Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13
  1. #1

    Domyślnie Widoczek, tło we mgle- stary temat ale...

    ...ale nie przypominam sobie żeby ktoś poza porannymi itp mgłami miał problem podobny do mojego
    Ogólnie nie mam problemu z wyciąganiem rzeczy z mgiełki itp, jednak w tym wypadku, albo efekt jaki uzyskuje zbyt bije po oczach albo jest mało efektywny. Niby po dłuższej dłubaninie wyszło ok, ale czuję że można duuużo lepiej

    Chodzi o taki wakacyjny pstryk:



    tu dla przykładu mocno przegięty efekt, ale chciałem pokazać ile siedzi w tej mgiełce




    Jakby komuś chciało się pobawić to tu jest większy obrazek do pobrania http://img380.imageshack.us/my.php?i...jr8494afb0.jpg

  2. #2

    Domyślnie

    a masz może NEFa?
    szkoda, że to już nie to samo forum...

  3. #3

    Domyślnie

    jedynie jpg w jakości Fine i rozmiarze L - nie wiedziałem na ile mi starczą karty i bardziej ot pamiątkowo do zdjęć podszedłem.

    Wrzuciłem oryginał:
    http://s008.wyslijto.pl/?file_id=62360266728644562778

  4. #4

    Domyślnie

    przy zachowanej ciepłej tonacji ja bym to widział tak:


    więcj tych gór nie odsłaniałbym by wychodzą dziwaczne, nienaturalne efekty
    Ostatnio edytowane przez Erie ; 07-09-2008 o 02:01
    szkoda, że to już nie to samo forum...

  5. #5

    Domyślnie Zapytanie

    A tak przy okazji panowie: w jaki sposób udalo się Wam usunąc mgłę?

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez waw102 Zobacz posta
    A tak przy okazji panowie: w jaki sposób udalo się Wam usunąc mgłę?
    no wiesz, noktowizor, podczerwień i te sprawy

    a poważnie to selektywna poprawa kontrastu dla obszaru nieba/ gór pozwala na ujawnienie wielu detali, które tam są, ale przy pierwotnym obrazie są słabo dostrzegalne
    szkoda, że to już nie to samo forum...

  7. #7

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedź, ale można tak trochę jaśniej na przykładzie PS

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez waw102 Zobacz posta
    Dziękuję za odpowiedź, ale można tak trochę jaśniej na przykładzie PS
    1. wybierasz obszar nieba/gór i wody (bo na nią też mgła oddziałuje) za pomocą np. magicznej różdżki lub dowolnym innym sposobem
    2. dolną część selekcji wypełniasz gradientem od białego do czarnego (gdyż w pobliżu brzegu nie masz oddziaływać kolejnym krokiem)
    3. poprawiasz kontrast wyselekcjonowanego w powyższych krokach obszaru zmniejszając przy tym częściowo saturację

    w NXie - klikasz dwa, no może trzy punkty kontrolne (u-point) - jeden zerowy przy brzegu i dwa na obszarze gór/ nieba i ustawiasz kontrast na plus i staurację na minus - podobny efekt jak powyżej przy czym szybciej

    w NX2 - punkkty kontrolne zamieniasz na u-pointy do selekcji i bawisz się selektywnie krzywymi zmiast zwykłych suwaczków
    szkoda, że to już nie to samo forum...

  9. #9

    Domyślnie

    po wypełnieniu gradientem selekcji mam tylko czarno-biały obraz i nic nie mogę z tym zrobic

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez waw102 Zobacz posta
    po wypełnieniu gradientem selekcji mam tylko czarno-biały obraz i nic nie mogę z tym zrobic
    uhm... zaraz napiszę tutka
    szkoda, że to już nie to samo forum...

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •