Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie N85/1.4 - do potestowania?

    Witam,

    Czy ktoś z forumowiczów zna miejsce/sklep w Trójmieście, gdzie można by przetestować Nikona 85/1.4 ? Tak oceniając po zdjęciach, które widziałem, to szkło jakiego szukałem
    Nie mniej chciałbym się sam przekonać, tym bardziej, że pewnie obiektyw sprowadzę z zagranicy z uwagi na koszta.
    Na temat optyki to złych opinii nie widziałem (zdjęcia to potwierdzają), czy mozna jednak prosić o jakieś uwagi jeśli chodzi o AF, czy nie ma problemów po podpieciu do D70, jaka jest szybkość, głośność?

    Tak przy okazji, jeśli ktoś już miał styczność z Tamronem 17-50/2.8, to także proszę o jakieś uwagi. Testy na sieci widziałem, chodzi mi o uwagi użytkowe, idealnie byłoby w porównaniu do Nikona 17-55/2.8
    isz

    D300 i trochę szkieł

  2. #2

    Domyślnie

    85/1.4 ... mechanicznie - tak powinno sie wykonywac szkla. Do tego sprzedlo na szkle, IF. A optycznie ... po co sie rozwodzic, super i juz.

    Szybkosc AF w duzej mierze zalezy od puszki, a w D70 jest on taki sobie, choc bedzie dziala dosc szybko i pewnie. Oczywiscie to szklo szybciej ostrzy z F90x czy F100 ale to zasluga mocniejszego motra (w F90x) albo sprawniejszego ukladu AF (w F100).

  3. #3

    Domyślnie

    Szybkość AF jest naprawdę bardzo dobra. Myślę, że niewiele ustępuje obiektywom z AF-Sem. Dźwięk nie jest najcichszy, ale zdecydowanie mniej "zgrzytliwy" niż w 85/1.8
    N i L

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gALL
    85/1.4 ... mechanicznie - tak powinno sie wykonywac szkla. Do tego sprzedlo na szkle, IF. A optycznie ... po co sie rozwodzic, super i juz.
    Wcześniej (analog) czy cyfra obecnie, nie miałem do czynienia z obiektywami z wyższej półki, wiec jak zobaczyłem tą ostrość, kontrast, bokeh ... tak jak piszesz - super.

    Szybkosc AF w duzej mierze zalezy od puszki, a w D70 jest on taki sobie, choc bedzie dziala dosc szybko i pewnie. Oczywiscie to szklo szybciej ostrzy z F90x czy F100 ale to zasluga mocniejszego motra (w F90x) albo sprawniejszego ukladu AF (w F100).
    No tak, ludzie z D2x też nie narzekali na AF
    Dzięki za info

    [ Dodano: 23 Cze 2006 02:51 ]
    Cytat Zamieszczone przez Sławek
    Szybkość AF jest naprawdę bardzo dobra. Myślę, że niewiele ustępuje obiektywom z AF-Sem. Dźwięk nie jest najcichszy, ale zdecydowanie mniej "zgrzytliwy" niż w 85/1.8
    Co do porównania, to obecnie kojarzę tylko dźwięk z 50/1.8, ale szczerze mówiąc, optyka + pewne działanie AF z D70 - to jest ważne, reszta to już szczegóły

    Widzę w Twojej stopce, że masz właśnie N17-55+N85, to moim zdaniem bardzo użyteczny zestaw, gdyby tylko nie ta cena kompletu ...
    Choć liczę jeszcze na tego nowego Tamrona, może nie będzie aż tak odstawał od N17-55 jeśli chodzi o kontrast, rozdzielczość.

    Dzieki za info
    isz

    D300 i trochę szkieł

  5. #5

    Domyślnie

    przeniosłem do właściwego działu
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  6. #6

    Domyślnie

    Sprząta i sprząta Chyba na mundial bez Poski patrzeć nie może !
    NIKON forever

  7. #7

    Domyślnie

    to nie mundial, ale parodia, a o naszych lepiej zapomnieć, że kiedykolwiek tam byli
    a tu roboty huk, więc cza zamiatać co by się kupa za duża nie zrobiła
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  8. #8

    Domyślnie

    ALF, zamiataj, zamiataj. Jak Cię minister RG zredukuje za zbyt postępowe poglądy, to będziesz miał fach w ręku.
    Jacek

  9. #9

    Domyślnie

    JK, prędzej sam się zredukuję
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •