Close

Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Twarde lądowanie SB800 , czyli nie działająca soczewka fresnela.

    Witam

    Dzisiaj podczas sesji moja SB800 zaliczyła kontakt z podłożem. Lampa działa, błyska bardzo ładnie. Padły 2 rzeczy:

    - "zoom" w lampie, soczewka Fresnela się nie przesuwa, utknęła na jakiś 35mm. Jedna lamelka coś się rusza, druga się zaklinowała. Sam mechanizm działa bo słychać jak stara się poruszyć nią.

    - ten plastikowy dyfuzorek, ale na nim mi nie zależy.

    teraz pytanie - czy ktoś tak miał? Ile może kosztować naprawa? Warto się pobawić w naprawę samemu?

    P.S. - nie używajcie chińskich holderów na lampę i parasolkę... to się nie opłaca.

  2. #2

    Domyślnie

    A poszukaj w instrukcji, coś tam chyba jest.
    W momencie uszkodzenia tego plastykowego dyfuzorka lampa blokuje się chyba na 35mm. Potwierdza to chyba również wyświetlacz specjalną ikonką.
    Jest przyklejony manual jak rozkręcić lampę, jak po gwarancji to można spróbować samemu. Przy delikatności w działaniu nic bardziej już chyba nie da się zepsuć.
    Tutaj jest... podpis

  3. #3

    Domyślnie

    Nie, nie ten plastikowy wysuwany dyfuzorek który daje nam kat rozproszenia światła na FF dla 17mm tak? To pal licho...

    Zepsuł się mechanizm który przesuwa/rozsuwa palnik przód-tył/szerzej wężej (nie wiem jak to jest dokładnie realizowane). Dzwoniłem do serwisu, niestety oni tradycyjnie nic nie wiedzą, w czwartek lampa idzie na diagnostykę. Interesuje mnie tylko czy może komuś się coś takiego przytrafiło i jak to naprawił/ile go kosztowała naprawa. Lampa jeszcze na gwarancji, dlatego na czuja nie chcę się bawić.

    Dzięki za odzew

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •