Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 32
  1. #1
    Anonymous
    Gość

    Domyślnie Wizjer optyczny Nikona D70 i korekcja dioptryczna

    Witam !

    Niestety nie miałem jeszcze w ręce d70 (naprawię to chyba na poczatku 2005 w jakimś MediaMarkecie) ale chciałem tu Was zapytać - czy da się fotografować d70 patrząc w wizjer lewym okiem a nie prawym (prawe mam słabsze ale zapomniałem o ile - jutro może będę wiedział) ? Może was to smieszyć ale jeśli korekcji dioptrycznej na prawe oko mi nie starczy to musiałbym próbować zaglądać w wizjer lewym okiem. Czy nos (nasz własny, zakładam niezbyt duży) bardzo wtedy przeszkadza przy normalnym ustawieniu aparatu ?

    Druga możliwość to patrzenie w wizjer w okularach. Czy da się to zrobić ? Czy okulary nie przeszkadzają nam wtedy ? To pytanie może dotyczyć wszystkich lustrzanek ale mnie chodzi o d70.

    Pozdrawiam

    Samuraj Jack

  2. #2

    Domyślnie

    Moim zdaniem z patrzeniem lewym okiem nie powinno byc problemu (przymierzałem).
    Co do okularów to są specjalne muszle oczne na okulary inaczej raczej będzie ciężko...
    pasek|ładowarka|kabel do ładowarki|szmatka|łatka|dekielek na korpus|dekielek na Nikorra|dekielek na Sigme|Hmm zabrakło miejsca

  3. #3
    Anonymous
    Gość

    Domyślnie

    Zawsze patrzę przez wizjer w okularach, ponieważ korekcja dioptryczna w D70 ma dość wąski zakres regulacji i w moim przypadku nie wystarcza, chociaż wadę wzroku mam niezbyt dużą. Używanie okularów z D70 nie stanowi dla mnie żadnego problemu, widać dokładnie całe pole wizjera, pod warunkiem że trzymamy aparat tak blisko oka na ile pozwalają okulary ( szkło okularów musi dotykać gumowej osłony wizjera ).

  4. #4

    Domyślnie Re: Wizjer optyczny Nikona D70 i korekcja dioptryczna

    Cytat Zamieszczone przez Samuraj Jack
    czy da się fotografować d70 patrząc w wizjer lewym okiem a nie prawym
    Ja praktycznie zawsze patrzę lewym, bo jestem leworęczny i najwyraźniej lewooczny
    Jedyna niedogodność to możliwość zaparowania sobie nosem wizjera - u mnie występuje nagminnie i musiałem się przyzwyczaić. A samo przyłożenie nosa do korpusu nie jest niewygodne.

    Cytat Zamieszczone przez Samuraj Jack
    Druga możliwość to patrzenie w wizjer w okularach.
    Zawsze poza domem focę w okularach i nie przeszkadzają. Po prostu nigdy nie miałem specjalnej potrzeby ich ściągać. Nie przyszło to do głowy, bo po prostu nie czuję niewygody.


    slawek-
    D70 | Tamron 28-75/2.8 | 70-300G | 50/1.8 | SB-800 | Manfrotto 680B+234RC

  5. #5

    Domyślnie

    Da się spokojnie i w okularach i lewym okiem, wiem coś o tym...
    Pozdrawiam

    ________________________

    Piotr

    D70 | F90X | 35-70/2,8 | 80-200/2,8 | 300/4 | MF 80-200/4,5 | SanDisk Ultra II 1 GB
    SUNPAK 5000AF | stary Olek 2500L

  6. #6
    Anonymous
    Gość

    Domyślnie

    Fajnie, pocieszyliśce mnie. Zaglądałem w MM do 300D i tam ustawienie korekcji dało mi możliwość ostrego widzenia przez wizjer. Ale tam jest większy zakres regulacji. Trochę mnie nastraszył ten mniejszy zakres w D70 (a to lepszy przecież aparat od 300D). Dobrze, że da się jednak pracować w okularach no i lewym okiem. Sam wypróbuję to w Nowym Roku w MM czy gdzie indziej.

    Dzieki i pozdrawiam - Szczęśliwego Nowego Roku 2005
    Samuraj Jack

  7. #7

    Domyślnie

    Mozna kupic do D70 musze oczna z wieksza korekcja. To chyba bardziej wygodne rozwiazanie.
    Pozdrawiam Karol

  8. #8
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    07 2004
    Miasto
    Okolice W-wy
    Posty
    63

    Domyślnie

    patrząc w wizjer lewym okiem a nie prawym
    Kurcze ja zawsze patrzylem lewym okiem.
    Teraz musze sie przyzwyczaic do prawego.
    Lepsze dojscie do wybieraka na tylniej sciace. Choc czasami paruje mi plastik ochraniajacy wyswietlacz w D70
    MichalP
    Pozdrawiam Serdecznie...

  9. #9

    Domyślnie Re: Wizjer optyczny Nikona D70 i korekcja dioptryczna

    Cytat Zamieszczone przez slawek-
    Cytat Zamieszczone przez Samuraj Jack
    czy da się fotografować d70 patrząc w wizjer lewym okiem a nie prawym
    Ja praktycznie zawsze patrzę lewym, bo jestem leworęczny i najwyraźniej lewooczny
    Jedyna niedogodność to możliwość zaparowania sobie nosem wizjera - u mnie występuje nagminnie i musiałem się przyzwyczaić.
    Mnie kiedyś w wojsku uczyli, że przed strzałem trzeba wstrzymać oddech

    Popytaj Sailora, bo z tego co pamiętam, to on kiedyś też się pytał o coś podobnego, zakres regulacji wizjera też mu nie wystarczał ale Sailor gdzieś pożeglował...
    Musiał mieć chyba mocne wiatry, po świętach
    D70|N AF-S18-70DX|N AF50/1,8D|SB-800|ML-L3|CF 1GB|Sherpa 600n|TLZ 2|MC MTO-11C A
    ŻONA to luksus - APARAT to konieczność!!!

  10. #10

    Domyślnie

    W okularkach deko niewygodnie mi sie patrzy w wizjer D70, zle widac parametry, trzeba zmieniac katy patrzenia, ogolnie to w 300D bylo duzo lepiej pod tym wzgledem. Rozgladalem sie w polskich sklepach za soczewkami korygujacymi, ale nie znalazlem. Moze ktos zapoda jakiegos linka albo chociaz namiary z cena? Bede wdzieczny, bo chyba zakupie takie soczewki, o ile nie beda kosztowaly jakas kosmiczna kase...
    Innym rozwiazaniem jest zakup wizjera katowego - ma dioptrie do -5, wiec na ogol wystarczy. Oryginal Nikona kosztuje jednak prawie 1000 (slownie: tysiac!) zlotych ale taki wizjer przydaje sie zwlaszcza w makrofotografii i podczas pstrykania zza winkla
    Pozdrawiam - Jacek
    www.fotojaw.com

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •