Close

Strona 3 z 11 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 105
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez arturpop Zobacz posta
    Faktycznie, jak tak dalej pójdzie to wpiszesz na listę wszystkie stałki Ai(-S).
    ...to od zawsze był dobry system.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez arturpop Zobacz posta
    Faktycznie, jak tak dalej pójdzie to wpiszesz na listę wszystkie stałki Ai(-S). Ale w przypadku zoomów manualnych to już różne mają ludzie opinie, w konkurencji z najnowszymi przegrywają w przedbiegach. Co nie znaczy, że są kiepskie - ja na przykład mam Nikkora 80-200 f/4 AIS, z którego robiłem powiększenia 24x30cm i efekty są bardzo dobre (chociaż z Nikkorem 105mm f/2.5 AIS nie ma co porównywać)
    ale to proponujesz go wpisać na listę kultowych, czy nie zasługuje wg Ciebie na to?
    Nie wiem tyle, ile wie Bóg, ale na pewno wiem tyle, ile Bóg wiedział, gdy był w moim wieku...


  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rmgdansk Zobacz posta
    ale to proponujesz go wpisać na listę kultowych, czy nie zasługuje wg Ciebie na to?
    Nie, sądzę że na to zaszczytne miano nie zasługuje. A w każdym razie nie obok 105 f/2.5 i innych wymiataczy.

  4. #24

    Domyślnie

    ok, to mam jasność
    Nie wiem tyle, ile wie Bóg, ale na pewno wiem tyle, ile Bóg wiedział, gdy był w moim wieku...


  5. #25

    Domyślnie

    Coś jeszcze, szanowni forumowicze?
    Nie wiem tyle, ile wie Bóg, ale na pewno wiem tyle, ile Bóg wiedział, gdy był w moim wieku...


  6. #26

    Domyślnie

    ja mam, ja mam! i to w cale nie z Nikkora!

    Takumar 50mm f:1.4.

    cudo po prostu, najlepsza pięćdziesiątka jaką na oczy widziałem. ostrość, bokeh, charakterystyczny złoty zafarb nieporównywalny z niczym innym.
    NIKON D1X | NIKON F601 | PENTACON SIX TL
    stopka to nie giełda
    www.bartkodebkowski.com - już wkrótce!


  7. #27

    Domyślnie

    yyyh, nie zauważyłem "nikona" na końcu tematu

    ale liczy się, prawda?
    NIKON D1X | NIKON F601 | PENTACON SIX TL
    stopka to nie giełda
    www.bartkodebkowski.com - już wkrótce!


  8. #28

    Domyślnie

    Ok, jako że padły już dwie propozycje innych szkieł, niż nikona, trzecia kategoria:

    Obiektywy stałoogniskowe:

    1. Nikkor 20/2.8 AiS
    2. Nikkor 24/2 AiS
    3. Nikkor 28/2 AI-s
    4. Nikkor 28mm f/2.8 AI-s (cena ok. 250 pln za dobry stan)
    5. Nikkor 35/1.4 AI-s
    6. Nikkor 50/1.2
    7. Nikkor 50/1.8 AI-s (cena ok. 150-200 pln za dobry stan) (sample 1) , (sample 2)
    8. Nikkor-H 50/2
    9. Micro-Nikkor 55/2.8
    10. Noct-Nikkor 58mm f/1.2 AI-s
    11. Nikkor 85 f/1.4 AI-s
    12. Nikkor 105/1.8
    13. Nikkor 105mm f/2.5 AI-s
    14. Nikkor 135/3.5 AiS
    15. Nikkor 180/2.8 AiS
    16. Nikkor 200/2 IF-ED AiS
    17. Nikkor 200/4 AiS
    18. Nikkor 300 f/2 AI-s

    Obiektywy zmiennoogniskowe:

    1. Nikkor 28-50/3.5
    2. Nikkor 50-135/3.5
    3. Nikkor Series-E 75-150/3.5 (cena około 200-250 pln za dobry stan) (sample 1) , (sample 2) , (sample 3) , (sample 4)

    Obiektywy manualne innych producentów:

    1. Zeiss 50 f/0.7
    2. Takumar 50mm f:1.4


    Cieszę się, że powstaje ten spis, bo niektórych (np. mnie - nie zajmuję się zawodowo fotogafią) nie stać, aby wydać parę tysięcy na szkło, więc jeśli chodzi o dobre, dostępne szkła, to pozostaje tylko manual... a teraz jeszcze można patrzeć na listę i wybierać, co na christmas, a co na urodziny
    Ostatnio edytowane przez rmgdansk ; 27-08-2008 o 14:01
    Nie wiem tyle, ile wie Bóg, ale na pewno wiem tyle, ile Bóg wiedział, gdy był w moim wieku...


  9. #29

    Domyślnie

    Jakby jeszcze wpisać średnie ceny osiągane przez te szkiełka to by fajny katalog powstał
    A mnie taka info by się przydała bo jeden słoik z listy jest na moim celowniku ale wartości nie znam.
    N itepe.

  10. #30

    Domyślnie

    dopisałem ceny tam, gdzie wiem; proszę forumowiczów o podawanie orientacyjnych cen tych szkieł, które znacie
    taki mi jeszcze przyszło do głowy - że jeśli dostanę od Was sample na maila, z podaniem, jakie szkło, to mogę je wrzucić na swój serwer
    i podlinkować pod każdym ze szkieł... co Wy na to? ( dla przykładu dałem sample umieszczone na moją prośbę przez Asche - mam nadzieję, że się nie pogniewa
    Ostatnio edytowane przez rmgdansk ; 27-08-2008 o 13:59
    Nie wiem tyle, ile wie Bóg, ale na pewno wiem tyle, ile Bóg wiedział, gdy był w moim wieku...


Strona 3 z 11 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •