow Lenovo W700 ma matryce TN :/
    Marcin "emgieb" Brzozowski
    Jest: kupa klamotow
    Moje fotki: TrekLens

  7. #7

    Domyślnie

    czyli jednak jak inwestowac w cos do obrobki to tylko w pudlo? to teraz pytanie co do niego wrzucic?

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fotoMichal Zobacz posta
    Na laptopie nie obrabia się fotek, to raz, a dwa, 4GB nie widzi żaden system
    A dlaczego nie obrabia się fotek na laptopie? - ja mam tylko laptopa więc chyba powinienem sprzedać aparat
    4GB Ram:
    - systemy windows 32 bitowe (XP, Vista) widza około 3,25 GB - ale zaleta włożenia 2x2GB jest w postaci szybszej obsługi przez chipset niż duetu 2+1. Ponadto pozostały 1GB można użyć jako ramdysk
    - systemy windows 64 bitowe widzą 4GB
    - windows 2003 (32bitowy system z 36bitową obsługą pamięci) widzi 4GB
    - Linux - widzi 4GB
    pozdrawiam Sebastian

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bahuone Zobacz posta
    jak zdolalem wywnioskowac z waszych wypowiedzi to problem twki w matrycy? pytanie moze banalne ale mnie nurtuje czemu na lapie nie obrabia sie fotek?
    Podstawowe pytanie - Jaki masz budżet?
    Ja mam malutkiego laptopa (Lenovo X61s) i podłączam go do zewnętrznego monitora 24". Niektórzy powiedzą jeszcze że laptopy są za wolne, jednak oprogramowanie jest daleko w tyle za sprzętem, dopiero zaczyna się obsługa wielu rdzeni w programach, a dzisiejsze laptopy są bardzo szybkie.

    Czego oczekujesz od laptopa? Ja używam Lenovo bo:
    - ma genialny trackpoint (touchpad jest dla mnie nieużywalny)
    - lampka oświetlająca klawiaturę w nocy
    - bardzo dobre wykonanie
    - możliwość używania stacji dokującej
    - wzornictwo - czarny, kanciasty i bez oczojebnych świecących diodek
    - odpowiadające mi wyposażenie i możliwość bardzo szybkiej wymiany HDD
    i wybrałem x61s bo:
    - nie ma CD
    - malutki - 12"
    - ekran 4:3 i jest matowy
    - lekki - 1,3 kg

    a jak chcę obrabiać zdjęcia to pyk i mam 1920x1200 na zewnętrznym monitorze

    Napisz czego oczekujesz od laptopa to postaramy się Ci pomóc w wyborze

    Edit: Przeniosłem temat do działu Komputery
    Ostatnio edytowane przez Tr0n ; 18-10-2008 o 21:31
    pozdrawiam Sebastian

  10. #10

    Domyślnie

    ogolnie rzecz biorac to moge przekazac na lapa 700$ do 900$ glownie chodzi mi o to zeby smigal PS CS3/ lub 4 ktory obecnie wyszledl cos do rawow pewnie NX2 czasem w cos zagac dla rozrywki:P no i pojemny dysk, teraz sie zastanawiam czy nie lepiej jednak kupic stacjonanrego gadzety mnie nie interesuja czym mnie tym lepiej teraz tak patrzac co ciezko cos w tej cenie kupic z 4gb i jaki system do tego wole szczerze mowiac Xp ale moze cos innego poradzicie z linux'em nie mialem stycznosci moze znacie jakies stronki amertykanskie ze sprzetem

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •