Close

Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 68
  1. #21
    Oszczędny w słowach Awatar pukas
    Dołączył
    09 2008
    Miasto
    Małopolska
    Posty
    233

    Domyślnie

    ciekaw jestem czy w moim D80 bedzie dzialal pomiar swiatla w polaczeniu ze starszymi obiektywami np. AI-S - probowal ktos takiej konfiguracji?
    nie trzeba wzywać doktora

  2. #22

    Domyślnie

    nie będzie miał, dopiero d200 ma.
    "Nie chcieć to znaczy chcieć nie chcieć." Mundek

  3. #23

    Domyślnie

    Mam przejściówkę z pierwszego linka.

  4. #24

    Domyślnie

    Z przejściówki z pierwszego linka można wykręcić soczewkę - możesz sprawdzić rożnicę jakości.

  5. #25

    Domyślnie

    A może Auriell pokusiłbyś się na mały teścik. Skoro da się wykręcic soczewkę to zrobiłbyś milowy krok w stonę rozwikłania tej przeklętej zagadki. Bo naczytałem się i tak naprawdę większośc mówi że soczewka pogarsza (co jest raczej zrozumiałe zważywszy na np cenę) ale na ile to niewiele na ten temat, żeby chociaż jakieś przykłady.
    Zrobisz to dla nas?
    NIKON d70s i FUJI s5 pro + COŚ od siebie
    http://karolantosiewicz.blogspot.com/

  6. #26

    Domyślnie

    kiedyś jak się w to bawiłem zauważyłem znaczne pogorszenie jakości obrazu przy zastosowaniu adaptera z soczewką;
    zrobiłem test porównawczy: jedno z tych zdjęć jest zrobione z adapterem z soczewką firmy HAMA, drugie z adapterem bez soczewki (ciekawe czy ktoś zauważy różnicę);

    plansza testowa (a w zasadzie jej fragment) użyta w teście pochodzi z jednej z gazet o tematyce fotograficznej, obiektyw SONNAR 3,5 / 135mm przymknięty do f 5,6, zdjęcia wykonałem z odległości ok 130cm ze statywu; crop 100% bez obróbki, tylko konwersja;

    1.

    2.
    sprzętem się nie chwalę... ale chętnie pochwalę się zdjęciami: www.janoo.pl

  7. #27

    Domyślnie

    znaczna różnica krótko mówiąc.
    "Nie chcieć to znaczy chcieć nie chcieć." Mundek

  8. #28

    Domyślnie

    Fakt, różnicęwidac. Ale może to wina adaptera od hamy? Pewnie ilu producentów tyle jakości.
    A więc Auriell - liczę na Ciebie ;?
    NIKON d70s i FUJI s5 pro + COŚ od siebie
    http://karolantosiewicz.blogspot.com/

  9. #29

    Domyślnie

    prawdopodobnie producent jest tylko jeden a inni kupują to od niego, konfekcjonują i sprzedają pod własnym logo; na samym adapterze nie ma żadnego logo producenta a wszystkie, które widziałem wyglądają dokładnie tak samo.
    sprzętem się nie chwalę... ale chętnie pochwalę się zdjęciami: www.janoo.pl

  10. #30
    Oszczędny w słowach Awatar pukas
    Dołączył
    09 2008
    Miasto
    Małopolska
    Posty
    233

    Domyślnie

    ale nawet bez pomiary swiatła w pełnym manualu moge cos postrykac ? pytam bo mam stary obiektyw od Ricocha (rekinon) nie wiem nawet czy sa przejscowki z tych szkieł - wiec nie mam na czym potestowac. Ceny starych szkiel AI-S sa zachecające ale nie chce kupic czegos co mi nie bedzie działalo z moim body - jesli dziala w manualu to spoko - mozna poeksperymentowc - koszt raczej nie wielki
    nie trzeba wzywać doktora

Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •