Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22
  1. #1

    Domyślnie Luzy bagnetu ???

    Nowe szkło i zauważyłem coś dziwnego. Mimo że bagnet jest zapięty prawidłowo da się obiektyw o około 1mm przekręcić w prawo lub lewo. Z innym efekt nie występuje. Czy to dopuszczalne czy jest to wada szkła?
    Al "CAPONE" Bundy
    Puszka, słoik, świeczka... tylko brak talentu.

  2. #2

    Domyślnie

    mam to samo na uzywanej 180 - moze nie milimetr, raczej pol - bardziej wyczuwalne niz zauwazalne
    ale to ciezkie szklo wiec nawet minimalny luz jest odczuwalny
    jak sobie porownalem to moja 50 takze ma podobny luz tylko nie jest wyczuwalny bo to male i lekkie szklo
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  3. #3

    Domyślnie

    Pytanie pozostaje - czy mogę to reklamować?
    Al "CAPONE" Bundy
    Puszka, słoik, świeczka... tylko brak talentu.

  4. #4

    Domyślnie

    Oj AL, ale masz pecha.. kolejne szkło i jakie sproblemy ;]
    Nikon D70 / D200 / Nikkor 50mm / Peleng 8mm / Sb600 / MF /

  5. #5

    Domyślnie

    Coraz więcej znaków przekonuje mnie że trzeba jednak iść do Nikona Ale te ceny...
    Al "CAPONE" Bundy
    Puszka, słoik, świeczka... tylko brak talentu.

  6. #6

    Domyślnie

    sam zamierzam isc do Bienka zeby zobaczyl czy to da sie zniwelowac
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Al Bundy
    Pytanie pozostaje - czy mogę to reklamować?
    Wszystko zależy od sprzedawcy - moze stwierdzić, że obiektyw prawidłowo funkcjonuje - luz nie powoduje utraty funkcjonalności sprzetu (co najwyżej dyskomfort), i obawiam się, że nie masz wtedy najmniejszych szans na reklamację.
    Pozdrawiam:
    Andrzej

  8. #8

    Domyślnie

    Ale, ale. Jeśłi nie kupił tego obiektywu na firmę, tylko prywatnie ze sklepu internetowego to może zwrócić towar, bo się rozmyślił. Nie musi nawet podawać przyczyn innych, niż to że mu się obiektyw nie podoba. Takie są prawa konsumenta przy zawieraniu umowy kupna na odległość - poza siedzibą sprzedawcy. Jeśli kupił na firme, to juz zupełnie inna sprawa.
    Jacek

  9. #9

    Domyślnie

    Kupiłem prywatnie
    Al "CAPONE" Bundy
    Puszka, słoik, świeczka... tylko brak talentu.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JK
    Ale, ale. Jeśłi nie kupił tego obiektywu na firmę, tylko prywatnie ze sklepu internetowego to może zwrócić towar, bo się rozmyślił. Nie musi nawet podawać przyczyn innych, niż to że mu się obiektyw nie podoba. Takie są prawa konsumenta przy zawieraniu umowy kupna na odległość - poza siedzibą sprzedawcy. Jeśli kupił na firme, to juz zupełnie inna sprawa.
    Prawo prawem , ale sprobuj je wyegzekwować, gdy sprzedwca jest nie do konca uczciwy.
    Poza tym ustawa mówi, że mozna zwrocic towar nie uzywany i nie noszący śladów uzywania - a po wpięciu obiektywu do korpusu zawsze mozna powiedziec, że był używany (znam takie przypadki).Sytuacja jeszcze bardziej sie komplikuje, gdy stwierdzimy wade sprzetu - wtedy postanowienia ustawy dot. sprzedazy poza lokalem firmy nie maja zastosowania - pozostaje gwarancja, lub rekojmia z tyt. niezgodności przedmiotu z umowa kupna-sprzedazy, a z tym również bardzo różnie bywa.
    Ale mimo wszystko życzę powodzenia.
    Pozdrawiam:
    Andrzej

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •