Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    Anonymous
    Gość

    Domyślnie Kopiowanie rownowagi bieli z fotografii

    Witam - mam pytanie

    ,,Bawilem,, sie troche D70 no i przez przypadek wcisnalem w ustawieniach WB z jednej z fotek , ktore byly na karcie

    Aparat nie jest moj - wiec chcialbym powrocic do poprzedniej konfiguracji lecz nie umiem ( nie mozna ? )

    Chodzi mi o to by calkowicie usunac zdjecie , ktore jest widoczne za kazdym razem gdy wchodze w menu : Kopiowanie rownowagi bieli z fotografii

    PRESET

    USE PHOTO

    THIS IMAGE

    Pomozcie - pozdrawiam

    p.s. usunalem wszystkie zdjecia na karcie i nic to tez nie daje , zrobilem reset aparatu - tez nic .....

  2. #2

    Domyślnie

    Spróbuj tak: włóż do aparatu pustą kartę. Wybierz z menu fotografowania (piktogram przedstawiający aparat) PRESET, następnie Use photo. Oczywiście nie wyświetli Ci się żadna fotka, bo ich na karcie nie masz. Mimo to wybierz This photo i zatwierdź. WB powinien przybrać wartość domyślną (5200 K). Masz to wszystko opisane na str. 54 instrukcji. Prawdopodobnie ten sam efekt osiągnie się przeprowadzając tą procedurę bez włożonej karty pamięci. Można też inaczej: w słoneczy dzień przeprowadź procedurę opisaną na stronach 52 i 53 instrukcji (musi być pełne słońce, najlepiej ok. południa).
    Pozdrawiam, Włodek

  3. #3
    Anonymous
    Gość

    Domyślnie

    hmm - niestety po wlozeniu zupelnie pustej karty jest to zdjecie w USE PHOTO -- tak jakby bylo w pamieci aparatu
    No i niestety nie moge go za zadne skarby wykasowac - nawet jak wybiore inny WB to potem wchodzac w PRESET , USE PHOTO - jest to zdjecie caly czas


    POMOCY

  4. #4

    Domyślnie

    Może spróbuj wyjąć akumulator.

  5. #5
    Anonymous
    Gość

    Domyślnie

    NIESTETY - WYJECIE AKUMULATORA TEZ NIC NIE DAJE

    Panowie - wy macie inaczej niz ja ? czy zgadujecie co nalezy zrobic ?

    Mysle ze jest tylu uzytkownikow D70 ze ktos na pewno ta opcje uzywal ...

    Bede dalej czekal na dobra rade ..

    pozdrawiam

  6. #6

    Domyślnie

    Myślę, że się tego usunąć nie da, ale można obejść - zrób nowe zdjęcie (np. biała ściana) i użyj jako this photo. Ewentualnie pod spodem aparatu (z lewej strony, bliżej obiektywu) masz przycisk resetu.
    Pozdrawiam,
    Krakus
    D70|kit|N AF50/1,8|N AF 70-210/4-5,6|N AF 85/1,8|SB-800

  7. #7

    Domyślnie

    Zaraz, zaraz. O ile wiem ta funkcja jest wybierana z zatwierdzeniem, wiec do czasu nastepnej foty ustawionej w niej, aparat pamieta poprzednia. Zastap ja inna i uzywaj funkcji naprzemiennie z innymi, potrzebnymi w danym momencie nastawami WB. Sprawdz rowniez czy nastawy PRE dla wlasnej definicji (Wlacz WB - ustaw kolem PRE - nacisnij i przytrzymaj przycisk WB - wykonaj fotografie pomiarowa [na wyswietlaczu gornym powinno wyswietlic sie GOOD]). Ten pomiar powinien zastapic poprzednie foto - choc niekoniecznie bo aparat moze je zachowac w cachu.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •