Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 34
  1. #1

    Domyślnie Firmware alternatywny do D40

    Witam.

    Nie chcę tu wywołać lawiny głupich postów, więc na wstępie od razu wyraźnie zaznaczę że nie chodzi mi o alternatywny firmware robiący z D40 D700. Zastanawia mnie natomiast czy istnieje, bądź czy da się poprawić istniejący firmware w zakresie pewnych drobnych, acz drażniących mnie niedociągnięć. Oczywiście nie mówie o wnikaniu w kwestię obróbki obrazu, ale czy da się np. przerobić kolory ekranu informacji, tak by nie dawał po gałach w ciemnym otoczeniu? Jak wiadomo D40 nie ma sensora. Już w D60 jest to rozwiązane całkiem przyzwoicie, tzn można ustawić takie kolory motywu, że ma to ręce i nogi. Tu są tylko 2 do wyboru: jeden bardziej, drugi mniej oczoje***. To już w Alfie jest to moim zdaniem lepiej pomyślane. Jakieś pomysły?

  2. #2
    autograf
    Gość

    Domyślnie

    Przykro mi, ja nie mam żadnych. Choć nie. Mam!

    Idź do Sonego. Myślałem, że D40 to świadomy wybór, czyż nie?

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez autograf Zobacz posta
    Przykro mi, ja nie mam żadnych. Choć nie. Mam!
    Idź do Sonego. Myślałem, że D40 to świadomy wybór, czyż nie?
    Coś mi mówiło że tak się to skończy, ale jednak zaryzykowałem (mówię oczywiście o tym temacie).

    Cóż, spróbuję mimo to odpowiedzieć. Tak, D40 był bardzo świadomym wyborem i nadal jestem z niego zadwolony (no może pomijając obecną cenę D60 w MM i Fotopolis, ale zawsze takie kwiatki wyskakują po zakupie), dokonany po obejrzeniu setek zdjęć. Czyli skoro jestem zadowolony z jego zdjęć nie mam prawa szukać rozwiązań problemów które mi przeszkadzają? Tak jak ten świecący wyświetlacz? Tymbardziej że w firmware do innej elektroniki grzebie się zdecydowanie bardziej (MB, karty grafiki, telefony, itp, itd) niż niewielka, jak ta o której piszę, zmiana. Wiem, można go włączać i wyłączać co chwila, ale to nie to.

  4. #4
    Rozmowny Awatar cahe
    Dołączył
    01 2005
    Miasto
    Kielce/przebywam w stolicy
    Posty
    481

    Domyślnie

    Niestety, ale żadna zdolniejsza grupa programistów/hakerów nie zainteresowała się Nikonem . Możemy liczyć tylko na to, co da nam producent.
    Look ma, no camera!

    Nie zapomnij dodać swojej grupy fotograficznej do forumowej mapki!

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Paulus Zobacz posta
    Witam.

    ale czy da się np. przerobić kolory ekranu informacji, tak by nie dawał po gałach w ciemnym otoczeniu? Jak wiadomo D40 nie ma sensora. Już w D60 jest to rozwiązane całkiem przyzwoicie, tzn można ustawić takie kolory motywu, że ma to ręce i nogi. Tu są tylko 2 do wyboru: jeden bardziej, drugi mniej oczoje***. .... Jakieś pomysły?
    Fotka dekielka i ustawić jako tapetę.

  6. #6

    Domyślnie

    Nie można po prostu go przyciemnić?
    D80 | N18-135 | N50/1.8 | SB-600

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez majcool Zobacz posta
    Fotka dekielka i ustawić jako tapetę.
    Wiem, już dawno próbowałem. Ale wtedy jest nieczytelny (w sumie to jest tylko biała obwódka) a szczególnie wskażnik wyboru pola ostrości, a do tego dolna belka i tak daje po oczach. Ściemniony to on już jest na minimum, także wszystkich "konwencjonalnych" zabiegów spróbowałem.

  8. #8

    Domyślnie

    Żeby cokolwiek w sensowny sposób przerobić w firmware, trzeba by mieć kod źródłowy. Nigdzie jednak nie widać, żeby kod źródłowy oprogramowania aparatów był dostępny.
    Czy uważasz, że jest dobrym pomysłem deasemblacja istniejącego binarnego kodu i próby przerabiania go (narażając się popsuciem aparatu, co jasne)?
    Pewnie dlatego nikt do tej pory tego nie próbował... zresztą nie znając specyfikacji hardwareowej aparatu niewiele uda się zrobić inaczej niż metodą prób i błędów (znaczy głównie błędów).
    To po prsotu ma niewielki sens.
    24355050508080135105200...
    www.jswierad.pl

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez messer Zobacz posta
    Czy uważasz, że jest dobrym pomysłem deasemblacja istniejącego binarnego kodu i próby przerabiania go (narażając się popsuciem aparatu, co jasne)?
    Cóż, do odważnych światy nalezy.

    A tak poważnie, to już ktoś na forum pisał że ryzyko nie jest takie duże, bo zawsze można wrócić do wyjściowego firmware'u. Tyle że osobiście kompletnie się nie znam na deasemblacji i w ogóle kodzie maszynowym, choć komputerowym laikiem też nie jestem. Jednak obsługa a programowanie to 2 zdecydowanie różne światy, stąd też pomysł na ten watek. Może znajdzie się ktoś biegły, kto podejmie wyzwanie.

  10. #10

    Domyślnie

    Może się i znajdzie, jak dobrze zapłacisz. Myślę, że ten abstrakcyjny wątek można uznać za zamknięty zważywszy na nierealność omawianego zagadnienia
    24355050508080135105200...
    www.jswierad.pl

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •