Close

Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie KONFIGURACJA D70S KIT

    Witam! własnie zostałem szczęśliwym właścicielem Nikona D70s KIT (18-70mm). Miałem wcześniej F80 i dzięki temu wiele funkcji jest mi znana. Jednak mam problem z dobrym skonfigurowaniem Barw i ostrości (Optimize image). Proszę o pomoc w tym ustawianiu zakładając że doświadczony użytkownik takiego zestawu powinien to znać.
    Aha. co zrobić gdy przy dużych przesłonach wychodzą małe syfy na fotkach (gruszka?) Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Ja osobiście preferuję wszystkie ustawienia na neutral i trzaskać NEF-y.
    Przestrzeń sRGBIa.
    Co do syfów to pozostaje chyba próbować gruszki.
    Pozdr.

  3. #3

    Domyślnie

    Konstruktorzy założyli, że większość fotografujących zgodnie z obowiązującymi kanonami i modami i tak będzie korzystać z ciemni cyfrowej (komp + soft), dlatego jak powyżej, chyba, że ktoś chce prosto walić na papier z karty, to wtedy jpg + ustawienia w body.

  4. #4
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2004
    Miasto
    Imielin. Śląsk
    Posty
    100

    Domyślnie

    Właśnie czytam - studiuję książkę Scota Kelby i On zaleca by ustawić przestrzeń kolorów na Adobe RGB (199. Ja próbowałem różnych ustawień i doszedłem do wniosku, że w przeciętnych dobrych warunkach predefiniowane konfiguracje może się i spełniają, lecz przy robieniu w NEF'ach to chyba wszystko jedno poza czułością matrycy. Może balans bieli lepiej doprecyzować w trudnych warunkach oświetleniowych. Raz spróbowałem opcji Direkt Print - we wnętrzu, z dopaleniem lampką pod światło -> pomyłka. Lepiej poświęcić chwilę i wywołać NEF'y. Nawet bez zbytniego dopieszczania fotki będą lepsze.
    Pozdrawiam

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Sławomir
    Właśnie czytam - studiuję książkę Scota Kelby i On zaleca by ustawić przestrzeń kolorów na Adobe RGB (199. Ja próbowałem różnych ustawień i doszedłem do wniosku, że w przeciętnych dobrych warunkach predefiniowane konfiguracje może się i spełniają, lecz przy robieniu w NEF'ach to chyba wszystko jedno poza czułością matrycy. Może balans bieli lepiej doprecyzować w trudnych warunkach oświetleniowych. Raz spróbowałem opcji Direkt Print - we wnętrzu, z dopaleniem lampką pod światło -> pomyłka. Lepiej poświęcić chwilę i wywołać NEF'y. Nawet bez zbytniego dopieszczania fotki będą lepsze.
    Ponieważ te wszystkie ustawienia mają wpływ na JPG a nie NEFa. Do nefa jest przypisana tylko czułość matrycy, przestrzeń barwna i WB, reszta jest ignorowana. Kelby poleca AdobeRGB, jednak by się nie obudzić z ręką w nocniku, należy po ostatecznej obróbce przkonweterować do profilu labu, jeżeli fota idzie na papier, lub sRGB gdy ma być prezentowana w sieci. I by to wszystko w miarę poprawnie zagrało wszystkie elementy układanki powinny być prawidłowo wykalibrowane.
    pozdrawiam Krzysiaczek
    _________________
    lasciate ogni speranza, voi ch'entrate

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •