Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
  1. #1

    Domyślnie Zamiana Tamrona d90 na sigmę 150

    Witam
    Oba obiektywy są świetna to wiem , ale czy jest sens zmieniać tamrona na sigmę, co to mi da?. Na pewno łatwiej będzie mi podejść motyle lub ważki.
    Czy ogniskowa 150 mm nie spowoduje że głębia ostrości, która i tak jest mała jeszcze bardziej przy tej ogniskowej się nie zmniejszy?
    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    tutaj możesz policzyć jak zmieni się GO w zależności od ogniskowej: http://www.dofmaster.com/dofjs.html
    Mamiya + Sony

  3. #3

    Domyślnie

    1) silnik w sigmie
    2) sigma lepszy obiektyw na np koncerty, tamron lepszy np do portretów

    3) nie wiem czy w sigmie jest stałe światło 2.8 , czy tak jak w tamronie i np nikorze 105 , wartośc maksymalna przesłony rośnie wraz ze zbliżaniem się do obiektu

    jeden drugiego pewnie nie zastąpi
    D80 /D40X /SB600/SB400
    S HSM 10-20/To A-TX Pro 28-70/N 70-300 VR/N 180 2.8 /Ta 90 MACRO/ N 50 1.8 / S 30 HSM/

    pstryki

  4. #4

    Domyślnie


    nie wiem czy w sigmie jest stałe światło 2.8 , czy tak jak w tamronie i np nikorze 105 , wartośc maksymalna przesłony rośnie wraz ze zbliżaniem się do obiektu


    Żaden obiektyw makro nie ma stałego światła
    Co do szkła to zyskasz większa odległość od robala ale GO sie zmniejszy
    Ostatnio edytowane przez jarek76 ; 25-09-2008 o 18:01

    Pozdrawiam Jarosław Stryjewski. blog

  5. #5

    Domyślnie

    Ja dodam, że przy dłuższych ogniskowych należy się liczyć z koniecznością ustawiania krótszych czasów, aby uzyskać ostre zdjęcie robiąc je z ręki.
    Przy stosowaniu pierścieni - ten sam pierścień da większe powiększenie przy krótszej ogniskowej.

    Zarówno o T90 i S150 użytkownicy wypowiadają się bardzo ciepło. Sam posiadam T90 i jeśli będę zmieniał, to na N105VR.
    Coraz więcej sprzętu (D70s pozostał), tylko ciągle czasu i umiejętności mało

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pinio Zobacz posta
    Przy stosowaniu pierścieni - ten sam pierścień da większe powiększenie przy krótszej ogniskowej.
    To tylko teoria!
    Dowód: zarówno Tamron 90 jak i Sigma 150 z kompletem pierścieni (67 mm) dają podobną maksymalną skalę odwzorowania - ok. 1:1
    Prawda, że szokujące?
    Jak widać, bardzo dużo zalezy od budowy obiektywu i jego zachowania w zakresie makro, sama wartość ogniskowej wypisana na obiektywie nie powie nam wszystkiego...
    Nikon, Nikkory, Sigmy... i Tamron
    wigi.pl

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wigi Zobacz posta
    To tylko teoria!
    Dowód: zarówno Tamron 90 jak i Sigma 150 z kompletem pierścieni (67 mm) dają podobną maksymalną skalę odwzorowania - ok. 1:1
    Prawda, że szokujące?
    Jak widać, bardzo dużo zalezy od budowy obiektywu i jego zachowania w zakresie makro, sama wartość ogniskowej wypisana na obiektywie nie powie nam wszystkiego...
    Chcesz powiedzieć, że pierścienie nic nie dają dla Tamrona 90 i Sigmy 150 ? Przecież odwzorowanie 1:1 to one mają (przynajmniej w specyfikacjach) bez żadnych pierścieni
    Ostatnio edytowane przez pinio ; 26-09-2008 o 11:21
    Coraz więcej sprzętu (D70s pozostał), tylko ciągle czasu i umiejętności mało

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pinio Zobacz posta
    Chcesz powiedzieć, że pierścienie nic nie dają dla Tamrona 90 i Sigmy 150 ? Przecież odwzorowanie 1:1 to one mają (przynajmniej w specyfikacjach) bez żadnych pierścieni
    hehehe, walnąłem się - chodziło o 2:1 oczywiście
    teraz może odnieś się do sedna mojej wypowiedzi i podanych faktów
    pewnie zaskoczony jesteś?
    Nikon, Nikkory, Sigmy... i Tamron
    wigi.pl

  9. #9

    Domyślnie

    Mam już nie mało lat na karku, więc zaskoczyć mnie nie jest tak prosto. Akurat w tym temacie, to wierzę Tobie, że tak jest
    Kiedyś było prościej, wystarczyło zastosować prosty wzór i wyliczyć jakie będzie odwzorowanie. Teraz wszystko komplikują i stare metody się nie sprawdzają
    Spytam przy okazji, może znasz odpowiedź. A jak jest przy takim komplecie z N60 i N105VR?
    Coraz więcej sprzętu (D70s pozostał), tylko ciągle czasu i umiejętności mało

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pinio Zobacz posta
    Spytam przy okazji, może znasz odpowiedź. A jak jest przy takim komplecie z N60 i N105VR?
    dziwne, ale 105VR również daje skalę ok. 2:1 przy komplecie pierścieni (67 mm)

    z tego co pamiętam to Tamron 90 mm (miałem go kiedyś ok. półtora roku) z kompletem piierścieni dawał minimalnie mniejszą skalę odwzorowania od 105VR, tak na oko może 1,92:1
    N60 nie miałem więc nie wiem, ale za to miałem Sigmę 70 mm, która z kompletem pierścieni dawała skalę, jeśłi dobrze pamiętam, ok. 2,3:1

    odkryłem jeszcze bardziej zadziwiającą (dla mnie szokującą i niewytłumaczalną) rzecz, jeśli chodzi o tandem pierśceinie i obiektyw, ale to opiszę może kiedyś w odrębnym wątku
    Nikon, Nikkory, Sigmy... i Tamron
    wigi.pl

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •