Close

Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie kolory na web / d70

    sprobuje moim metnym jezykiem opisac o co chodzi.
    otwieram NEFA w CS2, ustawiam saobie wszystko jak chce, balans bieli itd. nastepnie , juz otwarty plik chce obrobic na net. jezeli klikne na save for web, zapisywany obraz ma kolory rozniace sie wyraznie od tego nad czym pracowalem. metoda prob i bledow doszedlem ze jak ustawie juz po otwarciu pliku proof setup > monitor RGB to bede mial to o co sie zapisuje na net, natomiast nie to co ustawilem przed otwarciem NEFa w tym okienku "wstepnym", gdzie mozna balans bieli skorygowac i tak dalej, wiec ten podglad mi nic nie daje, skoro ostateczny efekt bedzie sie roznil. czy to ma cos wspolnego ze schematami kolorow?
    Inna rzecz, z tym poniekad zwiazana, i pewnie uzalezniona od monitora, ktory wydaje sie ze mam dobrze skalibrowany ( cudze zdjecia wygladaja normalnie, moje tez ). Zdjecia jakie wystawiam na net ( na przyklad na mojej stronie www.nygus.info ) wygladaja duzo bardziej zólte i ciemniejsze, kiedy widze je u kogos, na innym monitorze, niz u mnie. Bardzo czesto to sie zdarza, wiec mam zakladac ze inni mają skalibrowane za ciemne a ja dobrze? Nie mam LCD.

  2. #2

    Domyślnie

    Różnica między kolorami zdjęć oglądanymi na innych monitorach to prawdopodobnie kwestia kalibracji. Za to w przypadku, gdy widzisz różnice na własnym monitorze między jakimś programem do obróbki, a zdjęciem na www to kwestia przestrzeni barw. Jeżeli robisz zdjęcia w Adobe RGB, to przed wrzuceniem na stronę należy je przekonwertować do sRGB.
    Canon 40D + 17-40L f/4 + 70-200L f/4 + 580 EX II
    fanaberiafoto.eu

  3. #3

    Domyślnie

    a moglbys w dwoch zdaniach napisac do czego jest ktora przestzen? rozumiem ze sRGB to przestrzen barwna monitora, adobe rgb bedzie do czego? do przygotowania odbitek? w opcjach nefa otwieranego w CS 2 jest jeszcze prophoto RGB i colormatch RGB...

    w menu d70 mam w sumie trzy, adobe RGB oraz IA ( srgb ) i III a ( srgb ), jaka jest roznica?

  4. #4

    Domyślnie

    Proponuję, żebyś poczytał trochę archiwum forum Do robienia odbitek też trzeba konwertować do sRGB. Przestrzeń barw Adobe służy głównie do zastosowania w drukarni itp. Ogólnie odwzorowanie barw w Adobe jest inne, niż w sRGB. Z tego co pamiętam Adobe ma więcej czerwieni i zieleni... Chodzi o to, żeby zarejestrować obraz o jak najbogatszej kolorystyce/tonalnści, ale niektórzy wolą właśnie sRGB - sam musisz wybrać!
    Canon 40D + 17-40L f/4 + 70-200L f/4 + 580 EX II
    fanaberiafoto.eu

  5. #5

    Domyślnie

    witam
    mialem ostatnio podobny probelm
    podczas otwierania NEFa masz pewnie ustawiona w czesci plugina game Adobe. W samym zas CSie ustwione masz na sRGB (lub na odwrot). Musisz ujednolicici te usatwienia. Wtedy powinno byc OK.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •