Close

Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie canon 20mm 2.8 ef usm pytanie ?

    moze ktos mial stycznosc i moze mi powiedziec jak jakosciowo wypada to szklo w porownaniu do nikkora 20mm i ewentualnie do canonowskich zoomow szerokokatnych. bede wdzieczny za odp.

    aha ale przedewszystkim czy jest lepszy optycznie niz tokina 12-24 (pomijajac jasnosc canona)
    Dziwie sie tym co maja wiecej postow na forum niz zdjec w swoim archiwum ...



  2. #2

    Domyślnie

    cenon 20mm z cyfra ma brak telecectrycznosci mydlo jak diabli w cyfrze wez sobie sigma 20mm 1,8 lub wlasnie sigme 10-20 lub t12-24
    d700 d3 14-24 28 35 50 85 135

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Niedzwiedz
    cenon 20mm z cyfra ma brak telecectrycznosci mydlo jak diabli w cyfrze wez sobie sigma 20mm 1,8 lub wlasnie sigme 10-20 lub t12-24
    "Telecentryczność" - mit - zrób test - przymocuj rzekomo telecentryczny obiektyw odwrotną stroną tj. od strony gwintu filtrów do powiekszaknika. Gdyby obiektyw byl telecentryczny - obraz niezależnie od wysokości glowicy (obiektywu) nad maskownicą nie ulegałby zmianie. Sprawdż czy tak jest, a przekonasz sie ze nie (ja w ten sposob sprawdzilem "telecentyryczny" Zuiko 14-54/2,8-3,5).
    Telecentryczność to chwytliwy slogan reklamowy (szczegolnie Olympusa).
    Pozdrawiam:
    Andrzej

  4. #4
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    03 2005
    Miasto
    WLKP-Krotoszyn
    Posty
    54

    Domyślnie

    To srednie szkło, chcesz coc szeroko?? kup C 10-22 super szkiełko.

    Pozdro

  5. #5

    Domyślnie

    Fakt, telecentryczność to mit, podpinałem już testowo do piątki wiele obiektywów i jak na razie tylko Sigma 24-70 produkowała mydlane zdjęcia. Reszta zachowuje się całkiem przyzwoicie.
    O obiektywach wiem prawie wszystko

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •