Close

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 59
  1. #1

    Domyślnie 18-200 VR - na kartki

    Mam wrażenie że NIKON przyjął nową strategię,
    zamiast obiektywów produkuje chusteczki, dla wszystkich z pianą na ustach
    od ciągłego wypytywania o ten obiektyw.


    Orientowałem się ostatnio w temacie jego dostępności
    i w Polsce i w Niemczech jest nieosiągalny - czyżby całość wykupiona na MS2006
    ================================================== ====

    Tak, na marginesie wiadomo że ten obiektyw jak cała linia DX jest przezaczony
    do niepełnej klatki. sytuacji kiedy Nikon zdecyduje się na wypuszczenie sprzętu pełnoklatkowego, wtedy szkła DX będzie sobie można .....

    Czy znane jest Wam stanowisko Nikona w sprawie pełnej klatki
    i na czym polega fizycznie ograniczenie serii DX?
    Być może ograniczenie dotyczy wpięcia szkła do analogów,
    ale w pełnej klatce cyfrowej będzie działać?

  2. #2

    Domyślnie

    Orientowałem się ostatnio w temacie jego dostępności
    i w Polsce i w Niemczech jest nieosiągalny - czyżby całość wykupiona na MS2006
    To sie nazywa popyt NIe wiem jak jest z podaza, ale nie wyglada najlepiej.

    Tak, na marginesie wiadomo że ten obiektyw jak cała linia DX jest przezaczony
    do niepełnej klatki. sytuacji kiedy Nikon zdecyduje się na wypuszczenie sprzętu pełnoklatkowego, wtedy szkła DX będzie sobie można .....

    Czy znane jest Wam stanowisko Nikona w sprawie pełnej klatki
    i na czym polega fizycznie ograniczenie serii DX?
    Być może ograniczenie dotyczy wpięcia szkła do analogów,
    ale w pełnej klatce cyfrowej będzie działać?
    Mam nadzieje ze Twoim zamiarem nie bylo wywolanie flejma. Wylano tu juz mase pomyj na Nikona, wiec jesli Cie to tak powaznie interesuja, przeszukaj archiwum. Co do kompatybilnosci DX do FF - zapomnij. Nie ma takiej mozliwosci.

  3. #3

    Domyślnie

    admin, a dlaczego uważasz, ze szkła do DX beda niekompatybilne w FF... wystarczy ograniczyć ilośc aktywnych pixeli, myśle ze Nikon zrobi taką opcję w aparatach FF. Nic nie stoi z technicznego punktu widzenia na drodze
    Pozdr. Darek
    D200|F70D|Naf-s:12-24/4,50/1.4|To:20-35/3.5-4.5,28-70/2.6-2.8,100/2.8|Zenitar16/2.8|SB-900/600|SlikPro700DX

  4. #4

    Domyślnie

    Szkla DX nie nadaja sie zarowno do analoga jak i do cyfrowego FF. Tu chodzi tylko o rozmiar klatki, na ktorej szklo DX bedzie winietowac.

    [ Dodano: Sro 21 Cze, 2006 ]
    darsedz, ale praktycznie rzecz biorac, to juz nie bedzie FF, tylko z powrotem niepelna klatka. Nawet sredni format w ten sposob daloby sie przystosowac do obslugi szkiel DX, ale to juz nie beda zdjecia srednioformatowe... Ale oczywiscie racja jest, ze fizycznie w takim aparacie wspomniane szklo bedzie dzialac. Kwestia nomenklatury
    forum.niekojarze.pl

  5. #5

    Domyślnie

    Po prostu napaliłem się na to szkło, i dziwnie się czuję bo mam pieniądze, a nie moge zakupis sobie tego obiektywu

    Na marginesie, kilka razy porównywano 18-70 do 18-200 i w większości opini 18-200 miał byc co najmniej tak ostry jak 18-70.

    Przeanalizowałem analizy ich ostrości
    Nikon VR 18-200

    Kit 18-70

    i ze smutkiem stwierdzam że o ile 18-70 jest stabilnie ostry w całym zakresie na całej klatce
    to 18-200 ma spore wahania ostrości i do tego wyrażnie ja traci poza centrum klatki.
    Co ciekawe, w porównaniu ostrosci nieznacznie wyprzedza sigmę 18-200
    sigma 18-200


    PS. na marginesie, niezwykle wymowna jest wizualizacja ostrości przedstawiona na tym portalu.

  6. #6

    Domyślnie

    Nie wiem jak w Polsce, ale w USA to szkiełko zostało wycofane ze sklepów z powodu wad w elektronice. Oficialnme stanowisko firmy jest takie że chcą dopracować technikę obiektywu i dopiero wówczas wypuścić na rynek w pełni sprawną wersję.
    Tak twierdzą w sklepach foto w NY. Bo tu też szkiełko nie do kupienia.
    Mówią też że wadliwe egzemplalże "poszły" na Brazylię i inne "ciemne "kraje.
    Kto wie, w każdej plotce jest ziarno prawdy.

  7. #7

    Domyślnie

    Pbrzuch, po raz kolejny napisze ze w zakresie 18-70, nowy VR nikona niczym nie ustępuje kitowi od d70(s) i nie mówie tu o fotach tablic czy wykresach tylko o normalnym użytkowaniu itd.. mój jest ostry i wogóle genialny napewno warto wymienic kita na 18-200, pozdro
    www.bartoszsklodowski.pl
    D300 + MB-D10 | D70s | T 12-24/4 | S 15-50/2.8 | N 50/1.4 | N 85/1.8 | N 70-200/2.8 VR | S 150/2.8 | SB600

  8. #8

    Domyślnie

    djbart

    Oczywiście że warto. Nie dyskutuje w tym. Już bym go miał, gdyby był w sprzedaży.

    Co do wad elektroniki, nie wierze w to ani trochę - jaki producent po sprzedaniu przyznalby że wiedząc o wadach swojego produktu, sprzedał je tłumaczac że w brazyli są "ciemni" klienci.....

    Brrrr - myślicie że Polska to lepszy rynek - wątpie.
    Stawiam na to że sklepikarzowi łatwiej tłumaczyć że producent coś naprawia, niż pzyznać że się nie potrafi załatwić klientowi towaru.

    Czy ktoś z Was kupiłby obiektyw NIkona wiedząc że robi on testy produktu na koszt klientów i nie kryjąć że uczestniczą w testach ??? - ja na pewno nie

  9. #9

    Domyślnie

    Otrzymanie 18-200mm VR graniczy z cudem...
    Oto jaką odpowiedź otrzymałem z Nikon Polska:

    "Obiektyw 18-200mm jest w chwili obecnej trudno dostepny, z racji jego wielkiej popularności, nie tylko w Polsce i Europie, ale również na całym świecie i wszędzie są problemy z jego dostepnością. Dostawy nie pokrywają niestety zapotrzebowania rynku.

    Obecnie czekamy na kolejną dostawę.

    To, co mogę zasugerować, to złożenie zamówienia u jednego z naszych partnerów handlowych lub kontakt z jednym z dystrybutorów (np.. Foto hurt) oraz systematyczne dowiadywanie się u nas. Prosiłabym o kontakt pod koniec przyszłego tygodnia oraz ok. 10 lipca (10-go dnia każdego miesiąca mamy alokację na dany miesiąc i jesteśmy w stanie udzielić bardziej precyzyjnych informacji)."
    MarcinWilk

  10. #10

    Domyślnie

    Po przeczytaniu tytułu wątku myślałem ,że ten temat to jakś zaczepka; jak w tych czasach może czegoś materialnego zabraknąć wszystko kwestia ceny. Ale faktycznie 18-200 VR jest nie do kupienia Nawet nie można go kupić w USA.
    Czy ktoś potrafi wyjaśnić co się dzieje? On nie został wykupiony tylko Nikon nie dostarcza nowych.
    pozdrawiam Krzysiek

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •