Close

Strona 96 z 96 PierwszyPierwszy ... 4686949596
Pokaż wyniki od 951 do 957 z 957

Wątek: D90 - no i jest

  1. #951
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 778

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tjagi Zobacz posta
    Czy pracowales na manualu ze szkielkiem o zmiennym swietle? Srednia frajda.
    1. o czym ty piszesz? O epoce kamienia łupanego? Kto pracuje na tych obiektywach? Fakt, parę osób się znajdzie. Jakoś szło na nich pracować na analogu (i to starym analogu!)? Ja wieki temu pracowałem na takich szkłach i to w studiu, gdzie przysłony się nie da rekompensować czasem. Jeśli cyfra cię tak rozleniwia to stosuj obiektywy do cyfry. Jeśli piszesz natomiast o obiektywach z cpu - to zawsze można szukac dziury w całym. Przekręcenie pokrętła to nie taka straszna rzecz.
    2. nie polecam pracy na przysłonie na której obiektyw rysuje najgorzej. Kupiłem szkło 1,4 by pracowac na 2.0 - 2,8. Szkło 1,8 (85 mm czy 50 mm podobnie) byłoby za mało przymknięte.
    3. Moge napisać, że 3,5 jest lepsze niż 4 i mi nie udowodnisz, że jest inaczej.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  2. #952

    Domyślnie

    tjagi pisał raczej o manualnym trybie aparatu, gdzie każda zmiana ogniskowej wymusza zmianę parametrów ekspozycji.

  3. #953

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez majcool Zobacz posta
    tjagi pisał raczej o manualnym trybie aparatu, gdzie każda zmiana ogniskowej wymusza zmianę parametrów ekspozycji.
    Tak, chodzilo mi o tryb M w aparacie (przez niektorych tlumaczony jako "majestic" - tzn. takich zdjec w tym trybie nalezy oczekiwac).
    Nikon

  4. #954
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 778

    Domyślnie

    Ale tylko w przypadku gdy pracujemy na pełnej dziurze i to tylko w kierunku zmiany ogniskowej z tele do szerokiego kąta. Przy przymknietym obiektywie nie ma to żadnego znaczenia.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  5. #955

    Domyślnie

    zakładam że nie było

    http://www.dpreview.com/reviews/nikond90/


    ja wczoraj zadobyłem, instrukcja jak średnia wielkości książka Kinga
    d90/Practica/Pentacon Six/Lubitiel/
    na zmianę
    filmy z D90

  6. #956
    bth
    Gość

    Domyślnie

    Opisu wrażeń po przesiadce D50 -> D90 chyba jeszcze nie było, a może ktoś się zastanawia Zaznaczam tylko, że to nie jest żaden wyczerpujący opis aparatu, raczej pierwsze wrażenia z punktu widzenia posiadacza D50.

    Zatem, ważne i fajne zmiany:

    - tylny LCD - argh, to jest naprawdę skok o klasę jakości
    - wizjer - jak wyżej, możliwość włączenia grida
    - skok z 6 na 12mpx jest widoczny i przydatny (choćby kadrowanie, więcej szczegółu)
    - szumy są zdecydowanie mniejsze; robiłem w sobotę dość ciemny koncert D50 i co do wypluwał na 800, nie mówiąc o 1600, lekko mnie załamało,
    - w końcu skok ISO o 1/3 stop; posiadacze D50 znają te momenty, gdy ISO 800 to za mało, a ISO 1600 za dużo - mi to bardzo przeszkadzało,
    - wyciągnięte na body dodatkowe guziki - wygodne przełączanie pomiaru światła, trybu AF, dodatkowe kółko z przodu
    - commander mode w ramach CLS-u!!!
    - podświetlenie górnego LCD nigdy, jak to radzili niektórzy dyskutanci, nie miałem głowy do noszenia ze sobą małej latareczki (he he)
    - cała kupa opcji konfiguracyjnych, które pozwalają dostroić body pod siebie, łącznie z takimi pierdołami jak wybór, z której strony na drabince światłomierza ma być plus i minus
    - NEF + JPG Fine, w D50 tylko badziewne NEF + JPG Basic
    - AUTO-ISO z możliwością ustawienia wartości granicznych (max)

    Mniejsze pierdołki, ale również wygodne:

    - "easy ISO", możliwość zapięcia w trybach A/S/M zmiany ISO pod przednie kółko
    - wartość ISO w wizjerze
    - kompletny histogram RGB
    - możliwość zdefiniowania własnego menu ("My menu") z najczęściej używanymi opcjami; z czasem pewnie nie będę mógł bez tego się obejść
    - live view i filmy pewnie przydadzą się częściej, niż myślałem. Staję zatem po stronie postępowców - np. dla dziennikarza video to świetna opcja np. na w miarę statyczne wywiady w dobrej jakości (statyw, ostrość i już).


    Co mnie zdziwiło / nie spodziewałem się:

    - niewygodne położenie guzika DOF preview, albo paluchy muszą mi się wyciągnąć
    - bateria niekompatybilna z EN-EL3 z D50 (inna literka na końcu, nie chce mi się sprawdzać); wymiary te same, ale nowa posiada dodatkowy styk. Aku z D50 nie mieści się w komorze D90. Jedyne pocieszenie - ładowarki identyczne, więc można używać tej samej.
    - że pod FUNC można przypisać tylko wybrane funkcje
    - mam wrażenie, że lustro głośniej kłapie

    Jeśli bierzemy pod uwagę wygodę użytkowania i ergonomię body, to upgrade jak najbardziej uzasadniony. Na wrażenia "zdjęciowe" trzeba jeszcze chwilę poczekać. Gdybym miał D80, to wybór byłby trudniejszy

    Pozdro
    Bartek
    Ostatnio edytowane przez bth ; 14-10-2008 o 11:17

  7. #957

    Domyślnie

    Nacieszyliśmy się nowością, nacieszyliśmy się filmikami, poplotkowaliśmy.
    Czas chyba na rzeczowe dyskusje w innych wątkach.

    Zamykam.
    Jacek

Strona 96 z 96 PierwszyPierwszy ... 4686949596

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •