Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: jaki monopod?

  1. #1

    Domyślnie jaki monopod?

    mam 180 cm wzrostu, chce kupic glownie ze wzgledu na fotografie na meczach pilkarskich.
    nie mam poki co obiektywu z mocowaniem na statyw.

    jaki monopod polecacie? linki do allegro mile widziane

  2. #2

    Domyślnie

    Manfrotto 681B + glowica 234RC

  3. #3

    Domyślnie

    A ja mam jakiś najtańszy, za 45 zł na allegro i jak do tej pory sprawuje się bez zarzutu i to ze sporymi ciężarami typu D200 z griperm+70-200+SB-600, więc moim zdaniem nie ma sensu wydawać dużej kasy na monopod.
    Teraz będę chciał jeszcze dokupić głowicę kulową i będzie git.

  4. #4
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    04 2007
    Miasto
    Olsztyn/Warszawa
    Posty
    62

    Domyślnie

    Twoj wzrost raczej nie powinien miec znaczenia, bo na mecz to najlepiej zabrac ze soba jakies krzeselko wedkarskie, no chyba ze bedzie Ci sie chcialo stac 2 godziny.Co do monopoda, to wez jakis w miare sztywny, glowice bym sobie chyba odpuscil na Twoim miejscu, ja mam monopoda bez glowicy i jakos nie ogranicza mi to ruchow.

    Ja mam cos takiego: http://allegro.pl/item452026184_gold..._cm_f_vat.html i spisuje sie calkiem niezle.
    http://www.dawidkonopka.pl - on-line portfolio

    d300 + mb-d10 + 10-20 + 70-200 2.8 VR + 300 2.8 AF-S II

  5. #5

    Domyślnie

    Przy twoim wzroście proponuję coś minimum 165cm.
    Frotka lub golda.
    Głowica jest niezbędna z uwagi na szybkozłączkę i przy mocowaniu do aparatu, możliwość zdjęć wertykalnch.
    Poza tym 165cm + 4cm głowicy + 7cm wysokość od podstawy aparatu do wizjera = proste plecy bez garbienia.
    Ostatnio edytowane przez Woldemorth ; 12-10-2008 o 12:47
    Camera Obscura, DX, FX, XXX

  6. #6

    Domyślnie

    A teraz zmierz na jakiej wysokości masz oczy, bo w moim przypadku (185cm) 165cm monopod bez głowicy wystarczał w zupełności. Poza tym- podczas fotografowania mało kto stoi na baczność
    09071986 przejdź się do sklepu i przymierz. IMO 160cm to optymalny wybór, szczególnie jeśli zechcesz dołożyć głowicę.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez majcool Zobacz posta
    A teraz zmierz na jakiej wysokości masz oczy, bo w moim przypadku (185cm) 165cm
    Masz dziwnie dużą głowę, to się może da wyleczyć
    Sory za żatr, ale nie mogłem się powstrzymać.

    Ja na bosaka mam 186 a źrenicę na 175, a często zakładam trepy +4cm, czyli źrenica na 179.
    Posiadam Manfrotto 680B (154cm) i dla jako takigo komfortu, zamieniłem głowicę 234RC (6cm)
    na 486RC (10cm) a i tak na bosaka, mam wizjer D3 z 70-200 (10cm) na wysokości nosa.
    Konkludując, zgodzę się z tobą, że 160cm to optimum dla komfortu pracy, dla kolegi 09071986.
    Ostatnio edytowane przez Woldemorth ; 14-10-2008 o 01:40
    Camera Obscura, DX, FX, XXX

  8. #8

    Domyślnie

    Kupiłem Benro http://allegro.pl/item456046531_foto...lep_wa_wa.html i jestem zadowolony. Nie chodzę na mecze, ale przydaje mi się zamiast VR w trakcie górskich spacerków. Jest bardzo sztywny i lekki (0,33 kg), łatwy w obsłudze i świetnie zastępuje kij w marszu.
    Mógłby być wyższy, ale z głowicą (+8 cm) i aparatem (kolejne 8 cm) wystarcza. Mam 183 cm wzrostu, ale nigdy nie stoję na wyprostowanych nogach i nie ustawiam go skośnie, bo to i tak niewiele daje.

  9. #9

    Domyślnie

    Polecam MF 681B + głowica kulowa. Używam takiego zestawu na zawodach konnych i daje spokojnie rade.
    D70s + Grip + Nikkor 80-200/2,8 + Tamron 17-50/2,8 + Vivitar 100/3,5 Macro + Nikkor 50/1,8 + SB-800
    - Całośc skradziona 30/08/2008 w okolicach Płońska

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez majcool Zobacz posta
    Poza tym- podczas fotografowania mało kto stoi na baczność
    Cytat Zamieszczone przez blazeje Zobacz posta
    ale nigdy nie stoję na wyprostowanych nogach
    Widać koledzy nigdy nie musieli stać przez godzinkę w jednym miejscu,
    z okiem przyklejonym przez parę minut do wizjera.
    Inną rzeczą jest chodzenie po górach i zrobienie kilku zdjęć w przygarbieniu,
    a inną zawody sportowe, czy programy telewizyjne, gdzie stoisz jak kołek w jednm miejscu.
    To co poleca docxxx i Garnett IMHO jest optymalnym wyborem.

    Ps. blazeje o co chodzi z tym skośnym ustawieniem monopoda, i kto taki teorie propaguje?
    Camera Obscura, DX, FX, XXX

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •