Close

Strona 3 z 55 PierwszyPierwszy 123451353 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 550
  1. #21

    Domyślnie

    Czyli D700 zawiera co najmniej 90% tego co w D3 a różnica w cenie to 45% wartości na niekorzyść D3. Więc trzeba mieć naprawdę dobry powód do tego żeby wybrac D3. Dopiero co kupiłem tą puszkę więc na pewno jeszcze nie ochłonąłem i nie piszę racjonalnie
    Nie do zajechania D70, jakiś KIT, RAW i DxO11
    Lumix GH5, 12mm Leica Summilux 1.4, 200-800mm Leica, Zhiyun Crane 3-Axis

    Miałem i sprzedałem D700, 24-70N/2.8, 50mm 1.8, SB-800, tę małą lampę Nikona, SB-400

  2. #22

    Domyślnie

    Jak już wcześniej pisano D700 jest przeznaczony dla innej grupy użyszkodników a D3 dla innej. Co kto lubi i jaką ma zasobną kieszeń.

  3. #23
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tigre251 Zobacz posta
    Czyli D700 zawiera co najmniej 90% tego co w D3 a różnica w cenie to 45% wartości na niekorzyść D3.
    Dokładnie tak. Piszesz racjonalnie.

    Bo ja wiem czy inna grupa docelowa? Nie pod względem użyteczności body, a pod względem zasobności w kasę i prestiżu. D3 bardziej w stronę reporterki, bardziej d700 w stronę globtroterów , że tak to nazwę. Ale znam podróżnika z d3 i zapewne znajda się reporterzy z D700.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  4. #24

    Domyślnie

    śledzę cały czas Wasze wypowiedzi a jednocześnie zdążyłem poczytać co nie co o d700, opinie fotografów testujących oba te body, i rzeczywiście D700 nieżle wypada, z tego co wynikia nie jest gorszy od D3 no i ta cena, D 700 proponują mi za 6500 zł kusząca faktycznie to przemawia zwłaszcza, że spokojnie można jeszcze dokupić coś jaśniutkiego chociaż nie widze tu w nikonie coś w rodzaju 30tki 1,4 np co by mi podeszło, za i prze wezmę siedemsetkę a trzysetka będzie jej uzupełnieniem. dzięki panowie...

  5. #25

    Domyślnie

    Dobry wybór. Ja co prawda mam D3, ale wiem, że D700 jest niezły. Ja robię połowę zdjęć w pionie (albo i więcej), więc dobrze wyprofilowany uchwyt pionowy to mus. Poprzednio miałem D200 i niestety grip był z lekka duży i nie tak wygodny jak 'wbudowany grip' w D1, D2, D3. Poza tym weźmy pod uwagę cenę odsprzedaży i ewentualne straty... Na aparatach z trzema cyframi (D200, D300, D700) po latach traci się czterokrotnie lub więcej. Dla przykładu D200 kupiony za 6600zł teraz się sprzedaje za 1600zł. Natomiast aparaty z jedną cyfrą (D1, D2, D3) po latach tracą tylko połowę. Tak więc za 3 lata sprzedasz D700 za 2000zł a D3 sprzedasz za 5500zł. Tę różnicę w cenie odsprzedaży też trzeba wziąć pod uwagę. Wtedy to różnica cenowa między D700 a D3 robi się jeszcze mniejsza.

    A przy okazji dodam tgrochę o D3...
    - AF fenomenalny
    - szybkośc lustra zaskakująca
    - ciężki, ale chyba można na nim polegać
    - pomiar światła po raz pierwszy taki jak bym chciał. Odkąd fotografuję (będzie to kilkanaście lat) tryb A lub S zawsze mnie zawodził. Albo za jasno, albo za ciemno. Tym razem jednak aparat bierze pod uwagę punkty AF przy doborze ekspozycji i zdjęcia są po prostu 'w punkt' naświetlone.
    Ostatnio edytowane przez ekonet ; 19-09-2008 o 10:43 Powód: orto.

  6. #26
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Michał Jędrak Zobacz posta
    Na aparatach z trzema cyframi (D200, D300, D700) po latach traci się czterokrotnie lub więcej. Dla przykładu D200 kupiony za 6600zł teraz się sprzedaje za 1600zł. Natomiast aparaty z jedną cyfrą (D1, D2, D3) po latach tracą tylko połowę. Tak więc za 3 lata sprzedasz D700 za 2000zł a D3 sprzedaż za 5500zł. Tę różnicę w cenie odsprzedaży też trzeba wziąć pod uwagę.
    optymista. D2x kosztował koło 20 tys jak wchodził, teraz na allegro po około 3,5 tys. To jest polowa ceny? Zapomnij o cenie D3 uzywanego za 3 lata na poziomie 5,5 tys. Za niewiele więcej wtedy da się kupić jego następcę. Nowego i w sklepie.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  7. #27

    Domyślnie

    Zależy też do czego komu aparat: jeden go kupi, postawi mu ołtarzyk i będzie go testował 8 godzin na dobę, po roku wyjdzie nowy model, żal mu du..e ściśnie że jest coś nowszego i sprzeda go z dużą stratą. Drugi zakupi go jako narzędzie do pracy -> aparat nie dość że zarobi na siebie to jeszcze wykarmi właściciela. Jedni muszą się lansować a drudzy pracować. Zobaczcie stopkę Jacka_Z -> Nikon D200 - a miał w rękach taki sprzęt o którym ja np. mogę sobie co najwyżej poczytać w necie. Ja kupiłem swojego D300 za 5700zł, za tydzień był już za 4999zł - ale w miesiąc roboty mi się zwrócił, wziąłem go na firmę - podatek odliczyłem, poszedł w koszty -> odchodzą mu gumki, przebieg ma kosmiczny, mógłbym sprzedać go za marny grosz, ale wolę dojechać go i niech będzie rezerwowy po kupnie D3 czy jak tam wyjdzie D3x.

  8. #28
    Rycerz
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tigre251 Zobacz posta
    D3 ma fajniejszy dźwięk migawki

  9. #29

    Domyślnie

    a dlaczego nie D700? i przy okazji co sądzicie o tym gripie?
    http://www.allegro.pl/item421574851_...d10_mbd10.html

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tigre251
    D3 ma fajniejszy dźwięk migawki
    i nazwę krótsza ... a to też bez znaczenia nie jest.

    Cytat Zamieszczone przez olaula Zobacz posta
    przy okazji co sądzicie o tym gripie?
    Ja raz się pożydziłem kupując kabel TTL delty - oddałem go i zakupiłem oryginał ( różnica w jakości i działaniu jak dzień i noc ) ... moim zdaniem albo oryginał, albo lepiej nic...
    Ostatnio edytowane przez wywar ; 18-09-2008 o 11:13

Strona 3 z 55 PierwszyPierwszy 123451353 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •