Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26

Wątek: 17 - 55 jaki

  1. #1

    Domyślnie 17 - 55 jaki

    zastanawiam się nad kupnem obiektywu w zakresie 17 - 55 aby zastapić kita w nikonie d60 i teraz pytanie jaki sigma nikkor czy tamron rozbieżność cen jest spora np taki nikkor 4000 tys pln ale jak jest z jakością wykonania ostrością na wszytkich numerach przysłony, bo niemam ochoty w komplecie z obiektywem dostać mydełka które sobie moge kupić za 1 zł w drogeri

    a ja preferuje zdjęcia ostre jak żyletka
    Fuji X-A1|słoiki i inne graty
    Moja Galeria | Mój Blog

  2. #2

    Domyślnie

    na tej stronie masz temat tamron vs nikkor, w szukajce tamron vs sigma - info jest aż nadto
    Boxing is like Christmas - it's better to give than to receive

  3. #3

    Domyślnie

    przeglądałem te tematy i wszyscy polecają nikkora ale te 4000 tysiaki
    Fuji X-A1|słoiki i inne graty
    Moja Galeria | Mój Blog

  4. #4

    Domyślnie

    4000 tysiaki - 4 miliony za szklo? :> coś drogoo..

    jesli nie chcesz tak duzo wydawac to ci jest poprostu niepotrzebny taki i tyle.

    jesli jednak tak zalezy ci na jakosci, to w tym zakresie nie ma porownania chyba.
    trochę złomu w dużym plecaczku.

  5. #5

    Domyślnie

    na f 2,8 ostrości takiej jak ma np. N50 1,8 na przesłonie 5,6 się nie spodziewaj, ale moim zdaniem N17-55 na f2,8 jest do zaakceptowania i całkiem używalne.
    porównywałem go ze stałką 24mm - oba na f2,8 - praktycznie ostre są tak samo.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tol2di Zobacz posta
    przeglądałem te tematy i wszyscy polecają nikkora ale te 4000 tysiaki
    Eeee... No i... Jak Cię nie stać to kupujesz to na co Cię stać albo nie kupujesz nic. Po co ten lament? Czekasz na datki?
    Amatorszczyzna powered by D40X kit, N35/1.8G, N70-300VR, SB800 i Slik Pro 330 DX

  7. #7

    Domyślnie

    a są chętni poprosyu zastanawiam się nad sigmą 17 - 50 sporo tańsza a podobno równie ostra i lepiej wykonana od tamrona


    ps. a 50 mm f1,8 czekam aż mi listonosz przyniesie puszka wruciła z serwisu to sie pobawie
    Fuji X-A1|słoiki i inne graty
    Moja Galeria | Mój Blog

  8. #8

    Domyślnie

    Masz na myśli S18-50 czy S17-70? ? Sprawdziłem na mojej puszcze - pierwsza na pełnej dziurze jest mydlana a i dużo droższa od Tamrona, ta druga ciemniejsza, 2.8 kończy się poniżej 20mm. Choć jako zamiennik kit'a to i tak obydwa niebo a ziemia. Ale ja i tak szukam ostrego i celnego Tamrona...
    Amatorszczyzna powered by D40X kit, N35/1.8G, N70-300VR, SB800 i Slik Pro 330 DX

  9. #9

    Domyślnie

    tol2di jesli preferujesz ostre foty, to kup Nikkora, jesli ci zal tyle kasy, to nie zawracaj ludziom d... Kiedys tez mialem taki dylemat i postanowilem jednak kupic Nikkora. dzisiaj nie zaluje tej decyzji, chociaz kredycik bede spalcal jeszcze troche...
    FX|N24-70|S50 1.4|Sami14|SB-900|SB-800
    flickr

  10. #10

    Domyślnie

    Myśląc perspektywicznie zastanów się, czy nie warto kupić raczej Nikkora 24-70/2.8, gdybys kiedyś chciał się przesiąść na pełną klatkę?
    Fear leeds to anger, anger leeds to hate, hate leeds to suffering...

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •