Close

Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 69
  1. #11

    Domyślnie

    milutko, dziś dzien dziecka- moze dostane taki?
    D70|18-70|70-300|50|ZENIT TTL|HELIOS 55/2|

  2. #12

    Domyślnie

    wlasnie sprawdzilem wczorajsze numery totka i niestety tym razem nie zostawie 6 cyfr u Hesji
    c2h5oh
    |Bessa Voigtländer|Zenit 11|Kiev 4m|D70|T28-75|SB800|055PROB
    http://www.lisiewski.info | http://modna.pl | http://giery.eu

  3. #13

    Domyślnie

    znajac podobne modenizacje z D70/s bo miałem oba te aparaty- róznic było znacznie
    więcej niż tłumaczyli to sobie posiadacze D70. Tak naprawdę D70s robił zupełnie inne
    zdjęcia. Sądzę, że i tu wynikowy obraz będzie sporo odbiegał od tego z D2X i tego co
    sugerowałyby tylko suche specyfikacje zmian - elektronika i oprogramowanie robią
    więcej niż wymiana elementu. I stad tak spora róznica w cenie (25%) była pomiedzy
    tami aparacikami (70/70s), dlatego sądzę że D2X mocno zjedzie w dół - do wyczerpania zapasów.

  4. #14
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    oby. mnie interesują niskie czułości, a tu duzych zmian się nie spodziewam.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  5. #15

    Domyślnie

    Witam,

    Jest to mój pierwszy post w tym miejscu. Fotografowałem Nikonem F90x przez jakieś 7 lat. Korpus jak korpus - OK. Mysłałem uparcie o cyfrówce Nikona. Pojechałem na Photokine 2002 i tu zaskoczenie - Nikon nie pokazał niczego ciekawego. Komentarze były takie, że opracowują nowy chip, który miał być rewolucją jakościową. OK - czekałem. Photokina 2004. Nikon pokazuje D2X - co to ma być???!!! ten długo oczekiwany chip okazał się nieiwle wartym gniotem firmy sony. Co się zatem stało z projektem Nikona? Czyżby sobie nie poradził? Szumy... hm to nie dla mnie. Kolejny dzień pokaz EOS 1 Mark II. Szok - zero szumów nawet przy czyłości 800, a przy 1600 akceptowalne. To niemożliwe.
    Przez kolejne 2 lata czekam co się stanie na tej Photokinie. Myślę, że chyba Nikon dostanie jeszcze bardziej w tyłek. W pewnym momencie zacząłem rozglądać się już za czymś innym, bo wieczne obiecanki przestały mnie bawić. Rozmawiałem nawet z gościem z Nikon Polska i zadałem stosunkowo łatwe pytanie - jakie obiektywy z Nikona mógłby jakością porównać do Leicy - odpowiedz mnie zaskoczyła - żaden... no może 180 byłaby najbliżej ale poza tym nic. Zweryfikowałem więc swoje poglądy i zacząłem szukać na nowo systemu jaki spełniałby moje oczekiwania (najlepsze szkła). Oczywiście wybór Leicy był oczywisty - nigdy nie byłem zwolennikiem wodotrysków, choć uważam że ułatwiają życie, ale w fotografii jaką się zajmuję mają małe znaczenie. Zacząłem przeglądać strony, pytać znajomych i dotarłem na stronę www.photodo.com. I tu kolejna niespodzianka - najlepszym z przetestowanych obiektywów był Canon 200/1.8 L. Przyjrzałem się bliżej gamie szkieł i okazuje się że mają lepsze noty od Nikonowskich, o różnicy jakości zdjęć z flagowych korpusów nie wspomnę. Wszystkim radzę chłodnego spojrzenia na sprzęt i niefascynowanie się nowinkami, które wychodzą tylko dlatego, że poprzednia wersja sprzętu była do niczego, a jedyną metodą marketingową na sprzedaż jest dostawianie kolejnych literek do nazw, które tak de facto niewiele do jakości wnoszą.

    pozdrawiam wszystkich

    Milord

    P.S. W tej chwili jestem na etapie podejmowanie decyzji o wymianie systemu. KOniec Września to będzie czas decyzji - wydaje mi się, że niekorzystnej dla Nikona.

  6. #16
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Co do tego, że tylko 180/2.8 jest porównywalna do leikowskich obiektywów to przesada. Nikon ostatnio jednak faktycznie dba o zoomy (takie czasy) a w tym Leica jest gorsza.
    Także z tym , że matryca D2X to niewiele warty gniot - i to Sony? - nie mozna się zgodzić.

    Jeżeli cie stac na flagowe produkty to idź w canona 1Ds Mk2 i w ten 200/1.8.
    leica ma co prawda lepsze szkła (generalnie), ale kłopot z tym, że to system analogowy i bez AF. Jest scianka cyfrowa do Leica R9 ale nie wiem jaką jakość daje ta matryca. Wszedłbym raczej w canona. Z ciekawością bym porozmawiał i się spotkał z kimś kto używa tych topowych zabawek. Co fotografujesz? Bo jednak to decyduje dziś o wyborze body.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  7. #17

    Domyślnie

    Ja tylko dodam że optyke dla armii japiszonów robi ten słaby nikon
    "czuję jak rodzi się moc"

  8. #18

    Domyślnie

    Co do tego, że tylko 180/2.8 jest porównywalna do leikowskich obiektywów to przesada
    Taką informację otrzymałem od gościa, którego polecił mi Nikon Polska jako człowieka, który zna dobrze obiektywy tej marki.

    Nikon ostatnio jednak faktycznie dba o zoomy (takie czasy) a w tym Leica jest gorsza.
    Domeną Leicy nie są zoomy. Decydując się na zmianę systemu biorę raczej pod uwagę stałoogniskowe szkiełka, których chcę mieć komplecik od powiedzmy 24 - 200. Zoomy nigdy nie osiągną tej samej co stałki jakości.

    leica ma co prawda lepsze szkła (generalnie), ale kłopot z tym, że to system analogowy i bez AF
    Autofokus i tym podobne wodotryski czasami ułatwiają życie, ale nie są mi niezbędne. Fotografuję głownie w podczerwieni i tam manual sprawdza się idealnie. Prowadzę również agencję reklamową i tam przydaje się czasami autofocus i parę wodotrysków

    Jest scianka cyfrowa do Leica R9 ale nie wiem jaką jakość daje ta matryca
    Oglądałem wykresy porównawcze flagówek Canona, Nikona i Leicy - taka różnica jaka jest między Canonem a Nikonem (miażdząca), jest pomiędzy Canonem a Leicą (na korzyść Leicy). Chip odpowiedzialny za rejestrację obrazu pochodzi z firmy Imacon, której przedstawiać nie trzeba. Rzecz podobno rewelacyjna. Wybieram się zresztą do Solms na zaproszenie, więc będę mógł coś więcej opowiedzieć, ale jeszcze nie teraz.

    Jeśli o mnie chodzi, to jakość powinna być bezkompromisowa i w tym kierunku raczej będę zdążał. Jeśli chodzi o manuale przede wszystkim biorę pod uwagę Leicę M, potem dopiero R, z racji uniwersalności rozwiązania no i oczywiści Canona, mającego szkła na poziomie zbliżonym do R, oferującego jednak FF, większą matrycę i parę wodotrysków które czsami mogą się przydać. Nie podjąłem jeszcze decyzji - zastanawiam się...

    pozdrawiam

    Milord

  9. #19
    Kaleid
    Gość

    Domyślnie

    No tak, wykresy porownawcze -rzecz święta. Zawsze je mozna pokazac znajomym lub samemu sie nimi cieszyc Ja tam wole pokazywac im zdjecia

  10. #20
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    co do porównania obiektywów - kłopot w tym, że ten co dobrze zna obiektywy Nikona pewnie nie za wiele wie o obiektywach Leiki (poza generalną opinią, ale chodzi przeciez o szczegóły) i prawdopodobnie je idealizuje.
    Na odwrót też niedobrze. Jak kto ma system Leiki, to nie bardzo się chce wypowiadać inaczej niż "z góry" o innych.

    A praktycznie - na plenerze fotograficznym pod Toruniem sporo lat temu przez kilka dni fotografowałem razem m.in ze znanym i uznanym fotoreporterem Zenonem Żyburtowiczem. Miał kilka body. Leikę miał jednak w rezerwie, a pracował na Nikonie (F4 chyba) i sobie z tego faktu żartował - ze Leikę ma na pokaz.
    Przy okazji - mam ochotę na najnowsze szkło Zeissa 85/1.4 do nikona (manualne) - cena 1000 euro. Ale nie mam jak go porównać do Nikkora, nikt go nie ma.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •