Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21
  1. #1

    Domyślnie NX2 - problem z uruchamianiem

    Witam grono
    Mam taki ciekawy problem z NXem. Mianowicie zainstalowałem go na laptopie, którego uzywam wszem i wobec i w pracy w firmie też. problem wygląda następująco: wpinam się w pracy w sieć lokalną firmową odpalam NXa i śmiga bez problemów. Jak tylko odłączę kabel sieciowy lub uruchamiam laptopa poza siecią firmową (np. w domu) to pokazuje się ekran powitalny nxa i na tym koniec. Zrobiłem taki tescik-uruchomiłem NXa w firmie bez podłączonej sieci, no i tak jak się spodziewałem, na ekranie powitalnym się skończyło. Wówczas podłączyłem kabel sieciowy, komp się połączył i NX się ot tak dalej otworzył. Grzebałem w ustawieniach, bo myślałem, że może jakieś pliki są na dyskach sieciowych ale nie. Cache i temp odwołuje się do dysku laptopa. Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem? Jak go rozwiązać? Dotoad uzywałem Lightrooma i z nim nigdy żadnych problemów nie było. Dodam tylko, że NX jest oryginalny. Podpowiedzcie coś, bo ręce mi już opadają.
    A
    FX...

  2. #2

    Domyślnie

    otworz notatnik, w nim daj file -> open i znajdz taka lokalizacje:
    C:\Windows\System32\drivers\etc
    pozniej na dole okienka wybierz pokazywanie wszystkich plikow i otworz plik o nazwie hosts
    w nim dopisz na koncu
    0.0.0.0 sams.nikonimaging.com

    zapisz zmiany, zamknij plik, uruchom nx2
    po takiej operacji mozesz nie byc powiadamiany o nowych wersjach itd

  3. #3
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    02 2009
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    41

    Domyślnie

    a nie byłoby lepiej 127.0.0.1?

  4. #4
    Gaduła
    Dołączył
    04 2010
    Miasto
    Kraków
    Posty
    3 609

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez murwazy Zobacz posta
    otworz notatnik, w nim daj file -> open i znajdz taka lokalizacje:
    C:\Windows\System32\drivers\etc
    pozniej na dole okienka wybierz pokazywanie wszystkich plikow i otworz plik o nazwie hosts
    w nim dopisz na koncu
    0.0.0.0 sams.nikonimaging.com

    zapisz zmiany, zamknij plik, uruchom nx2
    po takiej operacji mozesz nie byc powiadamiany o nowych wersjach itd
    Oczom nie wierzę, czy to forum zmienia charakter, bo czegoś tu nie rozumiem?
    Medice, cura te ipsum.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Johanan Zobacz posta
    Oczom nie wierzę, czy to forum zmienia charakter, bo czegoś tu nie rozumiem?
    a w czym problem? program legalny, wlasny komputer - nie rozumiem o co Ci chodzi?
    Cytat Zamieszczone przez krzysztofer Zobacz posta
    a nie byłoby lepiej 127.0.0.1?
    chyba bez znaczenia jesli dziala

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez murwazy Zobacz posta
    otworz notatnik, w nim daj file -> open i znajdz taka lokalizacje:
    C:\Windows\System32\drivers\etc
    pozniej na dole okienka wybierz pokazywanie wszystkich plikow i otworz plik o nazwie hosts
    w nim dopisz na koncu
    0.0.0.0 sams.nikonimaging.com

    zapisz zmiany, zamknij plik, uruchom nx2
    po takiej operacji mozesz nie byc powiadamiany o nowych wersjach itd

    Dzięki za podpowiedź, ale niestety kiszka. Nie działa. Jak było tak jest.
    A
    FX...

  7. #7

    Domyślnie

    A nie jest to czasami związane z tym:

    Cytat z Thoma Hogana:
    Nikon Illegal Product Key Messages
    Oct 30 (news and commentary)--I keep hearing from more and more people hit by the Illegal Product Key message when upgrading their Capture NX2 or Camera Control Pro software to the versions released this week.

    This doesn't actually mean that your Product Key is an illegal one. It means that installations using your number have exceeded some unknown limit or triggered something in your install configuration. Unfortunately, there are legitimate reasons to install software more than once: those of us who do clean installs of our OS and applications periodically to insure muck-free computers will run into that limit at some point. If you're an aggressive systems upgrader (e.g. get a new computer every year and retire your old one), you'll hit the limit, too.

    Rather than do what other state-of-the-art software companies do (e.g. have interactive Activation servers and allow users to activate and deactivate products on their own), Nikon has a simpler system: go over the activation limit bar and the software won't install, period. The number can't even be reset by Nikon ;~).

    The solution, unfortunately, is that you have to call Nikon support and prove that you have legitimate copies of the product. This usually involves providing both an image of the product case with the serial number showing and a copy of your sales receipt. If you upgraded from version 1 to version 2, apparently Nikon wants documentation for both those purchases. Upon doing that, Nikon will issue you a new serial number, and you can install using the new number (at least until you exceed the unknown installation limit again ;~).

    But there are all kinds of sub-variants on a theme going on, unfortunately. Some of them are very customer unfriendly. For instance, I know of users who bought a legitimate version 2 upgrade from Nikon who are now being denied a new serial number because the version 1 that Nikon sold them an upgrade for was from an illegitimate source. In other words, Nikon is just now getting around to policing a problem they had a couple of years ago and you're out your upgrade money because they didn't do the right thing in the first place. That's so customer antagonistic, it's pitiful. Let's hope they change that policy fast.

    I've seen numerous dismissive comments of my "Nikon is not a software company" post (see 2010 Archive Page), but to those people I ask this: is this really how you all expect a professional software company to run? Really? Be careful what you wish for, because if Nikon's policies are the expected norm, a lot of other software companies can lower their standards quite a bit and still keep you happy.


    To znaczy problem nie musi być identyczny, ale może Nikon Message Center niucha czy masz kompa podłączonego do sieci, żeby wyczaić czy kod jest legalny. Jak nie może sprawdzić w centrali to wyłącza aplikację. Może trzaba ubić tego Nikon Messengera?
    Ostatnio edytowane przez markB ; 20-12-2010 o 13:44

  8. #8

    Domyślnie

    No gdyby tak było, przy jakimkolwiek podłęczeniu kompa do sieci NX2 powinien się uruchamiać, a tak nie jest. Uruchamia się tylko i wyłącznied przy podłączeniu kompa w firmie przez kabel. W domu przez bezprzewodówkę, czy przez iplusa gdziekolwiek czy jakąkolwiek inną sieć nie działa i tyle. I o co może chodzić?
    A
    FX...

  9. #9
    Gaduła
    Dołączył
    04 2010
    Miasto
    Kraków
    Posty
    3 609

    Domyślnie

    A nie możesz zamiast gdybać, zwyczajnie odinstalować ten programik?
    Medice, cura te ipsum.

  10. #10

    Domyślnie

    a instalowałeś NXa w firmie jak był podłączony w sieci ?

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •