Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14
  1. #1

    Domyślnie SB 23 - Nikon EM - Nikon F801 - jak to zgrać?

    Mam lampę - SB23, nikona f801 i nikona em, do tego same manualne obiektywy. Czy możecie mi doradzić, w jaki sposób mogę robić zdjęcia w pomieszczeniach łącząc te "podzespoły" w jakąś całość? Przyznam się, że z lampą błyskową do tej pory miałem niewiele wspólnego, raczej unikałem jak ognia...
    Nie wiem tyle, ile wie Bóg, ale na pewno wiem tyle, ile Bóg wiedział, gdy był w moim wieku...


  2. #2

    Domyślnie

    nio, nie wszyscy na raz....
    Nie wiem tyle, ile wie Bóg, ale na pewno wiem tyle, ile Bóg wiedział, gdy był w moim wieku...


  3. #3

    Domyślnie

    gąszcz wpisów, aż trudno się połapać
    Nie wiem tyle, ile wie Bóg, ale na pewno wiem tyle, ile Bóg wiedział, gdy był w moim wieku...


  4. #4

    Domyślnie

    Mamy Cię nauczyć zakładać błyskadło na body i korzystać z kalkulatorka?
    pozdrawiam Krzysiaczek
    _________________
    lasciate ogni speranza, voi ch'entrate

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rmgdansk Zobacz posta
    w jaki sposób mogę robić zdjęcia w pomieszczeniach łącząc te "podzespoły" w jakąś całość?
    Tak to powinno wyglądć w całości (Obiektyw z przodu, lampa na górze).

    Amatorzy – martwią się o sprzet. Profesjonaliści – martwią się o pieniądze. Mistrzowie – martwią się o światło.

  6. #6

    Domyślnie

    very funny

    a tak serio:

    1. Na lampie jest M i TTL - czy ttl będzie mi działał z nikonem F801?
    2. Do nikona F801 będę miał manualny aparat, jaki ustawić czas, żeby robić bez względu na przesłonę i nie martwić się zdjęciami?
    Nie wiem tyle, ile wie Bóg, ale na pewno wiem tyle, ile Bóg wiedział, gdy był w moim wieku...


  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rmgdansk Zobacz posta
    very funny

    a tak serio:

    1. Na lampie jest M i TTL - czy ttl będzie mi działał z nikonem F801?
    Będzie
    Cytat Zamieszczone przez rmgdansk Zobacz posta
    Do nikona F801 będę miał manualny aparat, jaki ustawić czas, żeby robić bez względu na przesłonę i nie martwić się zdjęciami?
    A nie mówiłem Zakładać błyskograta już Ci wyjaśniono, teraz zostaje kalulatorek. Jak myślisz do czego służy ta tabelka na górze lampy? Jaki ustawić czas... a jakie masz możliwości w przypadku EM? Pomyśl która z opcji to synchronizacja z błyskiem.
    pozdrawiam Krzysiaczek
    _________________
    lasciate ogni speranza, voi ch'entrate

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rmgdansk Zobacz posta
    Mam lampę - SB23, nikona f801 i nikona em, do tego same manualne obiektywy. Czy możecie mi doradzić, w jaki sposób mogę robić zdjęcia w pomieszczeniach łącząc te "podzespoły" w jakąś całość? Przyznam się, że z lampą błyskową do tej pory miałem niewiele wspólnego, raczej unikałem jak ognia...
    Jak połączyć F801 z EM? Naprawdę nie wiem...
    Dxxx Fx Fxx Pxxxx

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez szymony Zobacz posta
    Będzie

    A nie mówiłem Zakładać błyskograta już Ci wyjaśniono, teraz zostaje kalulatorek. Jak myślisz do czego służy ta tabelka na górze lampy? Jaki ustawić czas... a jakie masz możliwości w przypadku EM? Pomyśl która z opcji to synchronizacja z błyskiem.
    Panowie, gdybym miał tabelkę, to bym Wam głowy nie zawracał. Mam gołą, nagusieńką lampę. Jeśli ktoś z Was ma jakąś tabelkę, to bardzo proszę.

    Co do EM - to mam jeden czas synchronizacji, ale co z ISO i przesłoną?
    Nie wiem tyle, ile wie Bóg, ale na pewno wiem tyle, ile Bóg wiedział, gdy był w moim wieku...


  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lodzermensch Zobacz posta
    Jak połączyć F801 z EM? Naprawdę nie wiem...
    Nie wiem tyle, ile wie Bóg, ale na pewno wiem tyle, ile Bóg wiedział, gdy był w moim wieku...


Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •