Close

Strona 2 z 13 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 128
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z
    to chyba aktualnie najjaśniejsze szkło robione do małego obrazka.
    Dokładnie. Z antyków chyba tylko Canon 50/0,95 na jakiś specjalistyczny bagnet dla Canona 7, ewentualnie jakieś inne egzotyki, o których nie wiem. F/1.4 w okolicach ~20mm to też nowinka, jeśli chodzi mały obrazek. Ciekawe jak będzie wyglądało porównanie z Sigmą 20/1.8.

    Przepraszam za dwa posty pod sobą, ale wiadomość może zmienić plany wielu kupujących na naszym forum.

    For what it's worth, the consensus on the L Camera forum, and the word coming out of Leica dealers here in the UK, suggests that the feature in Chasseur d'images actually carries the wrong prices – looks like they've printed the US Dollar prices as Euros.
    Ostatnio edytowane przez pebees ; 10-09-2008 o 13:23

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez whatsilenceknows Zobacz posta
    Noctilux-M 50/0.95: 8000 EUR

    Kto kupuje?
    Ciekawe jak z ostrością przy takiej przysłonie, a głębia ostrości to musi być masakra mała.
    Jacek, pozdrawiam!
    D700+To16-28/2.8+T28-75/2.8+N80-200/2.8DED+N50/1.8+SB800


  3. #13

    Domyślnie

    Ja wiem.. czy takie tłumy rzucą się na 8.2 szczególnie jeśli jest to tylko ten śmieszny upgrade? Raczej sprzedadzą najmniej w historii. Musieli by chyba dać realną cenę, nie uwzględniającą marki. Albo nastawić się na rynek majętnych amatorów dobierających sprzęt po (wysokiej) cenie, co raczej wydaje się abstrakcyjne. No tak, pozostają jeszcze fanatycy którzy dali by sobie obciąć różne części ciała za samo logo. Ci kupią. Fajnie by było, gdyby na rynek dalmierzy wkroczyli po latach Nikon i Canon (niestety najwyraźniej nie widzą w tym korzyści, zapewene w elektronice liczy się masówka), projektowanie nie zajmuje im kilku lat, tak że w momencie wypuszczenia sprzęt nie jest przestarzały i śmiechu warty no i przede wszystkim mają większe doświadczenie i możliwości od panasonica czy innego premiera, który robi te bebechy leici.

  4. #14

  5. #15

    Domyślnie

    Było o nim wspomniane w jakimś innym wątku, teraz nie pamiętam w którym. To jakaś totalna masakra (w sensie pozytywnym). Chciałbym zobaczyć jakieś zdjęcia z tego cuda! Nie wyobrażam sobie nawet jak mała może być GO na max otworze!?
    Jacek, pozdrawiam!
    D700+To16-28/2.8+T28-75/2.8+N80-200/2.8DED+N50/1.8+SB800


  6. #16

    Domyślnie

    Jak znajdę to pokażę artykuł izdjęcia fotografika, który gdzieś wytrzasnął obiektyw o świetle 0,7. Ogromny, ale daje bardzo ciekawe efekty.

  7. #17
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    pięknie pokazane skale z GO dla danej przysłony:
    http://www.optyczne.pl/1248-nowo%C5%...obiektywy.html
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  8. #18

    Domyślnie

    Te obiektywy w ogóle są "piękne", jak to Leica ma w zwyczaju. Ale tak rozpisaną skale odległości i GO dla przysłony Nikon też mógłby z łaski swojej robić w obiektywach z XXI wieku.
    czarne puszki, brudne słoiki, granaty, jakieś kable, elektroniczne ustrojstwa, błyskające cosie i metalowe tyczki coby się podeprzeć można było

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    pięknie pokazane skale z GO dla danej przysłony:
    http://www.optyczne.pl/1248-nowo%C5%...obiektywy.html
    Tu raczej nie chodzi o piękno, tylko o ergonomię. Taka precyzja ustawiania ostrości bije na głowę te wszystkie Nikony-Canony-i-Inne wynalazki.
    Jacek

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    pięknie pokazane skale z GO dla danej przysłony:
    http://www.optyczne.pl/1248-nowo%C5%...obiektywy.html
    Wzruszyłem się i aż sięgnąłem do szafki by sobie przypomnieć. Na szkle, które mam przy Zorce 4, mam bardzo podobne rozrysowanie

Strona 2 z 13 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •