Close

Strona 2 z 23 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 223
  1. #11

    Domyślnie

    tyle że żeby amator zarobił na stockach to jednak musi być bardzo dobry w tym co robi, bo przy takiej ilości dobrych zdjęć na stockach tandety się nie sprzeda. Więc defakto kupując aparat i od razu pstrykać stocki się nie da bo do nich jak pisali powyżej inni też trzeba posiadać pełną czapkę wiedzy i doświadczenia
    Pozdrawiam Paweł
    a D80 nadal robi zdjęcia ... | Forum Farmaceutyczne

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Captain Borrow Zobacz posta
    Na początku fajne hobby, D80 + T17-50, niestety zanim się zorientowałem na sprzęt fotograficzny poszły wszystkie pieniądze. Lampa błyskowa, 3 obiektywy, statyw, komputer zaczął nie wydajać trzeba było nad nowym myśleć.... Na szczęście wzrosły też moje umiejętności, i tak zacząłem się zastanawiać czy dałoby się zarobić coś na fotografii. Powoli zaczynam uploadować zdjęcia na iStockPhoto, niestety na razie bez korzyści. Myślę też nad udziałem w jakichś konkursach.

    Ok teraz pytania:
    - Czy zdjęcia które umieszczam na iStockPhoto mogą być pracami konkursowymi, czy wysyłając zdjęcie na konkurs tracę jakieś prawa do zdjęcia?
    - Gdzie najlepiej szukać informacji o konkursach fotograficznych?
    - Są jeszcze jakieś inne sposoby na zarobienie pieniędzy na na fotografii? (Weźcie pod uwagę fakt że mam 18 lat czyli nie wszyscy będą mnie traktować całkiem poważnie)

    + jakie zdjęcia najlepiej sprzedają się na stronach typu shutterstock czy istockphoto?

    Witaj.
    Rozumiem że pytasz nie o to czy jest to zgodne z prawem ?!

    Moim zdaniem możesz a nawet powinieneś zarobic na czymś -
    - Co robisz dobrze ,a nawet lepiej od innych.
    - Ktoś będzie tego potrzebował ( zechce to kupic ).

    Tylko tyle i aż tyle !

    Ps
    Dewizą moiego Mistrza było:" rób dobrze i licz jak za woły ".
    Na początek mogą byc mniejsze zwierzątka.

    Dotyczy nie tylko fotografii

  3. #13

    Domyślnie

    Mam kolegę, który zainwestował w sprzęt parę tysiaków i ostro wrzuca zdjęcia na różnego rodzaju "stocki". Fotki, technicznie i merytorycznie bez zarzutu, nie sposób odróżnić (w kwestii jakości) od tych dobrze sprzedających się. Gość zarobił po mniej więcej roku parę $.
    Na stockach "urzędują" już ci co wyrobili sobie markę i oni koszą kaszanę. Reszta to plankton. Choć sama idea fajna.

    Najłatwiej chyba rozpowiadać wśród znajomych o swojej pasji, sprzęcie i pokazywać "profesjonalne zdjęcia zrobione profesjonalną lustrzanką" Większość, która pstryka byle co i byle jak automatami to łyknie, zwłaszcza jeśli zdjęcia są faktycznie interesujące. I może ktoś z nich będzie potrzebował fotki ze ślubu, chrzcin, komunii... taniej niż od zawodowców.

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Captain Borrow Zobacz posta
    Na początku fajne hobby, D80 + T17-50, niestety zanim się zorientowałem na sprzęt fotograficzny poszły wszystkie pieniądze. Lampa błyskowa, 3 obiektywy, statyw, komputer zaczął nie wydajać trzeba było nad nowym myśleć.... Na szczęście wzrosły też moje umiejętności, i tak zacząłem się zastanawiać czy dałoby się zarobić coś na fotografii. Powoli zaczynam uploadować zdjęcia na iStockPhoto, niestety na razie bez korzyści. Myślę też nad udziałem w jakichś konkursach.

    Ok teraz pytania:
    - Czy zdjęcia które umieszczam na iStockPhoto mogą być pracami konkursowymi, czy wysyłając zdjęcie na konkurs tracę jakieś prawa do zdjęcia?
    - Gdzie najlepiej szukać informacji o konkursach fotograficznych?
    - Są jeszcze jakieś inne sposoby na zarobienie pieniędzy na na fotografii? (Weźcie pod uwagę fakt że mam 18 lat czyli nie wszyscy będą mnie traktować całkiem poważnie)

    + jakie zdjęcia najlepiej sprzedają się na stronach typu shutterstock czy istockphoto?
    Amator może zarobić w zęby od zleceniodawcy za źle wykonane zlecenie
    po Czerwonej stronie mocy

  5. #15
    sailor
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Sindbad Zobacz posta
    Choć sama idea fajna.
    powiedz mi co fajnego w idei oddaania zdjec za prawie darmo?

    taniej niż od zawodowców.
    no comments :/ wyjasnilem juz wczesniej ze nie ma szans by amator byl znacznie tanszy od zawodowca .. jesli jest legalny. moze byc co najwyzej lepszy

  6. #16

    Domyślnie

    Idea fajna. Tzn, możliwość zarobkowania a więc satysfakcji dla kogoś kto główne źródło utrzymania ma w innym fachu. A to, że ta idea w praktyce jest tak zrealizowana, że satysfakcja pozostaje głównie psychologiczna a nie materialna, to jest inna kwestia i tu się zgadzamy, że stocki to marny sposób na zbijanie kokosów.

    W kwestii stawek, nie rozumiemy się. Gdyby znajomy poprosił mnie o pstryknięcie kilkunastu fotek na imprezie, zrobiłbym to za opłatę znacznie niższą niż zawodowiec dla którego jest to główne albo jedyne źródło utrzymania. Ot, przysługa za symboliczną (w stosunku do zawodowców) gratyfikację.

  7. #17
    Oszczędny w słowach Awatar ftd
    Dołączył
    06 2008
    Miasto
    Jeżów Sudecki
    Posty
    65

    Domyślnie

    jedni robią mnóstwo fotek i prawie nic nie zarabiają a inni za jedną fotkę dostają krocie.
    Ostatnio edytowane przez ftd ; 11-09-2008 o 18:16

  8. #18

    Domyślnie

    Oczywiscie najlepiej zarabia sie na stockach.
    moje hobbystyczne portale : forum stock photo | zarabianie na zdjęciach

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rachwal Zobacz posta
    Oczywiscie najlepiej zarabia sie na stockach.
    A żebyś wiedział

  10. #20
    sailor
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Sindbad Zobacz posta
    W kwestii stawek, nie rozumiemy się. Gdyby znajomy poprosił mnie o pstryknięcie kilkunastu fotek na imprezie, zrobiłbym to za opłatę znacznie niższą niż zawodowiec dla którego jest to główne albo jedyne źródło utrzymania. Ot, przysługa za symboliczną (w stosunku do zawodowców) gratyfikację.
    zrobilbys mu to taniej - rozumiem. pytanie czy robic to po znajomosci wystawilbys fkture/rachunek, zaplacil podatek czy tez zrobilbys to na lewo wierzac ze nikt cie nei podkabluje i ciesac sie ze wpadlo pare groszy?
    Cytat Zamieszczone przez ftd Zobacz posta
    jedni robią mnóstwo fotek i prawie nic nie zarabiają a inni za jedną fotkę dostają krocie.
    na to pytanie nalezy sobie odpowiedziec samemu.. czy lepiej sprzedac 1 foto za 2tys pln czy sprzedac 2000tys zdjec po 1pln.

    poza tym - sa stocki na ktorych pojedyncze zdjecia sa drozsze niz zorganizowanie calej sesji zdjeciowej od nowa. ale zeby sie na nie dostac trzeba miec portfolio, ktorym spokojnie mozna zarabiac bez ich pomocy

    Cytat Zamieszczone przez ajt Zobacz posta
    A żebyś wiedział
    polemizowalbym pomijjac fakt jak to wplywa na klientow ... "panie.. 500pln za zdjecie? to zna stocku znajde je za 5$", z reguly po przeszuakniu stockow klient wraca.. a jak wraca to zdjecie kosztuje uz 30% drozej.

Strona 2 z 23 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •