Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21
  1. #1

    Domyślnie SIGMA 100-300/4 DG HSM IF APO EX (rozszerzony)

    Nie jest to test profi ale jestem tak podniecoeny że wolę iść za polowanie niż dłużej go męczyć. Zacznę od początku...

    Do zooma podchodziłem kilka razy i zawsze coś mi nie pasowało: wolny AF, problem z BF, brak osłony czy mocowania statywu itp. Po ostatniej porażce jaką był zakup 70-200/2,8 HSM bez DG byłem przekonany że SIGMY na oczy nie chcę widzieć. JAKŻE MOGŁEM SIĘ MYLIĆ @@!!

    Decyzję podjąłem w środę przed 16-tą a celem był FotoExpert. Fajnie było usłyszeć że paczka wyjedzie w 10 minut po dokonaniu zakupu przez Allegro. Dotarła do mnie dziś z rana i bez zastanowienia jeszcze przy kurierze ją dopadłem - zanim skończył liczyć kasę ja zrobiłem już z 10 zdjęć A teraz konkrety:

    Pierwsze wrażenie - kur...a jaka długa i ciężka - to na plus Zaglądam w okular średnicy 82 mm i normalnie jak studnia. Zapinam do body, zakłam osłonę i kolejny szok - nie licząc body samo szkło z zapiętą osłoną jest dłuższe niż szerokość mojej 17-tki Samsunga (nie miałem linijki)...
    Otwieram okno i jazda. Strzelałem do wszystkiego przy F4 żeby się nie rozdrabniać testując od razu BF/FF, szybkość AF i to co w niej fantastyczne czyli GO. Poniżej przedstawiam kilka efektów bez jakiejkolwiek ingerencji typu balans bieli i kolorów, kadr, ostrość czy poziomy poza pomniejszaniem i wycinaniam... Dodam że wszystko to strzały z drżącej z podniecenia ręki choć jestem pewien że wychwycicie ew. poruszenia...

    Pierwsza próba: 300mm, F4, pełna klatka pomniejszona do 800px



    CROP 1:1



    teraz obiekt 30 metrów dalej:



    CROP 1:1



    Chwile potem strzał w liście i teścik GO. Listki oddalone od ludzia o ok 5 metrów a od mnie ok 40...



    CROP 1:1



    Na koniec mojego mega zajeb@#$ego testu zabawa z GO na dystansie...
    Pierwsze badyle to dokłądnie 50 m ode mnie, iglak to ok. 200 m a blok to już 400 m.
    Wszystko co CROPY 1:1







    ... i jeszcze test ostrości...

    100mm F4 - blok oddalony o 300 metrów



    CROP 1:1



    300mm ten sam blok i parametry:



    CROP 1:1



    Zapomniał bym o aberacjach. Blok jak wyżej tylko wyżej przy 300 mm

    CROP 1:1



    Na dziś wystarczy - nie ma mnie 2 dni - będę polował na co się da. Z testów jakie widziałem na necie z TC 1,4 to szkło traci na ostrości tak nieznacznie że przy pełnej klatce tego nie widać więc już szykuję kasę...

    [ Dodano: Pią 16 Cze, 2006 ]
    Znalazłem mankament - nie ma szans wcisnąć ją w NOVA 5AW z założoną osłoną nawet bez body. Z body i bez osłony wchodzi tylko leżąc i zabiera całe miejsce w torbie Ale dam radę
    Al "CAPONE" Bundy
    Puszka, słoik, świeczka... tylko brak talentu.

  2. #2

    Domyślnie

    sup-zumy to nie dla mnie, chociaz aberracje male, nie ma co. z testu wywnoskowalem tez, ze mieszkasz 50m ode mnie ;]
    old punks never die
    http://www.lightstalkers.org/krystian_maj
    leica M6, lomo, polaroid100, mamiya, field 5x7, cambo 4x5", schneider, yashica 35electro, D2H

  3. #3

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez habakuk
    Al, ile zapłaciłeś?
    3499,- + wysyłka 14 zł

    [ Dodano: Pią 16 Cze, 2006 ]
    krystek, gdzie mieszkasz ??
    Al "CAPONE" Bundy
    Puszka, słoik, świeczka... tylko brak talentu.

  5. #5

    Domyślnie

    obok cezaru jest bank, pkobp, dokladnie nad bankiem (jak kogos interesuje, to pod moja podloga sa skrytki bankowe ;] )
    old punks never die
    http://www.lightstalkers.org/krystian_maj
    leica M6, lomo, polaroid100, mamiya, field 5x7, cambo 4x5", schneider, yashica 35electro, D2H

  6. #6

    Domyślnie

    To nie rozumiem czemu jeszcze się nie styknęliśmy
    Al "CAPONE" Bundy
    Puszka, słoik, świeczka... tylko brak talentu.

  7. #7

    Domyślnie

    Gratuluje zakupu, wreszcie masz zooma bez problemow . Teraz zbieraj na plecak, zeby to upchnac.
    Pozdrawiam,
    Paweł
    Kilka zdjęć...
    D750&D200, N50f1.8G, Ta28-75/2.8, To12-28/4, N70-300VR

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pawl_s
    Gratuluje zakupu, wreszcie masz zooma bez problemow . Teraz zbieraj na plecak, zeby to upchnac.
    raczej odkup od jakiegoś mleczarza wózeczek

  9. #9

    Domyślnie

    Faktycznie po godzinie miałem dosć - może przez ten upał. Mam co prawda plecak ale po co to nosić w plecaku jak można pstrykać ?

    Kilka dzisiejszych strzałów z niego TUTAJ i TUTAJ oraz TUTAJ
    Al "CAPONE" Bundy
    Puszka, słoik, świeczka... tylko brak talentu.

  10. #10

    Domyślnie

    Hm...szczerze mówiąc te sample wyglądają tak sobie...
    niewiele lepiej niż z mojego nikkora 70-300G
    -------------------------
    S5 Pro / D50 / T 12-24 / N 28-105 / 28/2.5 / 135/2.8 / SB-600 / Duperele

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •