Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13
  1. #1

    Domyślnie czy ma ktoś Nikkora 35 F2 AF

    Witam

    Czy ktoś ma to szkiełko i mógłby się podzielić informacjami na jego temat ? Chodzi mi głównie o szybkość AF, oraz co ważne ostrosć, bookeh, odwzorowanie kolorów.
    Myślę nad nim lub nad 50 F1.8, ale ten mi się wydaje zbyt długi w pomieszczeniach i to już nie jest typowy standard.
    Chciałbym go stosować zamiast KITa 18-70 w sytuacjach : plener, pomieszczenia, architektura, panoramy. Wiem że w pewnych zastosowaniach to zły wybór, ale przy tej ogniskowej mam nadzieje że lepszy niż KIT.
    Czy ktoś może coś doradzić, podesłać jakieś przykładowe fotki ?

    Pozdrawiam
    Moshica
    Nikon i podróże ...


  2. #2

    Domyślnie

    imo 35mm jest lepsze od 50mm wlasnie budowa bokhejem ,plastyka .do tego jest po cropie standardem a to tez wazne , w kazdym badz razie 35mm to moj ulubiony obiektyw w 2005 roku na ten rok ucze sie 20mm _

    [ Dodano: Wto Maj 30, 2006 12:05 pm ]
    acha o ostropsci szkla nie mowie bo nie ma na ziemi takiego zooma co bylby ostrzejszy niz ta 35 zwlaszcza w przeslonach 2,8-5,6
    d700 d3 14-24 28 35 50 85 135

  3. #3

    Domyślnie

    Jest własnie tak, jak napisał Niedżwiedz. Poza tym ostrzy bliżej niż 50.
    Fotografowanie jest równoznaczne z przywłaszczaniem sobie zdejmowanego przedmiotu. Oznacza to wchodzenie w pewien stosunek, który kojarzy się nam z poznaniem, czyli zawładnięciem. Susan Sontag
    A7 II Zeiss Batis 25/2 85/1,8 500px FB

  4. #4

    Domyślnie

    Panowie podeślijcie jakieś fotki bardzo proszę, tak abym zobaczył bookeh, jego ostrość, itd. Jak możecie NEFa zamieścić to jeszcze lepiej. Widzę to tak, że na wakacjach 70% zdjęć zrobię tym szkłem, ale narobiliście mi smaka !!! :P
    Czekam na fotki


    Pozdrawiam
    Moshica
    Nikon i podróże ...


  5. #5

    Domyślnie

    moshica, ja dopiero w piatek najblizej mam internet przez satelite wiec wysylka 3 mb to dla mnie zabojstwo mam jakies miniaturki z popijaw w sieci chcesz ?
    d700 d3 14-24 28 35 50 85 135

  6. #6

    Domyślnie

    Szczerze wolałbym coś naprawdę ambitnego, no ale to wyślesz jak będziesz mógł, ok !
    A powiedz jak sie ma ostrosć wobec KITa na tym szkle, ogólnie kultura pracy, szybkość AF ?
    Rozumiem że nic lepszego z 35tek nie dostanę, chyba że Sigmę 30 HSM EX, ale ją skrytykowali na optyczne.pl

    Pozdrawiam
    Moshica
    Nikon i podróże ...


  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez moshica
    Szczerze wolałbym coś naprawdę ambitnego, no ale to wyślesz jak będziesz mógł, ok !
    Hej, a może:

    http://www.pbase.com/cameras/nikon/35_2afd

    Pewnie znajdziesz tam mniej lub bardziej ambitne
    --
    Pozdro
    Kryhu
    Kryhu
    Z6II | Z50 | D700 | N28/1.4e | S50/1.4 | N85/1.4g | Z24-70/2.8s | N200/2vr | Z16-55 |

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez moshica
    Rozumiem że nic lepszego z 35tek nie dostanę, chyba że Sigmę 30 HSM EX, ale ją skrytykowali na optyczne.pl

    Pozdrawiam
    Moshica
    Hmm Nie wiem czy wszystkie "testy"a szczególnie wnioski na optyczne.pl są takie "objektywne".
    miałem nikona 35/2 a teraz mam sigmę 30/1,4 . Będziesz zadowolony z każdego z nich.
    Przy sigmie dowiesz się dopiero co to znaczy jasny objektyw.
    pozdrawiam Krzysiek

  9. #9

    Domyślnie

    o tym obiektywie mogę powiedzieć same pozytymne rzeczy. bardzo dobre parametry i duża przydatność na codzień. w sieci przeczytałem kiedyś coś na temat występującego niekiedy zaolejenia listkow przysłony. osobiście się z tym nie spotkałem, ale przy zakupie używanego zwróciłbym na to uwagę.

  10. #10

    Domyślnie

    Witam,
    kupiłem ostatnio wersję bez "D" . Przy pełnej dziurze jest słaby i przegrywa
    z Kitem 18-70 (również na pełnej dziurze ) . Przy tych samych wartościach przysłony (do ok. F11 ) w środku kadru jest remis , na bokach oczywiście wygrywa AF-35.
    Nie porównywałem kolorów i kontrastu .
    Panowie pozwolą, że się przedstawię: Zdzisław Dyrman... zasadniczo...
    D700 Tokina ATX AF 17mm , T28-75/2,8, 50/1.8G, 85/1.8D, SB900
    XT-10 16-50,

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •