Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16
  1. #1
    eclipse08
    Gość

    Domyślnie sprzedac kita? uzywany tani tele? pomozcie prosze

    Witam,

    jestem posiadaczem nikona d70s, ze standardowym obiektywem kitowym
    18-70.

    Niedlugo wyjezdzam na kilka miesiecy, w miejsce gdzie bede potrzebowal nieco wiekszego
    zakresu ogniskowych, niestety nie mam za bardzo funduszy na zakup czegos drogiego, a wyjazd tuz tuz.

    Dlatego prosze Was o rade: zastanawiam sie wiec nad kupnem jakiegos super taniego uzywanego obiektywu manualnego (za 200-400 zl). Np. taki Tamron AF 55-200 f/4-5.6 albo po dolozeniu Sigma 70-300 f/4.0-5.6 (moze jakis uzywany...) - wiem, ze ciemny i ze dla wiekszosci z Was to badziewie, ale jak pisalem aspekt finansowy jest dla mnie istotny.


    Rozwazam tez sprzedaz kita i kupno czegos drozszego (kit pojdzie za 600-700 zl pewnie, moge do tego dorzucic 200 max 400)... czy warto sie w taka zmiane pakowac? Wtedy moglbym kupic np. Tamrona AF 18-200 f/3.5-6.3


    Wiem, ze obiektyw kitowy jest bdb, sam jestem z niego zadowolony, ale nie uzbieram wiekszej ilosci gotowki w krotkim czasie i musze podjac decyzje. Stad prosze o pomoc Forumowiczow.



    dzieki za pomoc!
    eclipse08

  2. #2

    Domyślnie

    Odpuściłbym sobie. Masz dobre szkło. W szerokości nic nie zyskasz , a 70 po cropie daje już fajne 105.
    Po drugie nie sprzedasz kita za 600-700 zł (przynajmniej na forum) więc będziesz musiał więcej dołożyć. Jeżeli Ci bardzo zależy na tele, a gdzies masz jakość to dokup sobie za to co musiałbyś dołożyć Nikkora 70-300 G. Przy dobrym światełku można coś wycisnąć. Albo Sigma 70-300 APO. Takie moje zdanie

  3. #3

    Domyślnie

    Wymieniony przez ciebie tamron 55-200 oraz sigma 70-300 to nie są obiektywy manualne. Kit na pewno nie pójdzie za 600-700zł, dostaniesz za niego ok 500zł jeśli jest w bardzo dobrym stanie. Kup tego tamrona, to dobre szkło w swojej klasie, miałem je kiedyś i byłem bardzo zadowolony. Ostrzył w punkt i był bardzo ostry.

  4. #4
    eclipse08
    Gość

    Domyślnie

    dziękuję za odpowiedzi!

    Tak, oczywiście podane przeze mnie obiektywy to nie manuale, źle skonstruowałem zdanie
    Wydaje się, że ten TAMRON 55-200 F/4-5.6 będzie przynajmniej przyzwoity.

    @szuwar: "a 70 po cropie daje już fajne 105" - co rozumiesz przez po cropie? myślisz o zastosowaniu jakiegoś telekonwertera? akurat też się nad tym zastanawiam - warto?

  5. #5

    Domyślnie

    no widzę z opisu że szuwar się zdigitalizował

    kup 55-200 niby kitowe a ostre i za 400 można wyhaczyć

  6. #6
    eclipse08
    Gość

    Domyślnie

    Jacku, oczywiście masz na myśli nikkora 55-200? Gdzie mogę znaleźć takie cudo za 400zł?

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jacek.gold Zobacz posta
    kup 55-200 niby kitowe a ostre i za 400 można wyhaczyć
    Tamrona nie miałem ale N55-200 posiadam i jestem z niego zadowolony potrafi być ostry. Za 400pln chyba nic lepszego nie kupisz.
    Pozdrawiam

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez eclipse08 Zobacz posta

    @szuwar: "a 70 po cropie daje już fajne 105" - co rozumiesz przez po cropie? myślisz o zastosowaniu jakiegoś telekonwertera? akurat też się nad tym zastanawiam - warto?
    D70 : 70mm x 1.5 = 105mm

    Cytat Zamieszczone przez jacek.gold Zobacz posta
    no widzę z opisu że szuwar się zdigitalizował
    I na mnie przyszedł czas

  9. #9

    Domyślnie

    Ja polecam Nikkora 70-210 f4-5.6. Bardzo dobre szkło i niedrogie.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mrpawcio Zobacz posta
    Ja polecam Nikkora 70-210 f4-5.6. Bardzo dobre szkło i niedrogie.
    Święte słowa. Mam, używam i nie sprzedam. Kupiłem za 300 zł. Ostre od pełnej dziury. To szkło również autor postu powinien wziąć pod uwagę - jak najbardziej

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •