Close

Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie GP U-Smart po 3 latach użytkowania

    Jakieś 3 lata tamu a może trochę dłużej zakupiłem ładowarkę GP U-Smart PowerBank. O zakupie zdecydował fakt że potrzebowałem ładowarki natychmiast a taka była dostępna w sklepie. Do kompletu dokupiłem baterie GP 2300 i jakieś 2 lata temu dodatkowo 2500.

    Ostatnio zdarzyło mi się kilka razy, że teoretycznie naładowane baterie po 10 błyskach lampy praktycznie odmawiają posłuszeństwa - nie wiem czy uszkodziły się baterie czy ładowarka nie ładuje ich jak powinna. Często baterie włożone do ładowarki sygnalizują błąd, trzeba je kilkakrotnie przekładać.
    W związku z tymi problemami zakupiłem nową ładowarkę MH-C9000 dzięki której mam możliwość zmierzenia pojemności baterii, ładowania róznymi prądami, formowania i analizy.

    Baterie GP2300 mają od 1547 do 1701 (w sumie 8 sztuk)
    Baterie GP2500 mają od 1806 do 2089 (w sumie 6 sztuk)

    Ładowarka GP to tzw szybka ładowarka, która ładuje baterie w nieco ponad godzinę. Baterie ładowane z częstotliwością do 10 razy do roku. Obecnie próbuję od nowa formować baterie w nowej ładowarce małym prądem.
    Jak będę miał wyniki napiszę.

    Osobiście myślałem, że zamiast 1000 ładowań będę miał np 500 ładowań do utraty 30-40% pojemności ale widzę że postępuje to zdecydowanie szybciej.
    pozdrawiam Sebastian

  2. #2

    Domyślnie

    bo nie ładowałes a smażyłeś aku jak wyciągam moje z ładowarki-smazarki to parzą a to na pewno nie wpływa na nie dobrze

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jacek.gold Zobacz posta
    bo nie ładowałes a smażyłeś aku jak wyciągam moje z ładowarki-smazarki to parzą a to na pewno nie wpływa na nie dobrze
    Były ciepłe ale nie parzyły - ładowarka ma wentylator do chłodzenia baterii w czasie ładowania, ale co się działo w środku baterii to nie wiem, jak napisałem liczyłem się z szybszym zużyciem baterii ale nie aż takim
    pozdrawiam Sebastian

  4. #4

    Domyślnie

    Z mojego doświadczenia powiem Ci, że im większy prąd ładowania tym bardziej niekorzystnie dla akumulatorów. Jeśli ładujesz w godzinę albo nawet jeszcze krócej akumulatory o pojemności ok. 2300-2500 mAH to oznacza, że prąd ładowania musiał być ogromny. Ładując w ten sposób musisz liczyć się z tym, że akumulatory jakiekolwiek by nie były (a GP nie należą do najwyższej klasy - wg mnie) wykończą Ci się szybko i tak też się stało w Twoim przypadku. Szybkie ładowanie ma sens tylko w sytuacjach, kiedy naprawdę potrzebujemy akumulatory natychmiast i powinno się stosować je tylko awaryjnie. Do ładowania akumulatorów które posiadasz optymalnym prądem będzie prąd o natężeniu 300-500 mA.
    Inną sprawą jest też to, że po 3 latach użytkowania miały prawo Ci się zestarzeć, zwłaszcza że nie są to akumulatory z najwyższej półki.
    D80+MBD80 l N18-70 l N70-300VR l N85 1.8D l SB800 l Lowepro SS200AW

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •