Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Problem z ustawieniem profilu ICC na MACu

    Mam poważny problem na moim laptopien (iBook G4, macOSX 10.5.najaktualniejszy), chciałem wgrać profil do papieru Ilford:

    Studio Gloss G280 SP7800 1440MD.icc

    Wgrywam według instrukcji do folderu gdzie są profile (system-pref/display/color) i otwierając prefernecje/display/color nie ma tego profilu do wyboru - nie wiem co jest grane? Probowalem wrzucać go zarowno do biblioteki glownej komputera jak i biblioteki dla danego loginu i nic. oczywiscie odznaczam "show profiles for this display only" tak ze mam listę profili jednak tego nowego porządanego brak! nic nie dało wyłączenie sys-pref żeby "odswierzyć" widok, nic nie dał też restart komputera...
    może ktoś jest w stanie pomóc?

    Dodam, że w narzędziu ColorSync Utility widnieje on na liście. Weryfikując "profile first aid" wszystko jest OK, nie mogę go "jedynie" ustawić tak żeby moj monitor odzwierciedlał kolory z tego profilu.

    Mogę przesłać profil na maila, jeśli ktoś chce spróbować.
    D300s, D800, N80-200 f/2.8, N50 f/1.8; T17-55 f/2.8, SB900, Samyang 24 T1.5, Samyang 85 T1.5
    | tobiks flickR

  2. #2

    Domyślnie

    A to czasem nie jest profil do drukarki skoro dotyczy papieru? Wtedy nie da się z niego korzystać do wyświetlania obrazu. W Windowsie jest tak samo, na liście jest, ale do ekranu nie da się go zastosować.
    Aparat, dwa szkła, lampa

  3. #3

    Domyślnie

    Aha, rozumiem
    To znaczy że powinienem sobie po prostu skalibrować monitor a następnie przygotowując pliki do druku wyeksportować je używając odpowiedniego profilu?

    Mam lightroom-a i będę próbować czy profil jest tam widoczny... dzięki za pomoc, być może jeszcze będę potrzebować jakiejś rady w tym temacie, ale najpierw sprawdze...
    D300s, D800, N80-200 f/2.8, N50 f/1.8; T17-55 f/2.8, SB900, Samyang 24 T1.5, Samyang 85 T1.5
    | tobiks flickR

  4. #4

    Domyślnie

    Z tego co ja wiem, jeśli źle piszę niech mnie ktoś poprawi, są dwa rodzaje profili. Jedne do wyświetlania obrazu, a drugie do drukowania (także do ploterów). Jak ostatnio odwiedzałem jakiś fotolab to na stronie mieli dwa profile, jeden do ustawienia programu oraz monitora (bo tutaj się obraz wyświetla), a drugi do drukarki gdyby ktoś chciał sprawdzić jak będzie wyglądało gotowe zdjęcie (czyli można w domu sobie zasymulować lab).

    O profilach
    Ostatnio edytowane przez Krzysiek82 ; 08-10-2008 o 15:09
    Aparat, dwa szkła, lampa

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tobiks Zobacz posta
    To znaczy że powinienem sobie po prostu skalibrować monitor a następnie przygotowując pliki do druku wyeksportować je używając odpowiedniego profilu?
    Bingo.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Krzysiek82 Zobacz posta
    Jak ostatnio odwiedzałem jakiś fotolab to na stronie mieli dwa profile, jeden do ustawienia programu oraz monitora (bo tutaj się obraz wyświetla), a drugi do drukarki gdyby ktoś chciał sprawdzić jak będzie wyglądało gotowe zdjęcie (czyli można w domu sobie zasymulować lab).
    Udostępnienie profilu maszyny to dobry zwyczaj, ale monitora niekoniecznie. Zastosowanie uniwersalnych, np sRGB IEC61966-2.1 może ratować sytuację w przypadku ewidentnie źle przypisanych profili do posiadanego monitora, ale formalnie powinno się mieć monitor wyregulowany i oprofilowany indywidualnie. Inaczej całe zarządzenie kolorem, ze zbioru zasad, przeradza się z zbiór przypadków.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    Udostępnienie profilu maszyny to dobry zwyczaj, ale monitora niekoniecznie. Zastosowanie uniwersalnych, np sRGB IEC61966-2.1 może ratować sytuację w przypadku ewidentnie źle przypisanych profili do posiadanego monitora, ale formalnie powinno się mieć monitor wyregulowany i oprofilowany indywidualnie. Inaczej całe zarządzenie kolorem, ze zbioru zasad, przeradza się z zbiór przypadków.
    Rozumiem i się zgadzam. Ja się rzeczywiście trochę źle wyraziłem wcześniej. Miałem na myśli, że były dwa profile do ściągnięcia - do zastosowania w programie oraz drugi profil drukarki (tego się właśnie nie da zastosować w programie bo krzyczy, że to profil drukarki).
    Aparat, dwa szkła, lampa

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •