Close

Strona 2 z 12 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 116
  1. #11
    puchbeary
    Gość

    Domyślnie

    Idąc twoim tokiem rozumowania pierwsza firma która wprowadziła na rynek baterie paluszki to producent a cała reszta to już tylko marni imitatorzy i podrabiacze. Ale ok - koniec OT.

  2. #12

    Domyślnie

    Nie. Od niezależnego producenta takiego samego wyrobu należy wymagać, żeby jego produkty działały dokładnie tak samo, jak produkty oryginalne. A te nie działają tak samo, czyli należy je nazywać nie zamiennikami, tylko kiepskimi podróbkami. Problem polega na tym, że aby wszystko działało jak należy, trzeba wykupić od Nikona licencję i dostać wgląd do pełnej dokumentacji technicznej EN-EL3e. Ciekawe, czy producenci tych pordóbek tak zrobili, czy tylko "podsłuchali" jak konkretne body gada z akumulatorem i u siebie zrobi to podobnie. Podobnie, ale nie tak samo i dlatego te podróby nie zawsze działają jak należy.
    Jacek

  3. #13

    Domyślnie

    Na temat panowie, na temat.
    Grip wygląda ciekawie, w przeciwieństwie do Phottix'a i Delty.
    NIKON Coolpix S510

  4. #14

    Domyślnie

    Jeśli ktoś chce dokładniej obejrzeć tego gripa - wystarczy znaleźć aukcję tego sprzedawcy na ebay i zapisać całą stronę na dysku twardym - np. w katalogu grip. Następnie, należy odszukać w podkatalogu plik B8E.swf i otworzyć jako plik w przeglądarce. Uzyskamy dużo lepszą prezentację we flashu, bowiem na potrzeby e-baya jest ona zredukowana do wymiaru okna.

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tok'Ra Zobacz posta
    ....Na gripie tabliczka znamionowa MeiKe MK-D300 Multi Power Battery Pack MADE IN CHINA plastik raczej nie gorszy niż na Nikonie....
    Oryginalny grip Nikona nie jest z plastiku, tylko ze stopu magnezu, podobnie jak korpusy D300 i D700. Grip plastikowy od biedy sprawdza się w rękach, ale aparat z gripem zamontowany na statywie jest w zasadzie bezużyteczny - konstrukcja jest zdecydowania za mało sztywna.
    X-T10, XF35, XF18-55, MK320

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marekm Zobacz posta
    Oryginalny grip Nikona nie jest z plastiku, tylko ze stopu magnezu, podobnie jak korpusy D300 i D700. Grip plastikowy od biedy sprawdza się w rękach, ale aparat z gripem zamontowany na statywie jest w zasadzie bezużyteczny - konstrukcja jest zdecydowania za mało sztywna.
    A kto kupuje gripa z myślą zakładania go przede wszystkim na statywie? Zawsze sądziłem że grip ma poprawiać focenie z ręki. Ale widocznie naiwny jestem. Powiem szczerze dziwią mnie strasznie te argumenty. Ja rozumiem oryginał etc. Ciekawe dlaczego argumentu o gibotaniu się na statywie nie było w przypadku D200. Puszka gabarytowo zgdona z D300. A no nie było bo tam oryginał też był plastikowy i było ok, teraz jest be. Odpiąć gripa z trzysetki to 10 sekund roboty i można go umieścić na statywie, w dwusetce trza było jeszcze accu i klapkę montować. Zupełnie nie wiem w czym problem.
    pozdrawiam Krzysiaczek
    _________________
    lasciate ogni speranza, voi ch'entrate

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez szymony Zobacz posta
    A kto kupuje gripa z myślą zakładania go przede wszystkim na statywie? Zawsze sądziłem że grip ma poprawiać focenie z ręki. Ale widocznie naiwny jestem...
    Nigdzie nie napisałem, że kupiłem gripa z myślą zakładania go przede wszystkim na statywie. Napisałem natomiast, że na statywie jest w zasadzie bezużyteczny.

    Cytat Zamieszczone przez szymony Zobacz posta
    ...Ciekawe dlaczego argumentu o gibotaniu się na statywie nie było w przypadku D200. Puszka gabarytowo zgdona z D300. A no nie było bo tam oryginał też był plastikowy i było ok, teraz jest be...
    Mając D200, nie miałem gripa więc się tym tematem nie zajmuję.

    Cytat Zamieszczone przez szymony Zobacz posta
    ...Odpiąć gripa z trzysetki to 10 sekund roboty i można go umieścić na statywie, w dwusetce trza było jeszcze accu i klapkę montować. Zupełnie nie wiem w czym problem.
    Pewnie, że można odkręcać grip, przykręcać płytkę statywu, robić fotki, odkręcać płytkę statywu, przykręcać grip, robić fotki, odkręcać grip, przykręcać płytkę statywy, itd, itd. Nigdzie nie napisałem, że to jest problem. Jak ktoś lubi to przykręca i odkręca.
    X-T10, XF35, XF18-55, MK320

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marekm Zobacz posta
    Nigdzie nie napisałem, że kupiłem gripa z myślą zakładania go przede wszystkim na statywie. Napisałem natomiast, że na statywie jest w zasadzie bezużyteczny.
    Dla mnie każdy grip na statywie jest bezużyteczny, może być nawet tytanowy, zdobiony diamentami.

    Cytat Zamieszczone przez marekm Zobacz posta
    Pewnie, że można odkręcać grip, przykręcać płytkę statywu, robić fotki, odkręcać płytkę statywu, przykręcać grip, robić fotki, odkręcać grip, przykręcać płytkę statywy, itd, itd. Nigdzie nie napisałem, że to jest problem. Jak ktoś lubi to przykręca i odkręca.
    Chce się mieć efekt, trzeba się poświęcić . Idę na chałturę, biorę gripa, idę w teren biorę statyw
    pozdrawiam Krzysiaczek
    _________________
    lasciate ogni speranza, voi ch'entrate

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marekm Zobacz posta
    Oryginalny grip Nikona nie jest z plastiku, tylko ze stopu magnezu, podobnie jak korpusy D300 i D700. Grip plastikowy od biedy sprawdza się w rękach, ale aparat z gripem zamontowany na statywie jest w zasadzie bezużyteczny - konstrukcja jest zdecydowania za mało sztywna.
    Tu się nie mogę zgodzić. W przypadku tej opisywanej i posiadanej konstrukcji mam w podłodze plastiku stalową płytę, do której zamocowany jest śrubunek do przykręcenia do statywu. Jak byś tym nie miąchał, to szansa na to, że nie będzie to stabilne nie istnieje - odlew z plastiku jest w środku ożebrowany dla podniesienia wytrzymałości, a w podłodze ma grubą metalową płytę. Tak więc o stabilność gripa z aparatem na statywie w tym przypadku się nie martwię.

    Jedyna rzecz do której można się przyczepić w tej konstrukcji to taka, że te ogromne plastikowe kółko do przykręcania do body śruby, jest elementem dosyć luźnym w konstrukcji - a to dlatego, że przenosi nasze kręcenie na śrubę co wchodzi obrotem w body. Z uwagi na konstrukcję przekładni - my kręcimy powoli a ono zasuwa szybciej - czyli szybciej przykręcasz i odkręcasz gripa.

    Osobiście wolałbym by tego luzu nie było - ale na razie nie jest to jakoś dla mnie stresujące. Co prawda - dla rozwagi należy wspomnieć, że byłoby przykro gdyby wewnętrzna przekładnia na śrubę odmówiła współpracy, bo ktoś by tak zakręcił kółkiem, że zerwałby śrubę. Wtedy niestety, tylko inwazyjnie można by się pozbyć gripa trochę go przy tym niszcząc. Ale ryzyko warte ceny - można kupić za jeden oryginał Nikona 5 sztuk Mik'a i je kroić co jakiś czas )) gdy ktoś nie ma umiaru w palcach w zakręcaniu czy odkręcaniu. I wtedy dopiero można zacząć kląć na solidność konstrukcji...

  10. #20

    Domyślnie

    Patrząc na fotki, nie widzę specjalnych różnic między grip'em Phottix i Linkdelight (pewnie ta sama firma je produkuje), ale z drugiej strony nie chcę się spierać. Moim zdaniem konstrukcje plastikowe nie dają rady, ale to tylko moje zdanie.

    Na marginesie dodam, że różnica w cenie jest nieco inna niż piszesz, jeżeli oba gripy kupimy na eBay'u, zamiennik kosztuje ok. 250 PLN, natomiast oryginał niecałe 700 PLN (w cenie jeden zamiennik EN-EL3e).
    X-T10, XF35, XF18-55, MK320

Strona 2 z 12 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •