Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 30
  1. #11

    Domyślnie

    Nie miałem styczności z 85/1,4 ale na temat 1,8 mogę się co nieco wypowiedzieć : szkło jest fantastyczne, ostre , pięknie rysuje a tło rozmywa również mz bez zastrzeżeń , i GO można uzyskać bardzo małą . Kolega wizard36 ( dzięki za pożyczki 85-ki ) często nim foci i zapewne sporo będzie mógł o tym szkle powiedzieć . Zerknij na jego prace zamieszczone na forum i sam oceń Tutaj masz jeden link http://forum.nikon.org.pl/viewtopic.php?t=22081
    D610. F801s. N28-70/2,8. N50/1,4D. N55/1,8micro. N85/1,4. N70-200/2,8VR. Sb800. LP mini trekker

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez robren
    Nie miałem styczności z 85/1,4 ale na temat 1,8 mogę się co nieco wypowiedzieć : szkło jest fantastyczne, ostre , pięknie rysuje a tło rozmywa również mz bez zastrzeżeń , i GO można uzyskać bardzo małą . Kolega wizard36 ( dzięki za pożyczki 85-ki ) często nim foci i zapewne sporo będzie mógł o tym szkle powiedzieć . Zerknij na jego prace zamieszczone na forum i sam oceń Tutaj masz jeden link http://forum.nikon.org.pl/viewtopic.php?t=22081
    Znaczy to ja mam ocenić?

    Co do tematu.
    105/2 miałem bardzo krótko. Kontrola nad rozmyciem problematyczna. Poza tym super.
    85/1.4 - dla mnie poezja, obiektyw do zabrania na bezludną wyspę i w ogóle "magic", "mystik" itd, itp
    Wini
    Zakupy świąteczne dla 25 członków rodziny robię 24 Grudnia,na stacji benzynowej

  3. #13

    Domyślnie

    Znaczy to ja mam ocenić?
    nie Ty Wini tylko Autor tego tematu
    D610. F801s. N28-70/2,8. N50/1,4D. N55/1,8micro. N85/1,4. N70-200/2,8VR. Sb800. LP mini trekker

  4. #14
    Zbanowany
    Dołączył
    03 2006
    Miasto
    Pogranicze
    Posty
    1 402

    Domyślnie

    MirekM

    Jak potrzebujesz rozmyć trzeci plan, to kup PC-Micro Nikkora 85mm f/2.8 D. Będzie do portretu z rozmyciem każdego wybranego planu, a nawet z częściowym rozmyciem konkretnego planu. Będzie do architektury, do macro i do wszystkiego, co tam sobie wymyślisz. Nawet do wbijania gwoździ. Chyba tylko ogolić się nim nie da...
    A tak poza tym to wszystkimi kończynami podpisuję się pod opinią Wini na temat nikkora 85/1.4, choć ja mam tylko manuala.

    Pozdrawiam

  5. #15

    Domyślnie

    Ja tylko raz widziałem odbitkę z F5+85/1,4 - światło zastane, ot tak "cyknięte". Od tamtego czasu jeszcze nie pozbierałem szczęki. Jak masz kasę - kupuj! Jak nie masz, to też - kupuj!
    Droga do Nikon!
    www D700, D70, AF-S 24-70/2.8, AF 50/1.4 2xSB900, SB800

  6. #16

    Domyślnie

    Witam

    Co do możliwości DC w 105/2 to nic nie mogę napisać - bawiłem się nim tylko parę minut. Nie zdecydowałem się na niego ponieważ korzystam z D70 - było trochę za długo. Natomiast z czystym sumieniem mogę polecić 85/1.4 Najlepiej, jeśli będziesz miał okazję podepnij go do któregoś ze swych body i zrób kilka prób. Zaręczam Ci, że już nie będziesz miał wątpliwości czy szukać czegoś innego (przynajmniej ja tak miałem ).

    I jeszcze mała dygresja nt 85/1.8. Miałem go i uważam, że naprawdę jest niezły, ale tak jak napisał Wini to nie jest tylko różnica w jasności. Dla mnie najważniejszą różnicą między nimi na korzyść 85/1.4 jest bokeh, ale nie na pełnych dziurach (bo tu 85/1.8 wypada wcale nieźle) ale już po przymknięciu. W przypadku 1.8 jeśli tło dopisze będzie nieźle, 1.4 każde tło pięknie rozmywa.
    N i L

  7. #17

    Domyślnie

    Dzięki za wypowiedzi . Szkoda że DC nie jest znany tak dobrze jak 85 . O problematycznym działaniu rozmycia (DC) już gdzieś czytałem . Co do PC , to nie o to chodzi . Zobaczylem chyba już wszystkie foty na www.pbase.com i jestem calkiem zagłupiały . Fakt , 1.4 chyba wychodzi najlepiej , DC też nieżle ale brak możliwości oceny nastaw samego DC i wpływu na efekt . A fotki wizard36 - ekstra .

  8. #18

  9. #19

    Domyślnie

    A tu 85 przy przysłonie 1.4
    Wini
    Zakupy świąteczne dla 25 członków rodziny robię 24 Grudnia,na stacji benzynowej

  10. #20

    Domyślnie

    Wielkie dzięki , tego mi Sławku brakowało . Tylko że Wini mnie całkiem załatwił ...

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •