Close

Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 69
  1. #1

    Domyślnie D2Xs - face lifting

    Jak juz pewnie zauwazyliscie, premiere ma w dniu dzisiejszym nowy korpus - D2Xs. Kilka usprawnien, drobne poprawki, rozszerzenie mozliwosci. Poltora roku bytnosci na rynku zmienilo odrobine w fotografii cyfrowej, nie sposob wiec bylo oprzec sie pokusie wprowadzenia tych zmian we flagowym korpusie koncernu. Ciekaw jestem jak obecnie bedzie sie ksztaltowala cenowo polka profi i na jakie obnizki mozna liczyc w przypadku D2x.

    A propos, przy okazji zlotu czerwcowego planujemy prezentacje nowego korpusu w siedzibie NKP.

    [center:41d2f0e2c9][/center:41d2f0e2c9]

    Komunikat prasowy Nikon Polska: czytaj

  2. #2

    Domyślnie Re: D2Xs - face lifting

    Cytat Zamieszczone przez admin
    i na jakie obnizki mozna liczyc w przypadku D2x
    Należy mieć nadzieję, że historia lubi się powtarzać - D2H po wejściu D2Hs potaniało i to ostro.

  3. #3

    Domyślnie

    Na gorąco wg mojej opini rzeczywiście w HS-Crop zaciemnienie martwego pola będzie pomagało, rzeczywiście podczas robienia szybkich zdjęć b. łatwo stracić kontrolę nad tym co jest w kadrze. Kolejna istotna zmiana to wg mnie możliwość czyszczenia matrycy bez zasilacza (pewnie część z Was nie wie ale aby wyczyścić matrycę w D2H czy w D2X potrzebny jest zasilacz sieciowy!!! W moim D2H matryca nie była "sprzątana" od nowości czyli prawie 2 lata ). Następna przydatna rzecz to ulepszone działanie AF oraz dodanie nowych funkcji do opcji śledzenia obiektu - to może się przydać jeśli rzeczywiście dobrze to zrobili! Ciekawostką natomiast są dodatkowe poziomy czułości między ISO 800 a 1600 - funkcja dostępna w D2H natomiast niedostępna w D2X - ciekawi mnie jak wyglądają szumy na tych poziomach... Bateria była super i jeszcze ją ulepszyli no cóż... nic się nie stało... tylko żeby nie było akcji wymiany nowych baterii
    Tak na gorąco to tyle... w rzeczywistości oczekiwałem ciut więcej. Dobrze, że chociaż cena za nową puszkę jest przystępna. 4699 USD to w miarę rozsądnie (po premierze D2X zaszokował ceną).
    Pzdr
    lenek

  4. #4

    Domyślnie

    Gdzies czytalem ze D2X bedzie kosztował teraz 3000 USD... ale ile to będzie u nas?
    Pozdr. Darek
    D200|F70D|Naf-s:12-24/4,50/1.4|To:20-35/3.5-4.5,28-70/2.6-2.8,100/2.8|Zenitar16/2.8|SB-900/600|SlikPro700DX

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez darsedz
    Gdzies czytalem ze D2X bedzie kosztował teraz 3000 USD... ale ile to będzie u nas?
    Jak znam zycie -- pewnie z 14 tysiecy...
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  6. #6

    Domyślnie

    Przepraszam ale nie sądzę aby różnica między D2X a D2Xs była aż tak znaczna. Za mało zmian jest w nowym modelu. W tej chwili oficjalna cena to 19999 więc aby uzyskać 14000 musieliby przecenić D2X aż o 6 tys.

    Cena już chyba jest znana - D2Xs będzie kosztował w 19 tys.
    Pzdr
    lenek

  7. #7

    Domyślnie

    bo to nie nowy model, tylko lekki update. nowy to medzie d3. i tak sie mniej spodziewalem po tym 's'
    old punks never die
    http://www.lightstalkers.org/krystian_maj
    leica M6, lomo, polaroid100, mamiya, field 5x7, cambo 4x5", schneider, yashica 35electro, D2H

  8. #8
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 778

    Domyślnie

    są dwa wątki o tym samym. a tu linki do"S"

    http://www.dpreview.com/news/0606/06060102nikond2xs.asp

    http://www.robgalbraith.com/bins/mul...id=7-7895-8338

    D2X tanieje na zachodzie juz od pewnego czasu. I można kupić od tipa za niecałe 15 tys nowego z gwarancją, a on tez zarabia. kupując w USA mozna by wydać na niego z 12 tys zł. To było ze 2 miesiące temu jak to śledziłem, po ukazaniu sie nowej wersji pewnie będzie za chwilę mozna wyczaić za okolice 10 tys.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lenek
    Przepraszam ale nie sądzę aby różnica między D2X a D2Xs była aż tak znaczna. Za mało zmian jest w nowym modelu.
    W Stanach ceny D2H po wprowadzeniu D2Hs spadły znacznie. Myślę, że wielkość przeceny będzie zależała wyłącznie od tego, czy w D2Xs obniżono poziom szumów na wysokich ISO, na co się zasadniczo zanosi patrząc na fakt, że gmerano przy trybach HI

  10. #10

    Domyślnie

    i kto się śmiał ze zmuszania aparatu do czarno-białości
    Fotografowanie jest równoznaczne z przywłaszczaniem sobie zdejmowanego przedmiotu. Oznacza to wchodzenie w pewien stosunek, który kojarzy się nam z poznaniem, czyli zawładnięciem. Susan Sontag
    A7 II Zeiss Batis 25/2 85/1,8 500px FB

Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •