Close

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 49
  1. #21

    Domyślnie

    Tak, żeby leżał na wystawie i czekał, to raczej nigdzie.

  2. #22

    Domyślnie

    Dzięki. Jutro najprawdopodobniej będę już miał obiektyw

    [ Dodano: Sob 01 Lip, 2006 ]
    Nie ma co czekać. Mam tego tamrona od kilku godzin. Do kita nie ma co porównywać. Ostrość od 2,8 miłe kolory minimalna(!) wineta przy 2,8, potem sobie juz znika. Wykończenie dość solidne, fajne tworzywo na pierścieniach zooma i ostrości (jakby gumowy plastik). Ostrzy precyzyjnie i w miarę cicho. Drazni tylko jego straszne wydłużanie przy zmianie ogniskowej. Jak tylko odetka mi się łącze wrzucę kilka sampli. Ogólnie nie załuję. Szkło na które czekałem. Do sprzedania idzie kit i nikkor 35-70 2,8

    Oczywiście to pierwsze wrażenia.
    Canon 30D + BG-E2 + 17-40L f4 + Sigma 100-300f4 + 580ex + Shoe Cord 2

    | www.maciejkuron.pl |

  3. #23

    Domyślnie

    a tak z innej bajki - czy obiektywami przy f/2.8 (czy to sigma 18-50 czy tamron 17-50) można robić zdjęcia z ręki w kościołach (przy ślubach) bez lampy ?
    Czy ogólnie f/2.8 jest wystarczające jasne do tego celu. Nie mam jak sprawdzić "organoleptycznie" dlatego pytam.
    MarcinWilk

  4. #24

    Domyślnie

    mswilk, a myslisz, ze koscioly generalnie maja jakas okreslona liczbe luksow w srodku? Odp brzmi - to zalezy. Rowniez od uzytej ogniskowej. Ale niekotrzy narzekaja, ze 2.8 to jednak czasem za ciemno. To moze w takim razie 30 sigmy?
    forum.niekojarze.pl

  5. #25

    Domyślnie

    taaa... stałka mniej uniwersalna, ale f/1.4 robi wrażenie
    MarcinWilk

  6. #26

    Domyślnie

    Wez przejrzyj foty, zobacz, na jakich ogniskowych najczesciej robisz... Na 18 mm masz f/3.5, to raptem pol dzialki ciemniej niz mialbys w Tamronie. Na 30, ktorej pewnie bys uzywal najczesciej mialbys 1.4 i zero klopotow z lampa + fajna GO. Dokup do tego jeszcze 50 f/1.8 i masz dobry zestaw, ktory pociagnie Cie niecale 2 kafle, czyli odrobine wiecej, niz planowales wylozyc, ale IMHO warto.
    forum.niekojarze.pl

  7. #27

    Domyślnie

    Interesuje mnie działanie autofocusa w T17-50. Mam T28-75 i tym elementem nie jestem zachwycony (pozostałe: kolory, bokeh bomba) - głośno i dla mnie za wolno (robię zdjęcia na galach mma, k-1 i innych sportów walki).

    Jak wypada AF T17-50 na tle T28-75 i w porównaniu do KITa 18-70?

    pozdrawiam

    Piotr
    Boxing is like Christmas - it's better to give than to receive

  8. #28

    Domyślnie

    Nie wyznaję sie na sprzęcie spod znaku Nikona , a szczególnie Tamrona , ale pragne w
    Wam donieść, ze te szkiełko zebrało niesamowicie dobrą opinnie według panów redaktorów testerów z jedynej przeze mnie szanowanej gazetki Foto Kurier. Rozdzielczośc w centrum deko ponad 50linni, na obeżeżach deko ponad 40 linni. Wprost reelacyjnie . Lepiej to tylko droższe zuiki .
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  9. #29

    Domyślnie

    A może jest ktoś w posiadaniu skan-ów z tego testu w Foto-Kurierze ?? Lub czy można go przejrzeec lub przeczytac on-line ?

    Pozdrawiam
    D80 |MB-D80|Tokina 12-24/4|Nikkor 35/2.0 |Nikkor 50/1.8| Nikkor 85/1.8 | Nikkor 70-300 VR | SB 600
    GG:1305596

  10. #30

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •