Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24
  1. #1

    Domyślnie Crossowanie zdjęć

    Foto wyjściowe:
    1.
    Creane new fill or adjustment layer i dajemy CURVES
    2.
    Kanał czerwony:
    Kanał zielony:
    Kanał niebieski:
    Zatwierdzamy OK
    3.
    Tryb mieszania ustawiamy na COLOR
    4.
    Kolejny krok to dodanie zafarbu do zdjęcia ( ja ustawiam na żółto-zielony zafarb ale jak ktoś chce inny kolor to można dowolnie ustawić )
    Klikamy na Create new fill or new adjustment layer i dajemy SOLID COLOR
    5.
    Ustawiamy tryb mieszania na COLOR oraz krycie na 10%

    Na koniec... łączymy wszystkie warstwy i ustawiamy poziomy i kontrast i inne efekty to wszystko wg. uznania...

    Efekt końcowy:

    P.S. Wiem, że wiecie o tym i że słabo tutoral wykonany, ale nowym może i się przyda, ale wszystkie komentarze mile widziane...

  2. #2

    Domyślnie

    nie znam się na crossowaniu na kompie - ale jak swego czasu crossowałem slajdy to wychodziło zupełnie inaczej. Fakt, że zawsze crossowałem przeterminowane slajdy - lubiłem odjechaną i nieprzewidywalną kolorystykę. Niemniej, w tym tutku coś mi do końca nie gra... Efektu nie widać.

  3. #3

    Domyślnie

    dobrze ze przygotowales takiego tutka ale efekty sa faktycznie nie crossowe...
    w/g mnie za slabo pomajstrowales przy krzywych i do tego zolty zafarb w tej scenerii srednio dal rade, ale technika jak najbardziej ok ... tylko to juz kazdy do swojego zdjecia musi dopasowac

    edit:
    mam dziwne wrazenie ze w ogoole cross jakos nie wyszedl bo im wiecej patrze na fotke to widze ze wlasciwie widac tylko hmm efekt ocieplenia czyli przez dodanie solid color dostales efekt filtru foto
    Ostatnio edytowane przez sevenoo ; 09-08-2008 o 08:19
    Contax 645, Zeiss 80mm f/2

  4. #4

    Domyślnie

    Tak, tak tutorial był szykowany na lekko szybkiego... jednak że przyznam iż dopiero tej techniki się uczę, ale to co już mniej więcej umiem chciałem się podzielić aby było łatwiej innym. A co do po majstrowania przy krzywych itp. to rzeczywiście słabo i krótko kolejne zdjęcia w tym systemie będą lepsze myślę...
    Ostatnio edytowane przez Kamil.Borowy ; 09-08-2008 o 08:28

  5. #5

    Domyślnie

    http://scieslik.com/?p=198

    tutaj przyklad crossika robiony w podobny spsob tylko z denaturowym tintem.
    Contax 645, Zeiss 80mm f/2

  6. #6

    Domyślnie

    Widziałem gdzieś dokładnie takiego samego tutka, tylko efekty wyszły bardzie crossowe
    I'm not normally a religious man, but if you're up there, save me, Superman!
    http://instagram.com/adrwoz

  7. #7

    Domyślnie

    Tak, tak jest kilka tutoriali w internecie ale baaardzo mało... tu chciałem rozszerzyć całość i pokazać co się także dzieje ze zdjęcie kiedy używamy danych ustawień.

  8. #8

    Domyślnie

    można prościej, rozwijasz w krzywych predefiniowane ustawienia i tam masz proces krosowy(RGB)Efekt o wiele bardziej przypomina odjazdy krossowe. Potem mieszaniem warstw dostosowujesz wg uznania.
    park maszynowy: D300 D700 F65 n50 n30 n70-200 n24-70 n16-35 lampy różnej maści komputer i sprawne oczy

  9. #9

    Domyślnie

    a może zacząć od definicji co to jest cross/crossowanie?
    czy ktoś potrafi przystępnie zdefiniować to pojęcie?
    Nikon, Nikkory, Sigmy... i Tamron
    wigi.pl

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wigi Zobacz posta
    a może zacząć od definicji co to jest cross/crossowanie?
    czy ktoś potrafi przystępnie zdefiniować to pojęcie?
    Dokładnie, szczerze mówiąc z tego tutoriala ciężko cokolwiek wywnioskować.
    Pozdor Myjk | http://emide.pl/galeria - w budowie
    Body Nikon D80, Szkło AF-S N18-200 f3.5-5.6 VR / AF N50 f1.4, SpeedLight SB-600, BatteryPack MB-D80 + 2xEnEl3e.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •