Close

Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 51

Wątek: Dylemat

  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rg2000 Zobacz posta
    Myślałem o tamronie 28-75, to dobre szkło, ale to nie obciach do d700 go zakładać
    powiem więcej, to grzech ciężki

  2. #22

    Domyślnie

    nikt tu chyba nie napisal o cropie, ktory stracisz w wypadku zakupu d700...

    a obiektywu 300/2.8 VR nie ma przy FF, on "istnieje" tylko przy cropie, a slubniakowi moze sie taki przydac

  3. #23

    Domyślnie

    luxius zawsze możesz d700 przełączyć na DX a ja swojego d300 na FX nie potrafię
    puszka plus słoiki

  4. #24

    Domyślnie

    nie tak do konca
    masz wtedy matryce 6MP
    pewnie niektorym wystarczy
    mnie nie

  5. #25

    Domyślnie

    Konwerter 1,4 lub 1,7 i crop wraca. Będzie ciemniej, ale D700 da radę.
    X-T10, XF35, XF18-55, MK320

  6. #26

    Domyślnie

    co wraca marku?
    konwerter oznacza spadek jakosci, jeszcze takiego nie widzialem tego nie powoduje....
    to juz bym wolal 300/4


    jezeli komus zalezy na cropie to nie mozna tego zamienic na "wieksza" matryce plus konwerter
    przynajmniej jesli mowimy o osiagnieciu maxymalnych pratametrow jakosciowych obrazu
    to albo d700 i 300/2.8 (plus monopod i torba na kolkach ew. zapasowy kregoslup )
    albo d300 i 70-200 2.8 VR

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez luxius Zobacz posta
    ...jezeli komus zalezy na cropie to nie mozna tego zamienic na "wieksza" matryce plus konwerter przynajmniej jesli mowimy o osiagnieciu maxymalnych pratametrow jakosciowych obrazu
    to albo d700 i 300/2.8 (plus monopod i torba na kolkach ew. zapasowy kregoslup )
    albo d300 i 70-200 2.8 VR
    To oczywiste, że jeżeli komuś zależy na cropie, to bierze aparat z cropem. Ale ten, któremu nie zależy, może od biedy zastosować konwerter.
    X-T10, XF35, XF18-55, MK320

  8. #28

  9. #29
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez luxius Zobacz posta
    a obiektywu 300/2.8 VR nie ma przy FF,
    Nikkor 300/2.8 jest także w wersji VR (wersji bez VR juz nie ma chyba od dawna w produkcji)
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marekm Zobacz posta
    ...Ale ten, któremu nie zależy, może od biedy zastosować konwerter.
    Ile razy czytam te opowieści o konwerterach to zastanawiam się cóż Wy za foty robicie, że widzicie ten spadek jakości? Szczególnie przy konwerterach 1.4. To jest raczej kolejny przypadek wpatrywania się w kropy 100% na monitorku i doszukiwanie się niuansów, których się nie zobaczy na wydrukowanej focie. A im ona mniejsza to tym bardziej.
    70-200 czy 300mm (lub oczywiście powyżej) wraz z opcjonalnie dopinanym konwerterem 1.4 jak najbardziej. To oczywiście moja opinia
    Ostatnio edytowane przez samek ; 21-09-2008 o 14:32 Powód: dopisek

Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •