Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 36
  1. #1

    Domyślnie Parowozy - Wolsztyn

    Mieszkam we Wolsztynie, mieście gdzie znajduje się jedyna na całym świecie czynna parowozownia, a nawet wcześniej nie pomyślałem żeby to sfotografowac, po prostu jakoś zapomniałem o tym jako o atrakcji. Dzisiaj jeździłem sobie do okoła naszych dwóch jeziorek i jakoś mi tak foty nie szły, pomyślałem żeby pojechać do parowozowni... Jestem w parowozowni i się okazało że żebym mógł robic zdjęcia musze zapłacic 10 zł, nie chciałem płacic, więc wykorzystałem to ze jestem w wieku szkolnym i powiedziałem że to praca konursowa z historii, kupili to Ogólnie polecam to miejsce, a tu kilka fotek

    1.

    2.

    3. To takie B&W

    4.

    5.

    6.


    Piszcie które dobre które źle i w ogole co zle.

    pozdrawiam
    Pentax *istDS

  2. #2

    Domyślnie

    Ech, coś z serwerami ImageShack, jakieś błędy przy wczytywaniu mi wywalily, jakiś awaryjny serwer, coś takiego, troche szkoda bo jakieś szumy się porobiły... W orginale nie ma..
    Pentax *istDS

  3. #3

    Domyślnie

    Jak dla mnie 3 jest najlepsza. Fajnie jest mieć takie towarzystwo w sąsiedztwie.
    D700, S24-105/4 ART.

    "...the first thing that you want, will be the last thing you'll ever need"

  4. #4

    Domyślnie

    zacząłbym od prób z poprawnym naświetleniem. Zauważ, ze na wszystkich zdjeciach zamiast nieba masz białą plamę.
    Podobnie jak nie masz dobrze naswietlonego oryginału, rzadko kiedy zrobisz z tego dobre BW. Zatem najpierw podstawy, potem cudowanie.

    Zwroc tez uwagę na kadry. Lokomotywa to nie ferrari - nie ucieka i cierpliwie czeka
    Obejdz ja spokojnie, poszukaj optymalnego ujecia, gdzie nia ma niepotrzebnych elementów w tle, gdzie mozesz wyeksponowac, to co chcesz.

    No i poniewaz tam mieszkasz, wracaj w to miejsce o roznych porach dnia (a moze i nocy) i szukaj...

    ps. wyrób sobie abonament na te zdjecia, albo znajomosci, bo drugi raz moga sie na te historie nie dac nabrac, no chyba, ze ich przekonasz, ze pierwszy konkurs zawaliłeś
    I'm not always right, but I'm never wrong...

  5. #5

    Domyślnie

    Podoba mi sie tylko jedno zdjęcie ale za to bardzo Trojka jest super.
    Ostatnio też zmierzyłem sie z tym tematem jednak podszedłem do zdjęć w trochę inny sposób. Może kiedyś coś wrzucę.

  6. #6

    Domyślnie

    parowozy są , a nieba faktycznie ni ma

  7. #7

    Domyślnie

    3 super, fajny klimat
    D300 \ D70s \ Zenit 11 \ MB-D10 \ N17-55 f2,8 \ N50 f1.8 \ Takumar 50 f1.4 \ SB-800 \

  8. #8

  9. #9

    Domyślnie

    Dzięki, też uważam że BW mi najlepiej wyszło

    A co do nieba to rzeczywiście w tamten dzień nad wolsztynem nieba nie było, tzn. było ale białe :/
    Pentax *istDS

  10. #10
    bombel
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez David012 Zobacz posta
    Dzięki, też uważam że BW mi najlepiej wyszło
    Nie wierz im, nabrali Cię. O ile te zdjęcia kolorowe są nijakie, ale przynajmniej nie są złe, a tyle to czarnobiałe jest po prostu tragicznie źle naświetlone. Jeśli nie widzisz wyżartego środka, który jest przepalony do granic możliwości, to weź się za inne hobby.

    Nie przyzwyczajaj się do takiego oglądu rzeczywistości, a przynajmniej zacznij sobie zdawać sprawę z takich błędów, bo są to błędy... Inaczej szybko bowiem dojdziesz do wniosku, że skoro to zdjęcie jest dobre, inne podobnie naświetlone też będą dobre i przestaniesz zauważać w ogóle ich złe naświetlenie. Zaczniesz robić masowo podobne knoty, jakich ostatnio pełno nawet na tym forum, które aspiruje do elitarnego.

    Mówiąc ogólnie zgoda na takie obrazki to najprostsza droga do zdjęć typu białe niebo i czarna podłoga, czyli kupa do kwadratu.

    Przyznaję, kadr jaki wziąłeś na warsztat w wypadku tego b&w, to znaczy ciemne maszyny w ciemnej hali, z szeroko otwartą bramą i jasnym podwórkiem - tak, to nie jest łatwe do zrobienia nawet dla fotografa z wprawą... Ale to wcale nie znaczy, żeby chwalić to co wyszło. A już broń boże próbować powielać takie obrazki; na to przyjdzie pora za kilka lat, kiedy przejdziesz wszystkie etapy wtajemniczenia, będziesz umiał zrobić fachowo wszystko co zechcesz - i wtedy mógłbyś spróbować zrobić świadomie taki wysokokontrastowy industrial.

    Bo teraz to tylko efekt złego naświetlenia. Nie chce mi się tego uzasadniać bardziej, bo w sumie od trzech lat mówię w kółko o tym samym, ale jak poszukasz, to znajdziesz.

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •