Close

Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 63
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kaleid
    Aj tam niedzwiedz..smutny Wpadnij do mnie to Ci pokaze odbitki 20x30 i 30x45 z ISO1600 i D200...zapewniam Cie ze sie zdziwisz Sporo z tej czulosci mozna wycisnac, pod warunkiem ze nie otwierasz NEFA w ACR ktory niestety kiepsko sobie radzi z NEFami D200tki
    Idąc dalej twoim tokiem myślenia, to co można zrobić dobrym programem z RAWami z 20D? Spokojnie można forsować do ISO6400 albo nawet ISO12800 i teź na odbitkach 20x30 i 30x45 będzie dobra jakość
    Uprzedzając ataki typu "a po co komu takie wysokie ISO?" odpowiadam: hale sportowe, ciemne kościoły, wnętrza pomieszczeń.

    EDIT: Tak swoją drogą to w temacie szumów ten test jest dla D200 druzgocący. Tej klasy aparat i za taką kasę nie powinien mieć szumów wyraźnie wyższych niż amatorski 350D

  2. #22

    Domyślnie

    MareckiMarek, oj mialem ja z canona iso 12800 i z d70 iso 6400 niepolecam !!! chyba ze do artystycznych wizji
    d700 d3 14-24 28 35 50 85 135

  3. #23

    Domyślnie

    Fakt. Wysokie ISO to bolaczka Nikonow i zasugeruje kazdemu rozpoczynajacemu przygode z fotografia cyfrowa aby przy zalozeniu iz znaczaca czesc fotografii bedzie wykonywal w trudnych warunkach, nie stac go na jasne szkla, ma problemy z technika i obrobka, aby poszedl do stajni Canona. Jednak jesli bedzie fotografowal do ISO 800, a fotografia ta bedzie stanowila odsetek zdjec, niech zapomni o Canonie raz na zawsze. "Plastik" niektorych obrazkow potrafi skutecznie zniechecic. ISO 100-400 z Canona jest bardzo plastikowe, brak w nim "miesa". Moze przyzwyczailem wzrok do obrazowania Nikona. Moze moje doswiadczenia z fotografii tradycyjnej przeslaniaja mi kwintesencje, ale to moje zdanie i nikt go nie zmieni.

  4. #24
    pebees
    Gość

    Domyślnie

    admin, a mi iso 800 z d50 odpowiada, a 1600 jest dla mnie akceptowalne. Po odszumieniu jest ok. I mam nadzieję, że długo tak zostanie, bo inaczej .... będę musiał kupić lepszy aparat, a tego może moja ślubna nie strawić

  5. #25

    Domyślnie

    No widzisz... Problem w tym ze spora grupa ludzi bedzie Ci wmawiala ze nie wiesz co tracisz

  6. #26
    pebees
    Gość

    Domyślnie

    admin, niech wmawiają, nie podniecam się sprzętem, więc mam to w .. głębokim poważaniu Nie powiem, że nie chciałbym mieć np. d200, ale .. nie jest on dla mnie celem, więc pieniążki (których i tak nie mam ) mi zostają A jak już będę robił uznawane i cenione w świecie fotki, to spokojnie, bez problemów i rozterek finansowych kupię sobie d200. Czyli... nigdy nie będę miał d200

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez admin
    Fakt. Wysokie ISO to bolaczka Nikonow i zasugeruje kazdemu rozpoczynajacemu przygode z fotografia cyfrowa aby przy zalozeniu iz znaczaca czesc fotografii bedzie wykonywal w trudnych warunkach, nie stac go na jasne szkla, ma problemy z technika i obrobka, aby poszedl do stajni Canona. Jednak jesli bedzie fotografowal do ISO 800, a fotografia ta bedzie stanowila odsetek zdjec, niech zapomni o Canonie raz na zawsze.
    Och tak, Canon jest dla amatorów nie radzących sobie z techniką i obróbką. Jak już sobie zaczną z tym radzić i staną się "pro" lub chociaż "semipro" to oczywiście tylko Nikon. Jak wiadomo, przy dobrej technice i obróbce nawet na ISO3200, które wygląda na D200 jak obraz z telewizora z którego ktoś wyciągnął antenę, wychodzą piękne jakościowo zdjęcia

  8. #28

    Domyślnie

    TO JEST MOJ WYBÓR
    pozwólcie mi wybrać żle i wychwalac to co wybrałm,
    nie musze mieć racji a wy to uszanujcie,
    i nie nawracajcie mnie co jest lepsze
    dla mnie NIKON

    [ Dodano: Czw 01 Cze, 2006 ]
    szkoda sensu

    [ Dodano: Czw 01 Cze, 2006 ]
    i q-wa stac mnie na przesiadkę
    JASNE!
    "czuję jak rodzi się moc"

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MareckiMarek
    Och tak, Canon jest dla amatorów nie radzących sobie z techniką i obróbką.
    Tak z grubsza by na to wychodziło
    Więcej luzu
    pozdrawiam Krzysiaczek
    _________________
    lasciate ogni speranza, voi ch'entrate

  10. #30
    Kaleid
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MareckiMarek
    Uprzedzając ataki typu "a po co komu takie wysokie ISO?" odpowiadam: hale sportowe, ciemne kościoły, wnętrza pomieszczeń.
    Jakie to szczescie ze wczesniej o tym nie wiedzialem i robilem setki zdjec w ciemnych kosciolach i halach sportowych Dzieki Ci o wielki, teraz juz w pelni swiadom tego problemu-przestanę Wiesz...troche juz rawow wczesniej obrobilem, i nawet nie jeden z 20D..ba, niezdrowy klimat jaki sie wytworzyl wokol D200, spowodowal ze zaopiekowalem sie 20D na dwa tygodnie. Zdjecia sa faktycznie bardziej gladkie, jednak kolorowe plamy Canonowego szumu, ogolnie srednio mi sie podobaly. Wole idacy bardziej w luminancje (ziarno) szum NIkona, bardziej mi sie to widzi w efekcie ogolnym na papierze. Prosze wiec-pozwol mi sie cieszyc moim zlym wyborem i nie przekonuj mnie co jest dla mnie lepsze

Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •