Close

Strona 1 z 13 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 128
  1. #1

    Domyślnie Leica - Nowości

    Chasseur d'images ogłasza, inne źródła potwierdzają (w nawiasach przewidywane ceny):

    Leica M8.2
    Noctilux-M 50/0.95: 8000 EUR
    Summilux-M 21/1.4: 5000 EUR
    Summilux-M 24/1.4: 5000 EUR
    Elmar-M 24/3.8 : 1800 EUR
    Pradovit D 1200 : 9890 EUR



    Kto kupuje?

  2. #2
    Gaduła Awatar shaolin
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Rio de Janeiro, Brazylia
    Posty
    9 828

    Domyślnie

    Ja bym chetnie kupil bo M8 bardzo najs, mialem to przez pare dni na chacie i mi pasowalo... a portrety same z tego wychodzily bo ani tym ludzi nie straszysz, ani dresy sie tym nie interesuja...

    8.2 to fullfrejm? Ostatnio [tzn dawno temu ] Leica zapowiadala, ze mysla nad takimi apgrejdami, zeby wymieniac matryce itp na pelna klatke...

  3. #3

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez shaolin Zobacz posta
    Ja bym chetnie kupil bo M8 bardzo najs, mialem to przez pare dni na chacie i mi pasowalo... a portrety same z tego wychodzily bo ani tym ludzi nie straszysz, ani dresy sie tym nie interesuja...
    Podzielam ten sentyment.

    8.2 to fullfrejm? Ostatnio [tzn dawno temu ] Leica zapowiadala, ze mysla nad takimi apgrejdami, zeby wymieniac matryce itp na pelna klatke...
    To zapowiadali chyba tylko napaleni użytkownicy RFF.com...
    8.2, wnioskując po przeciekach, to M8-ka z lekkimi poprawkami - auto ISO, programy tematyczne (!), cichsza migawka o mniejszym zakresie czasów, pewnie szafirowe szkło na LCD i te inne bzdurki, które Leica miała oferować w "M8 upgrade program". Plus pewnie kilka setek euro wzrostu ceny. Chyba nie to czego się większość spodziewała.

    Poczekamy na fulfrejma
    Obawiam się, że chwilowy jedyny full-frame of Leici na jaki można czekać to M6 albo M7, po uzbieraniu odpowiednich środków. Miło by się było mylić. Chociaż zastanawiam się jaki mógłby być koszt takiego ustrojstwa... Chyba bardziej pożądana była by jakakolwiek konkurencja w tej niszy.

  5. #5

    Domyślnie

    cicha migawke mozna dokupic do M8, reszta zbyteczna. Poczekajmy na FF

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ovserwator Zobacz posta
    Poczekajmy na FF
    Czekamy więc!

  7. #7
    Gaduła Awatar shaolin
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Rio de Janeiro, Brazylia
    Posty
    9 828

    Domyślnie

    Ok moze zapedzilem sie z tym apgrejdem - chodzilo mi o to, ze Leica zapowiedziala chec wyprodukowania pelnoklatkowego dalmierza z dynastii M Wiec moze cos tam szykuja... chociaz pewnie nie bedzie to M8.2 tylko cos nowego. A M8.2 to pewnie bedzie dalmierzyk po apgrejdzie [tak jak sugerujesz], ktory mozna wykonac u nich w firmie za jedyne 1200 ojro [jezeli dobrze pamietam cene ].

    EDIT: http://en.leica-camera.com/service/s...air/m8upgrade/ Ale o M8.2 nic tu nie mowia

  8. #8

    Domyślnie

    Zważyć trzeba portret psychologiczny posiadacza leica - 10 lat to dla niego szybko...oj.... bardzo szybko...zleci jak z bicza strzelił....

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ovserwator
    Zważyć trzeba portret psychologiczny posiadacza leica - 10 lat to dla niego szybko...oj.... bardzo szybko...zleci jak z bicza strzelił....



    P.S.

    Cytat Zamieszczone przez shaolin
    chodzilo mi o to, ze Leica zapowiedziala chec wyprodukowania pelnoklatkowego dalmierza z dynastii M
    Życzę im jak najlepiej! Jeszcze do tego analogiczny produkt, tylko np. od Cosiny albo innego Nikona, po cenie bardziej 'lustrzankowej'...
    Ostatnio edytowane przez whatsilenceknows ; 10-09-2008 o 00:31

  10. #10
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez whatsilenceknows Zobacz posta
    Noctilux-M 50/0.95: 8000 EUR

    Kto kupuje?
    no no no. Musieli się pochwalić, że zeszli poniżej 1, choć tylko o 0,05 Ale to chyba aktualnie najjaśniejsze szkło robione do małego obrazka. Nie liczę antycznych, nie produkowanych obiektywów, wiem, że takie były
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

Strona 1 z 13 12311 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •