Close

Strona 2 z 55 PierwszyPierwszy 12341252 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 550
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez yaqb81 Zobacz posta
    Bawiłem się D700 i mam D3. Ja bez wątpienia wybrałbym D3. Bo gdyby policzyć koszty gripa, baterii, ładowarki, i zaślepki do gripa to koszty wyjdą podobne do D3. A w dodatku D700 z gripem jest większy od D3.
    No bez przesady, grip z bateria i ladowarka zamyka sie w 1500 zl, co biorad pod uwage obecna cene D700 - 6800 PLN -
    daje kwote na dobre szkielko.

  2. #12

    Domyślnie

    w d3 migawa jest przewidziana na 300 000 a w d700 na 150 000. Można też inaczej pytanie sformułować: D3 czy D700 a może D300 czy jednak 5D lub 5D MarkII? Wszystko zależy do czego ci potrzebny aparat i ile masz na to kasy? A może warto poczekać na D3x - będzie 24mpix i kręcenie filmów Ja jakbym miał taki dylemat to wybrałbym D3.
    Ostatnio edytowane przez wywar ; 17-09-2008 o 19:27

  3. #13

    Domyślnie

    D3 jeśli focisz sport lub robisz dużo zdjęć (reportaż, portret) w ustawieniu pionowym (D700 + grip jest nieco większy niż D3). Do wszystkiego innego starczy D700, a w przypadkach takich jak wycieczki na rowerze lub turystyka jest lepszy, bo lżejszy.

  4. #14

    Domyślnie

    Uważam po testach obydwu puszek że D700 jest znacząco cenowo lepszy od D3. Jedynie jak robisz bardzo dużo zdjęć i potrzebujesz 9kl/sekundę ewentualnie chcesz lans to rozważyłbym zakup D3. D700+jeszcze na bardzo dobre szkło zostaje. D3 schowane w D700 jest dyskretnym zestawem i właśnie to najbardziej mi odpowiada.
    Nie do zajechania D70, jakiś KIT, RAW i DxO11
    Lumix GH5, 12mm Leica Summilux 1.4, 200-800mm Leica, Zhiyun Crane 3-Axis

    Miałem i sprzedałem D700, 24-70N/2.8, 50mm 1.8, SB-800, tę małą lampę Nikona, SB-400

  5. #15

    Domyślnie

    dzieki, dzięki ale dalej nie wiem co robić ciężki orzech, generalnie stać mnie można tak powiedzieć, obecnie d3 można wyjąć za 11,800 zeta, tak jak na początku pisałem, głownie reportaż, śluby, kościół, plener itp. sprawy. Chodzi cały czas o to, że jak się zdecyduję na d700 mając już d300 nie żałował tej decyzji. Wcześniej jak zakupiłem d300 wziąłem też od razu 24-70 właśnie dlatego, że w póżniejszym czasie który nadszedł planowałem właśnie d3 a tu nawinął sie między czasie d700 stąd problem...

  6. #16
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez yaqb81 Zobacz posta
    .. Bo gdyby policzyć koszty gripa, baterii, ładowarki, i zaślepki do gripa to koszty wyjdą podobne do D3....
    powiedz, że żartujesz. Różnica w cenach body to prawie 5 tysięcy, a to co wymieniłeś kosztuje około 1,5 tys. Za to D700 ma sterownik CLS (wbudowaną lampkę) a do D3 musisz taką dokupić. Co ci daje kwotę kilkuset zł dopłaty do D3.
    olaula - masz do wydania około 10 tys, zajmujesz się fotografią i nic nie wiesz o sprzęcie, który chcesz kupić? Dane techniczne obu body są na wielu stronach www, google znajdą to w moment. Pytasz o parametry? Są w necie. Obrazowanie jest identyczne, to ta sama matryca. WB auto jest minimalnie inny. Wszystko na ten temat, a zapowiada się bicie piany na 5 stron.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  7. #17

    Domyślnie

    a co to znaczy że WB jest minimalnie inny? Dla mnie wielkim zaskoczeniem było to że auto WB dawał takie zimne kolory w ciemnym lesie 1 dnia testów puszki.. i czy to oznacza że wszystkie inne podzespoły wyłączając wizjer (tj. autofocus, prawie wszystko z menu, szybkość działania i inne) są z D3?
    Ostatnio edytowane przez tigre251 ; 17-09-2008 o 20:28
    Nie do zajechania D70, jakiś KIT, RAW i DxO11
    Lumix GH5, 12mm Leica Summilux 1.4, 200-800mm Leica, Zhiyun Crane 3-Axis

    Miałem i sprzedałem D700, 24-70N/2.8, 50mm 1.8, SB-800, tę małą lampę Nikona, SB-400

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    powiedz, że żartujesz. Różnica w cenach body to prawie 5 tysięcy, a to co wymieniłeś kosztuje około 1,5 tys. Za to D700 ma sterownik CLS (wbudowaną lampkę) a do D3 musisz taką dokupić. Co ci daje kwotę kilkuset zł dopłaty do D3.
    Jacku przyznaję się bez bicia, nie sądziłem że D700 jest teraz w takiej cenie.
    Moje zainteresowanie D700 i jego ceną skończyło się kilka dni po prezentacji tej puszki w siedzibie NKP w Łodzi.

  9. #19
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    popatrz w specyfikacje. Wizjer inny, D3 ma 100%, D700 minimalnie mniej, menu praktycznie identyczne. AF podobno w D700 precyzyjniejsze, w D3 podobno szybsze. Podobno, bo trzeba to badac na maszynach, nie jest to wyczuwalne w użytkowaniu.
    WB auto dobiera ciut inaczej.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    popatrz w specyfikacje. Wizjer inny, D3 ma 100%, D700 minimalnie mniej, menu praktycznie identyczne. AF podobno w D700 precyzyjniejsze, w D3 podobno szybsze. Podobno, bo trzeba to badac na maszynach, nie jest to wyczuwalne w użytkowaniu.
    WB auto dobiera ciut inaczej.
    Mam D3 i przy nim już zostanę. Ma zintegrowanego gripa, a D700 jest większy z gripem (D300 z gripem ma taka samą wielkość jak D3).
    A dla mnie grip musi być.
    Ostatnio edytowane przez ekonet ; 19-09-2008 o 10:38 Powód: lit.

Strona 2 z 55 PierwszyPierwszy 12341252 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •