Close

Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Aktualizacja firmware'u w Nikonie D100

    No właśnie. Mój Nikoś posiada "stary" firmware, który np. nie obsługuje szybkich kart pamięci. Nie robi mu różnicy czy zapisuje zdjęcia na kartę o szybkości zapisu x8 czy na x80 Lexara. Czas zapisu jest ten sam, czyli dla RAW-ów koszmarnie dłuuugi Wiem, że nowe oprogramowanie jest o niebo lepsze, więc chciałbym je sobie wgrać do aparatu.
    W związku z tym mam kilka pytań:
    1. jak sprawdzić wersję firmware?
    2. jak ją wgrać?
    3. czy muszę (niestety) udać się ze sprzętem do Warszawy?

    Pozdrawiam
    Jacek
    dwie różne puszki - "staruszki" kilka jasnych szkieł, błysk, torba i dobre chęci

  2. #2
    Anonymous
    Gość

    Domyślnie

    Piszesz ze masz stary firmware a nie wiesz jak go sprawdzic? Dziwne to - to skad wiesz ze stary? Ale ok, zrob zdjecie i w trybie przegladania zdjec w informacjach o zdjeciu jest info o wersji "FIRM VER".
    Teraz nastepne sprawy. Nowy firmware - przynajmniej ten o ktorym ja wiem i mam NIE POPRWIA wspolpracy z szybkimi kartami - jak bylo tak jest - nie ma roznicy. Oprogramowanie nie jest o niebo lepsze - roznica dla uzytkownika jest NIEZAUWAZALNA - pod kazdym wzgledem.
    Co do update'u. Teoretycznie w serwisie a praktycznie jesli chcesz napisz na priva (xmedia@o2.pl) to Ci podesle wersje 2.0c razem z instrukcja jak ja wgrac (ponoc istnieje 2.0 D czy E ale nikt jej na oczy nie widzial) .

    Pozdrawiam
    Krzysiek

  3. #3

    Domyślnie

    Co do wersji, to miałem okazję robić zdjęcia nikonem kolegi. Kupił go 7 miesięcy później niż ja. Sprawdziliśmy czas zapisu na obu aparatach oraz kartach i wyszło, że mój zapisuje zdjęcia dłużej. Stąd wniosek, że ma nowszy firmware w aparacie niż ja (tak myślę).

    Dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam
    Jacek
    dwie różne puszki - "staruszki" kilka jasnych szkieł, błysk, torba i dobre chęci

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •