Close

Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456
Pokaż wyniki od 51 do 54 z 54
  1. #51

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tidus
    mowicie ze nikon mniej nasyca barwy, prawda?? Ja robilem sesje d 70 i po obejrzeniu zdjec stwierdzilem ze sa idealnie nasycone,a jesli canon je nasyca bardziej to ja juz podziekuje za cos takiego bo beda przecukierkowane. Cala moja sesja ma cieple barwy i w sumie nie staralem sie bardzo by bawry byly cieplejsze, dodatkowo mowie o zdjecie bez jakiejkolwiek obrobki.
    Nie wiem kto tak mówi że mniej nasyca barwy, na pewno nie ja. Np. zdjęcia z D50 które widziałem IMO były zbyt nasycone. Pewnie jakby pogrzebać w menu i ustawieniach to wszystko da się ustawić do własnych oczekiwań.

    Cytat Zamieszczone przez tidus
    A co do sporu wyzszosci canona nad nikonem i odwrotnie ,to jest bezpodstawne,choc wydaje mi sie ze w modelach tanszych wygywa nikon, wyzej juz troszke canon. Tak do nikusia d 200 modele N sa lepsze, tak ja je odbieram . lepiej dopracowane, przeciez na canona 20 D narzekalo wiele osob,a na nikony duzo rzadziej slysze jakiekolwiek narzekania.
    No tak, ponieważ słyszałeś narzekania na 20D to znaczy że na pewno gorszy. KONKRETY poproszę, najlepiej poparte zdjęciami a nie jakieś bajanie. Poza tym co to znaczy "lepsze"? Chodzi ci o jakość zdjęć, stosunek jakość/cena, erogonomię czy jeszcze coś innego np. to że Nikon ma "duszę" a Canon nie ? Dla mnie takie ogólne stwierdzenia są bezsensowne bo z natury porównywanie razem kilku czy kilkudziesięciu modeli i wyciąganie jednego wspólnego wniosku typu "cyfrówki Nikona lepsze" czy "Canony gorsze" jest bez sensu.

    Cytat Zamieszczone przez tidus
    Dlatego tez uwazam ze spory nie powinny miec miejsca, bo i tak znajdzie sie osoby opowiadajace sie za ktorac firma. Dla mnie na poczatku lepsze byly canony,ale jak pomacalem i pofocilem nikonem to zmienilem zdanie.
    Ja nie opowiadam się za wybraniem firmy, tylko za aparatem do konkretnych zastosowań. Jak pewnie zauważyłeś kilka postów wyżej NIE POLECAM Canona 350D, więc chyba trudno zarzucić mi bezmyślne opowiadanie się za marką, dlatego bo akurat sam mam Canona 30D.

  2. #52

    Domyślnie

    w 20 D czesto narzekano z tego co slyszalem na (nie wiem czy dobrze to nazywam) wsteczne ogniskowanie, chodzi mi o konkretne modele, np ze d50 lepiej wykonany od 350 D, wiadomo ze pod plastikiem ma magnezowy odlew jednak nie chcialby nikt aby jego sprzet po roku uzytkowania wygladal jakby nikt o niego nie dbal,tzn mial rysy itp. Co do cen, tutaj mozna w sumie porownywac tylko d50 i 350 D ba sa najbardziej zblizone.no teraz stanial juz 20 D wiec mozna go porownac do d70s ale przeciez 20 D byl skierowany do bardziej zawansowanego grona,wiec obecnie konkurowalby z D200, z ktorym wg przegrywa, i tak mozna w nieskonczonosc. Teraz nikon obniza cene d50 wiec ten model sila rzeczy wusynie sie na prowadzenie w polskiej sprzedazy najtanszych lustrzanek, bo wiekszosc z nas w duzej mierze bierze pod uwage przeciez cene no i jakosc rowniez ale sprzetu za 5 tys ktory bedie niewiele lepszy od tego za 3 tys chyba nikt nie wybierze ....bynajmniej ja nie,ale to kwestia gustu. Co do tego nasycania barw to wlasnie tak samo jak Ty uwazam ze bezsensowne jest twierdzenie ze nikon je mniej nasyca bo nasyca i to bardzo ladnie. Czy nikon ma dusze... hm... to rowniez kwestia gustu,choc nie ukrywam ze ta marka cenie najbardziej.

  3. #53

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tidus
    w 20 D czesto narzekano z tego co slyszalem na (nie wiem czy dobrze to nazywam) wsteczne ogniskowanie
    Wsteczne ogniskowanie "back focus" jest to wada polegająca na niedokładnej kalibracji układu AF w fabryce, przez co ostrość jest ustawiana minimalnie za celem. Serwis na Żytniej poprawia to w kilka minut. Inaczej mówiąc nie jest to jakaś stała wada powodująca że aparat na zawsze będzie już źle ustawiał ostrość ale można to skalibrować oprogramowaniem. Trudno więc mówić że jest to argument za czy przeciw konkretnemu modelowi aparatu. Jeśli trafi się komuś egzemplarz d50 który np. ma niedokładnie zamocowane lustro pomocnicze i przez to układ AF nie ostrzy w punkt, to chyba nie należy z tego wyciągać wniosku że wszystkie d50 są takie same i wszystkie robią nieostre zdjęcia.

  4. #54

    Domyślnie

    tak, jednak slyszalem ze dosc duza ilosc tych canonow cierpiala na ta zaleznosc. do nikonow mozna sie doczepic ze mialy serie palacych sie akumulatorkow wiec .... ale i tak wole nikona

Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •